""Buburuze de 2009 in actiune (33)""

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Poftiti la

Dana, sanatate multa lui Bubu, sa treaca raceala. Tu cum te simti?
Ema, Cris, Simina, Getik, Lavi, Elena si restul mamicilor de buburuze care nu ne-au mai scris de mult , poftiti la cafea si la o vorba
Picky, pt tine am un ceai cald Cum mai sunteti?


de baietel nazdravan (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici
ana multam de cafelutadar eu nu am fugit,sunt pe aicea
getik lasa ca o sa fie bine,nici nu stii cand se aseaza treburile si la voi
ema daftoriceste-mi baiatul,ai grija de tine si invata pt. la exam
danami ce scumpa e bia

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
Off chiar ca multe vesti rele.
Ema-multa sanatate lui Darius!Ati trecut pe antibiotic?
Getik-imi pare rau ca nu a reusit sotul cu jobul.Dar de ce nu merge somaj?Spor la invatat cum se fac bijuurile.Ary ce mai face?
Cris-am vazut si eu pozele .Ati fost f frumosi!Cat te-a costat tona de cocs?Trebuie sa luam si noi ca nu merge numai cu lemne.
Anna-multumim de cafea,f buna!Ati mai iesit afara pe vantul asta?
Picky-cum sunteti?Ati luat ceva ptr raceala?
Va spuneam ca a adus sotul politia-din pacate nu au facut mai nimic-doar au constatat si gata.Am pus un bec cu senzori si in spatele casei iar pe cel din fata l-am pus mai sus asa ca aseara era lumina in curte de ziceai ca e ziua-l-a reglat sotul pe sensibilitate maxima si de la vant statea mai mult aprins.
Andu e bine,acum am vb cu doctora sa vedem daca mai continuam cu antibioticul si a zis sa-i mai dau 2 zile sa se faca 7 in total.Asta e acum.....macar sa-i treaca de tot.
Va pup!
Ma intru eu!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata fetele
mie imi trebe esenta dintr-un tir de cafea...is zombie
multumum fetele de gandurile bune si de urari...nici nu stiu ce sa zic...tuseste ca draq, mucii curg intr-o veselie....mergem inainte. asnoapte saracutul era mort de oboseala si nu putea sa lege mai mult de 2 ore de somn ca ba tusea, ba i se infunda nasul....am stat si am vegheat. e vesel in schimb si papa bine, macar atat...ma cam chinui sa-i dau medicamentele, nu-i plac....offfff
simina....da, de ce am fugit de aceea nu am scapat, am trecut pe un siropel cu antibiotic
da picky facem tratament ca asta nu e de lasat asa, avanseaza la plamani
cris ma duc maine exact cu ce am in cap....mai citesc eu azi una alta, ca vad ca kktul asta de laptop nu ma lasa sa intru sa fac teste....in fine, oi vedea
va pup....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata am venit la , cred ca lu ary ii da dintisorul de jos ca plange rau.
fug cu ea ca nu ma lasa sa scrui intru cand adoarme

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

am revenit cu poveztitul de luni o trag din rau in mai raunu sa mai termina saptamana mai repede, aseara am tras o sperietura naibi cezar a mancat o bucatica de coaja de paine sa inecat in ultimul hal sa invinetit ochi iesiti din orbita am zis ca urlu nu stiam ce sa fac cu toate ca masuri de prim ajutor teoretic stiu dar in fata faptului nu ma mai tineau picioarele, si dimineata ary sa inecat cu o picatura de lapte, imi vine sa urlu cu ce am gresit de se intampla toate numai mie,
scuze ca v-am abandonat dar ma documentez despre margelit, cred ca ies si banuti frumosii dar sa prinzi ce place.
ema lasa ca si sropul cu antibiotic este bun stai linistita puiu sa fie bine
simina nu maerge somaju ca un dobitoc unde a lucrat nu ia virat la somaj bani vreo 2 luni chiar daca era angajat, pe cartea de munca figureaza ca angajat dar la somaj neplatit
cris asa am zis ca or sa se rezolve dar vad ca nu din rau in mai rau
anna nu am disparut va citesc mereu dar nu prea am cand sa scriu si din cauza lu ary ca este ff agitata
pikycum mai este puca cu raceala si durerea de urechi??
ma duc sa curat mere sa le scad cu zahar si scortisoara si sa le bag la congelator pt placinta sau strudel la iarna pup revin mai incolo
danami si ary la face cu laptopu am renuntat sa mai stau cu ea la pc ca il ucide

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

Anna multam de ceai, chiar am baut unul de dimineata.

