Fluturasi de martie-aprilie 2011 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Multumesc fetelor care i ati transmis sanatate tatalui meu
azi sunt un pic mai bine...desi i a crescut putin tensiune m-am bucurat enorm sa aflu ca a avut glicemia 170....fata de 400 si ceva si nu ii ceda de loc
insa conditiile din spital si personalul (asistentele )cam lasa de dorit
asa ca trebuie sa ne inarman cu multa multa rabdare cand vom naste

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
21+cronologic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, fetelor. ma intrebam dc clasificarea cu calendarul pe luni de pe prima pagina este luata dintr-un articol medical, literatura de specialitate? de ce luna 1, 4,si 6 au cate 5 saptamani? pe ce criterii au astea 5 saptamani si celelalte 4? pai cum sa aiba o luna 5 saptamani? si dc nasti la 36 saptamani, inseamna ca nasti in luna 8-a? atat de prematur? mi se pare "strange", am sa caut informatii medicale in paralel..nu de alta, dar dc am terminat cu examenele , sa nu ma plictisesc

19 SA+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Deea..mi-a facut si antibiograma...
O sa incerc ceaiurile pe care le-ai mentionat...
Ma dispera ideea caiau atata antibiotic in sarcina..mi-e teama pt bebe...

16+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

buna, fetelor. ma intrebam dc clasificarea cu calendarul pe luni de pe prima pagina este luata dintr-un articol medical, literatura de specialitate? de ce luna 1, 4,si 6 au cate 5 saptamani? pe ce criterii au astea 5 saptamani si celelalte 4? pai cum sa aiba o luna 5 saptamani? si dc nasti la 36 saptamani, inseamna ca nasti in luna 8-a? atat de prematur? mi se pare "strange", am sa caut informatii medicale in paralel..nu de alta, dar dc am terminat cu examenele , sa nu ma plictisesc

19 SA+


e corect, pt ca lunile nu au fix 4 saptamani ci 4 sapt + ceva zile..si atunci asa s-a considerat..nu stiu de ce dar cert e ca si medical toti doctorii iau in considerarea calculul asta..ca sa nasti la termen trebuie sa ai 37 sapt, adica sa intri in luna a noua..

mami de Vlad 09.04.2009 si s23 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

eu am niste nervi am iesit pe afara si a trebuit sa ma schimb de 4 ori ca nimic nu mai imi este bun bluzele scurte pantaloni nu ma mai incap ,am dat un picior in peretele de pe hol de nervi de am zis ca il daram

_
19 saptamani cu minunea data de dumnezeu

Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."

Omul se roaga de Dumnezeu sa il scape de necazuri si Dumnezeu se roaga de om sa mai lase pacatul. Acum, judecatii voi, cine de cine sa asculte mai întâi, Dumnezeu de om sau Omul de Dumnezeu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Seara buna turor burticilor!
lalely ti-am mai raspuns cindva, ...dr mi-a recomandat sa previn infectia si nu sa o tratez. Dupa 16 saptamini am luat antibiotic si atit..fara sa repet analiza. fiind o bacterie dificil d etratat, nu stau acum sa iau antibiotic luni la rind. Deci... nu o mai repet. Eu cu mandreeac acem acelasi dr., sunt convinsa ca nici ea nu a repetat-o. Parca asa am inteles. Acum tu asculta de medicul tau fireste, .. nu stiu ce sa-ti spun. Sunt medici si ...medici!Succes!
mandreeac sanatate multa draguta!Imi pare tare rau ce am citit astazi... aveti grija fetelor ce si pe unde mincati... Daca nu sunteti sigure de calitatea lor mai bine renuntati. Iti doresc sa te faci bine fuguta, fuguta, ...Ma bucur ca ti-a fost alaturi dr., daca nu el atunci cine? Si nu ma indoiam de profesionalismul lui, ...am incredere! Bravo, ma bucur ca te-ai simtit pe maini bune!
deea nu ma grabecs cu reteta mai ales ca colesterolul tau a luat-o razna, asa ca...nici nu este prea buna reteta
roxy fata plimbareata si nesuparacioasa. Bravo tiei ca pami la mami, ca te rasfata, daca nu ea atunci cine? Sa-ti fie de bine!
bb_yasmi
simonacip
madutza_bra
alina
scrsh esti o zina, ... Felicitari pentru silueta, ...si iti multumesc pt pm.

tuturor burticilor!


Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

viss buna observatia cu calendarul! si eu observasem...dar am zic ca cine stie? eu oricum, calculez dupa metoda mea pe luni

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

djlaura fara violenta! fara violenta! pai ce patisi?lasa peretele in pace, ...in loc sa fii bucuroasa tu ai nervi?! Ce fac hormonii astia din noi! Pai se poate? Zimbeste!Toate am trecut printr-o asemenea situatie, dar cind ma gindesc la cauza -efect imi vine sa zbor...

Am fost intrebata astazi daca sunt graviduta .Eram imbracata sport... si probabil bluza mai lejera o facea sa fie mai umflatica...asa surprinsa am ramas intrebam grupul de fete...da? se vede? chiar?


Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

alina.n faina reteta de pateu. suna tare bine. roxy banuiesc ca ai notat-o sa nu spui ca nu ai stiut!

miki eu nu stiu reteta, ..dar sunt curioasa, suna bine...asteptam fetele s araspunda. Pe net ai cautat? nu ai gasit nici o varianta?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna Catank..stiu ca mi-ai mai raspuns legat de ureaplasma..ma gandeam ca pana la urma totusi ai repetat analiza macar sa vezi daca a trecut.Cred ca are mare dreptate medicul tau si este foarte greu sa scapi de ea...Pupici

16+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput