nasterea cu dr ediz huseyinoglu

nasterea cu dr ediz huseyinoglu | Autor: sesa

Link direct la acest mesaj

buna fetelor,

a nascut careva cu dr. ediz de la filantropia?el imi urmareste sarcina, sunt multumita de comunicarea pe care o avem,dar nu stiu prea multe despre el.poate ma ajutati voi cu informatii.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sorina_Lorin spune:

Buna draga mea!
Eu am nascut pe 19 aprilie 2010 o minunatie de baiat!Sarcina mi-a fost urmarita de Dr.Ediz, cu care am si nascut.Pot sa-ti spun ca este un medic EXTRAORDINAR, eu personal nu am mai intalnit un asemenea medic.
Iti pot relata foarte scurt experienta mea si daca vrei sa ma mai intrebi altceva iti voi raspunde cu mare placere:)
M-am dus la dansul la 10 saptamani,intotdeauna m-a intampinat cu zambetul pe buze, mi-a vorbit frumos, mi-a acordat suficient timp,mi-a raspuns la orice intrebare, mi-a raspuns la telefon...ireprosabil!
Am nascut la 42 de saptamani si nasterea nu a fost tocmai usoara...m-am internat vineri seara si am nascut luni seara, dar in tot acest timp Dr.Ediz a fost alaturi de mine!Baiatul meu a avut dubla circulara de cordon(cordonul ombilical infasurat de doua ori in jurul gatului) dar totul s-a terminat cu bine cu ajutorul acestui medic.
Luni dimineata, dupa 2 zile si 3 nopti de stat in spital cu contractii si alimentata de paririle "unor binevoitori" il injuram pe Dr.Ediz in gandul meu pentru ca nu-mi face"injectii pt. dilatatie"sau ce mai auzisem eu pe acolo...Abia apoi am realizat cat de bine a procedat, comparand nasterea mea cu cea a cumnatei mele.Pe cumnata mea un medic"binevoitor" a ajutat-o cu un brat de "injectii"pentru a naste repede si s-a rupt in 10 feluri, inclusiv ruptura de perineu...Eu insa am avut o taietura care acum(dupa 6 luni)abia se mai observa si nu ma deranjeaza din nici un punct de vedere, sunt chiar la fel ca inainte de a naste!
Hai ca am deviat de la subiect...medicul Ediz, un om cu adevarat deosebit!
Daca mergi la consultatii de cate ori iti cere si faci ceea ce iti spune iti va raspunde la telefon, iti va acorda atentie, se va purta intotdeauna frumos,va fi acolo daca vei avea o problema cu sarcina si, cel mai important, va veni la nastere si te va ajuta enorm atat din punct de vedere medical cat si moral.
Iti doresc o sarcina usoara,o nastere fare probleme si un bebe minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

O colega de-a mea de odisee, Nikoleta20 a nascut cu el si a fost f multumita din ce imi amintesc. Da-i un pm.

Mami de fetita si de baietel

participam la "Clipe de vara"

ess-1.jpg si ess-2.jpg



Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_b spune:

Buna Sorina,

Si eu urmeaza sa nasc la Filantropia cu Dl Dr Ediz, pana acum s-a dovedit un doctor excelent, cu suflet, cu rabdare cum nu prea gasesti pe la noi. Imi poti spune cam cat se da la nasterea naturala cu dansul?
si daca se da inainte sau dupa nastere?
multumesc mult!

Mergi la inceput