Stefi e cu mucisori, ii curg garla, deocamandata sunt transparenti, de tusit nu tusete, pe noapte a facut putina febra in jur de 37,5 dar nu cat sa ma sperii. Tacsu e ei el in pioneze rau de tot, azi i-am zis ca daca la fel se simte sa se opreasca cu munca si sa vina acasa. Eu sunt cea mai bine dintre toti, nu am decat o jena la gat si putin nasul infundat...dar sunt in urma rau de tot cu oboseala..luni noaptea nu am dormit deloc toata nopatea, doar franturi iar aseara Stefi s-a trezit la 12 si pana la 3 nu a mai dormit deloc..abia de la 3 la 6 am mai tras si eu un pui de somn dar cu un oschi deschis ca o tot verificam, ca ba plangea, da nu putea respira.. dar asta e..imi revin eu ..ei sa se faca bine mai repede. Am observat ca de vreo 4 zile am o durere surda la burta, toata burta si noaptea cand ma pun in pat durerea se intensifica..or fi muschii...

Revin cu recuperatul ca nu ma duce creierul sa scriu din ce am citit..imi e sa nu va incurc


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 20+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Deja innebunesc..
Am scris o tona si vine fiica mea si apasa pe esc..mi-a disparut tot....innebunesc ...
Incerc sa reiau pe scurt:

Anna asteptam sa vedem cum evolueaza raceala fetei si apoi mergem la doctor, maine e sarbatoare aici deci nu se pune problema de merg, poate doar vineri daca se simte mai rau. Analizele de la ginecolog cand iti vin? asteptam vesti
Getik hai curaj si putere sa treceti peste toate.. poate reuseste sotul sa-si gaseasca intr-un final ceva de munca..decoamdata e bine ca va intra si cativa banisori in casa si ai noroc ca ati pus de ale guri la camara
Cris deci a venit frigul si la voi
Dana ma bucur ca intri din cand in cand pe la noi..ca ne e tare dor de voi. Ce scumpa e Bia deci sigur stie ea ceva, ca si Stefi la fel se comporta, pupa burtica, o mangaie, pune capul pe ea si zice bebe, vrea tatzi si apoi zice "bebe papa tatzi", si cred ca sigur stie ca e un bebe mic in burtica mai ales ca merge cu noi la control si il vede pe bebe la eco. Inca nu am aflat ce este, bebe e cam pudic si nu vrea sa-si desfaca piciorusele plus ca tine si cordonul ombilical intre..asa ca ar fi culmea sa aflam sexul doar la nastere V-ati gandit la nume ptr baietel? Pai nu pot spune ca imi e usor, ca atunci cand ma vede la pc vrea si ea sau ma solicita ba cu olita, ba cu apa, ba cu o jucarie..iar cand intr-un final vede ca pc-ul e liber repede se duce la el si incepe sa tasteze..isi deschide singura paginile de net, de youtube la desene, cantacele, ca si eu si tacsu ramanem blocati cum reuseste sa faca asta. si incercam sa-i atrage atentia de la pc sau o certam.....cum evolueaza sarcina? ai probleme? sanatate multa Biancai
Simina pai atat pot face politisiti in acest moment si oricum chiar daca va pradau hotii tot atat faceau...Ptr inceput e ok cu lumina dar nu e o solutie pe viitor...luati-va un caine bun care v-ar putea alerta la aparitia unui hot si asigurati-va casa. Danatibioticul trebuie sa i-l dai cel putin 7 zile ca de abia dupa 3 zile incepe sa-si faca efectul..oricum ma bucur ca Andu e pe drumul cel bun..uitasem sa-ti zic in perioada cat are gatul rosu nu-i da citrice ..e valabil si ptr tine Ema
Ema sa aiba efect tratamentul si sa se faca bine repejor..vremea e de vina ca e foarte inselatoare si mai ales acum cand microbi sunt in aer stiu cumm e sa te chinui cu medicamentele, poate pana la final se obisnuieste cu ele incearca sa mai dormi 1-2 ore pe zi cat doare si piticul
Getik off ce se tin problemele de capul vostru..;apropo la un sindicat a fost sa se inscrie poate il ajuta aia cu somajul.... nu stiu zic si eu... bafta sa gasesti margelute ...dar mai exact ce cauti? spor la treaba


Gata ma recuperat tot, sper...merg sa ma ocupa de Stefi



Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 20+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

piky nu are cum sa fie la un sindicat deoarece era firma privata cu 10 angajatii totii cu juma de norma:

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Getik pai stai ca nu inteleg..in Ro daca esti angajat la o firma privata nu poti sa te inscri in niciun sindicat?! E revoltator..
Eu sunt aici angajata la firma privata si sunt inscrisa si la sindicat, ei imi platesc zilele in care clientii au concediu..si daca firma de faliment ei obliga rva-ul sa-mi dea somaj.




Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 20+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput