Iepurasi De Martie - Aprilie 2010 (83)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

STANUCEL - Sa nu te superi, dar am ras de patania din baie. Cum, ma, sa sperii copila?

Dami, saracutza, se speria cand taica-su se barbierea si-l vedea cu fata plina de spuma. Tragea niste chiote si alerga prin casa sa se ascunda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Seara buna! Am venit si noi de la bunici, s-a simtit f bine domnisorica mea si a dormit bine la aer curat de tara. Am adus-o dormind si nu s-a mai trezit sper sa fie ok pana maine si sa vrea doar papica.

Miria, mie pediatra mi-a recomandat de la 6 luni sa-i dau:
10 zile 2.5ml Ca gluconic x 2 ori/zi & Vigantol 5 pic/zi (Edit: am crescut doza acum cat e treaba cu fontanele si picioarele)
10 zile 5 pic Fe Hausmann x 2 ori/zi & Vigantol 2 pic/zi
10 zile 2.5ml Vi-sol x 2 ori/zi & Vigantol 2 pic/zi
Mi-a explicat ca incepand cu luna a 6-a se dau profilactic cele Ca si Fe pt ca bebe nu asimileaza intotdeauna ok numai din lapte, iar dupa 1 an se vor administra in functie de analizele de sange.
La noi e fontanela mai maricica (3/4) si picioarele un pic strambuline si luna trecuta erau si coastele un pic evazate, plus ca transpira rau si pe cap si maini si picoare.

L-am vazut pe Albert de Child, nu mai stiu daca am spus dar e MORTAAAL


Sanatate multa lui Eric si lui Alessa de la Ilinca sa se faca bine cat mai repede!

Nu mai zabovesc mult caci vreau sa profit cat doarme Ilinca bine sa ma odihnesc si eu. O seara linistita va doresc!

Mada mami de Ilinca frumoasa (31.03.2010)
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

miria_cristina da asa am patit...nu ma supar,de aia am si scris aici,aveti mare grija...
eram cu parul ud,spuma de la sampon,si reactia ei multe tipete...dar dupa ce am iesit din baie,am pus prosop in cap si tot tipa cand ma apropiam de ea...a trebuit sa imi usuc parul,sa ma pieptan,si s-a linistit,chiar imi radea,parca zicea in sinea ei: "of a venit mami" si eu am ras mult dar mai tarziu cand si-a revenit copilul...
oricum m-am speriat ingrozitor...

nu ma supar stai linistita




FILMULETE
POZE

mamica carmen de Adelina 16.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Denisa sa-ti traiasca printesa si la cat mai multe lunite cumintele

La multe lunite sarbatoritilor de astazi, ca sunt destui!Sa cresteti mari,dintosi si mancaciosi!

Stanucel Adelina ta doarme in orice pozitie...ca e la masa, ca e in parc..vad ca nu conteaza! Bravo!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 7 -a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Multumesc, fete, ca-mi ziceti cum e cu Ca la voi, ca macar imi fac o idee pana mergem si noi la control.
Oricum, de pe la 6 luni ar trebui dat preventiv ca incep sa apara sau sa se inmulteasca dintii, el e mai mare si doar lactatele mancate sunt prea putine, are pusee de crestere, mai si transpira....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Bre, fete, dar am scris azi de am transpirat sub limba. Sa vedem maine, ca e sarbatoare mare.

Mai, si am la treaba!!! Taman cand sunt sarbatori ma apuca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

stanucel da, se sperie acum la pungi care fosnesc! inainte ii placeau culmea si cand ieseam cu prosopul in cap se speria si ivan cand era bebe :)

aici nu se da calciu , nu am dat la ivan si nici ei nu am de gand sa.i dau

ma duc sa.mi comand uggsi:) abia astept

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

buna seara, fetele...
hai ca am reusit si eu sa-mi fac un pic de timp..
azi de dimineata pana la pranz am fost la plimbarici afara si ne-am intalnit intr-un parc cu niste copii....vai fetelor, e innebunita dupa copii, asa de tare se bucura si incearca sa vb cu ei si asa se enerveaza ca nu poate si incepe cu chiote...e o dulceata, frumoasa lu mama
dupa la pranz am cazut late si am tras pe dreapta vreo ora jumate, tati in acest timp uitandu-se linistit la LOST....si pe la 7 ne-a plesnit o foame...si am luat copchilul pe sus si am plecat sa papam afara.

ieri dupa amiaza am fost la primul PARTY a lui fiimea...la verisoara ei Anastasia care a implinit un anisor...
fiimea a fost cea mai bucuroasa, era super incantata ca era inconjurata de atatia copii....trebuie neaparat sa ii fac o surioara la scumpetea mea dulce..

