Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Bebelusul - primele 365 zile din viata unei comori

Ce temperament are bebelusul/bebelusa ta?

(1 vot)
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 2

desprecopii

8061 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui desprecopii Adauga semn de carte la mesaj Trimite desprecopii un Mesaj Privat  Reply with Quote
Intrebare sondaj:

Ce temperament are bebelusul/bebelusa ta?

dragi mamici, haideti sa vedem ce fel de temperamente se afla in randul Generatiei DC.
Cititi acest articol: www.desprecopii.com/info.asp?id=2412" target="_blank">Cele 5 tipuri de temperamente ale bebelusilor si alegeti ce fel de temperament are comoara din dotare. :)

Linkurile mele: www.supereva.ro" target="_blank"> Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Alege respuns:

Somnorila
Morocanila
Fericila
Prudentila
Stranutila

(0 aproba) (0 dezaproba) |
andata
andata

1401 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui andata  Trimite mesaj yahoo luiandata Adauga semn de carte la raspuns Trimite andata un Mesaj Privat  Reply with Quote
A mea e in proportie de 80% fericila. Dar mai are ceva "reziduuri" de morocanila si stranutila... Om vedea ce o fi cand va creste.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank">Participam si noi la concurs - un vot va rugam - ant-1 si ant-2
Bijuterii unicat
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita
Mergi la inceput

Picky_toto

2404 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Picky_toto un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fata mea e in proportie 90% fericila si 10% morocanila..dar cine stie poate cele 10% se pierd cu timpul... vom vedea

Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 20+
Buburuza mea******In asteptare...
Povestea Stefaniei
Mergi la inceput

Anne45

598 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anne45 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Micutul meu este 100% moracanila -sper ca in timp isi v-a schimba cat de cat temperamentul
Mergi la inceput
pufoshika
pufoshika

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Salut mamici!fetita mea are 1 anishor si 8 luni si de felul ei este foarte fericita si jucausha dar are crize de nervide ma sperie tipa de la nimicuri vreu si eu sa ma sfatuiti este problema virstei sau e ceva nu prea nosmal?
Mergi la inceput
anna26985
anna26985

8 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
fetita mea e 90 la suta fericila si 10 la suta somnorila... adica e vesela tot timpul, doarme de 2-3 ori pe zi si toata noaptea... moroconila e doar cand e obosita
sa aveti bebici cuminti si sanatosi

anna, mamica fericita a lui dora de 9 lunite
Mergi la inceput

kmy_black

2248 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikmy_black Adauga semn de carte la raspuns Trimite kmy_black un Mesaj Privat  Reply with Quote
bebe-ul meu este pana in prezent 70% fericit%, 20% somnoros iar restul nervos k nu suntem, 100% in centrul atentiei!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este Ón felul Ón care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput
alghaziloredana
alghaziloredana

35 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alghaziloredana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Foarte tare! Dar serios vorbind, chiar exista o metoda de evaluare a comportamentului neonatal (se mai numeste si Brazelton, dupa autorul ei).Se poate face in primele doua luni incepand cu a 3-a ora de viata si ne arata ce fel de persoana este bebelusul! :)

loredana al ghazi
Mergi la inceput

mickylaur

30 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimickylaur Adauga semn de carte la raspuns Trimite mickylaur un Mesaj Privat  Reply with Quote
clar! 100% Somnorila
....se grabeste mereu sa mai traga un pui de somn...el e! El se reface in avans pentru petrecerile din timpul studentiei viitoare

micky de Matei Stefan (03.05.2011)
Mergi la inceput

kmy_black

2248 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikmy_black Adauga semn de carte la raspuns Trimite kmy_black un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui mickylaur

clar! 100% Somnorila
....se grabeste mereu sa mai traga un pui de somn...el e! El se reface in avans pentru petrecerile din timpul studentiei viitoare

micky de Matei Stefan (03.05.2011)

interesant punct de a vedea lucrurile!! f tare!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este Ón felul Ón care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

dinueliza

34 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui dinueliza Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
baietelul meu are 3 luni si e mai tot timpul fericila.morocanila e f rar.cand i se face fomita si somnic.e un ingeras.
Mergi la inceput
Pag. din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com