siiiii,mi-a facut o bucurie mare mare aseara...a facut PRIMII PASI , fetita mea scumpa
am ramas masca, nu imi venea sa cred...l-am chemat imediat si pe sot sa se bucure si el de acest moment
ea se tot ridica in picioara singurica, sprijinindu-se sau tragandu-se de tot ce prinde, dar pasii in adevaratul sens al cuv nu a facut pana ieri.imi pare rau ca nu am fost pe faza sa o inregistram, asta e..a facut vreo 6-7 pasi pana a ajuns la verisoara ei(ala a fost targetul) dupa care a inceput sa se zbenduiasca, sa sara ...si azi la fel o zbenguita a fost...maine ii montez door bouncerul sa se zbenguie cat vrea..


nu am reusit sa citesc nimik aceste 2 zile dar am vz ca nu prea a-ti avut spor la scris, e de inteles..weekend, petreceri , pregatiri pt SfMihail si Gavril..

ma bag la recuperat si sper sa mai am timp sa revin..
pupici

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!



http://www.flickr.com/photos/asteropipan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

doua mesaje am scris , unul l-a trrimis in drafts si habar nu ma unde e asta si cum sa il trimit si altul cred ca l-am pierdut de tot
sa ma kk pe laptopul lui barbati-miu ca de fiecare data cand scriu de pe el mi se intampla de astea

si ma apucase si nostalgia gandindu-ma ca acum 8 luni la ora asta va scriam si va ziceam cat de nerabdatoare eram sa vina a2a zi pt a-mi tine printesa in brate pt prima oara..
nu-mi vine sa cred ca au trecut 8 luni .
de 8 luni viata imi e luminata de printesa mea dulce...ea e viata mea, e cel mai bun lucru din ceea ce traiesc zi de zi, e sufletelul meu scump si drag de care sunt foarte mandra, care imi umple inima de bucurie in fieacre secunda si pe care o iubesc cum n-am crezut vreodata ca poti iubi...pt ea traiesc, pt ea exist...

iubita mea, tu esti soarele vietii mele si mami te iubeste enorm de mult.....
multumesc Doamne pt minunea cu care ne-ai harazit viata acum 8 luni..


inchei aici...ma duc sa o privesc un pic....

Eric, sanatate multa pui mic si Doamne ajuta sa te faci bine cat mai repede.
sanatate tuturor si LA MULTI ANI sarbatoritilor de maine care poarta numele SF mihail si gavril si iepurasilor care mai implinesc o lunita.
de asemenea ceor care au implinit zilele astea si nu am reusit sa le urez.

va pup

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!



http://www.flickr.com/photos/asteropipan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Sara buna,
Numai pe seara reusesc sa intru, nu stiu cum, sunt ocupata. Nu fac nimic, dar nu am timpppppp, vai de capul meu.
m reusit sa pun si eu ceva poze, nu stiu deloc sa gerez albumul asta, nu stiu sa le rearanjez, ma rog, le gasiti voi. Si am mai citit iara comentariile lasate, MULTUMIM DIN TOT SUFLETUL, nu le vazusem pe toate.
Vladi se accepta cu entuziasm, sper sa fie si ei de acord . Apropo pe unde mai esti, ce fac baietii frumosi si delicati?

Oana Ericutu e mai bine. Pup caputu infierbantat sa treaca.
Nafi noi suntem tot fara nici un dinte. Si suntem mai mari si fara previziuni imediate
Castelana sa-ti traiasca nepotica, sa se faca mare, frumoasa si sanatoasa. Si eu am patit-o cu ciclul luna trecuta. Initial a intarziat o saptamana aproape, apoi nu s-a oprit 3 saptamani. Sa vedem luna asta cu ce ma serveste. E din cauza alaptatului poate
Miria trebuie sa te duci la eveniment. Nu se poate sa nu gasesti tu pe cineva ruda, prieten sa stea cu copilu'. Uite daca eram in Bucuresti veneam zau
Nici noi nu dam Ca. Nu ne-a recomandat aici. Doar Fe. In Romania mi-au zis ca ar avea tendinta la coaste evazate. Aici cica nici vorba. Eu nu-i dau, urmez metodele locale, ca doar traim aici.
Alina patimasa esti fatuca, ma facusi sa plang.. Hai cu surioara, fratiorul, ca ai de unde da, esti suflet mare .

Azi am papat paste din malai, cu sos de rosii si carnica de pui. A fost miam, miam poate si pentru ca am scapat o bucatica mica de cartof dulce. M-a surprins oricum ca a mancat cu placere.
Meniul nu-l mai pun ca sunt neserioasa, nu scriu zilnic, dar voiam sa va zic ca i-am bagat dimineata curmale in masa de fructe. Sunt dulci, bune si sunt foarte energizante, sunt indicate la copii. A si ieri a mancat peste, iar surprinzator si iar cu cartof dulce pe acolo. I-am dat sol, ca am cerut merlan si idiotul mi-a dat sol. Dar a fost bun.

Maine dau o felie de tort si un suculet (dau si-un gin daca vreti, da sa nu ne vada copii) ca e ziua lu fiumeu. Este in perioada de evaluari, nu facem nimic altceva, dar un tort pentru sufletul si KG lui mami, merge.

Va pupic, noapte buna





Mergi la inceput