Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (63)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Scumpele mele, sa aveti o saptamana minunata!


Cristy ai dreptate...nu trebuie niciodata sa renuntam la visul nostru, pentru ca Dumnezeu indeplineste dorintele care vin din suflet si sunt statornice.
Felicitari pentru perseverenta ta si sa te bucuri din plin de minune!
Am postat povestea ta pe prima pagina, la invingatoare!

Adita, Lalely si Misspii pooop dulce burticutele voastre cu bebelasi dragalasi in ele!

Mie aseara mi s-a declansat menstra cu flux normal si tot aseara mi-am facut comanda pe net la naturiste.
Vitex incep de astazi sa iau.

Poooop! Vorbim mai tarziu!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristy1977

Felicitari!!! ma bucur enorm cand aud astfel de vesti! se mai aprinde o sansa si la mine.
Cred ca am cam aceeasi situatie ca si tine in sensul ca si mie mi-a facut o laparo care a fost doar de diagnoza, adica nu a curatat mai nimic deoarece e plin de aderente si e lipit tot. momentan fac diphe 6 luni, dar din cate zici tu nu prea scade.
Ce ma sfatui? sa mai fac o laparo dupa aceste 6 luni la care sa incerce sa curete? dar daca nu a scazut endo o sa reuseasca sa curete?
unde anume ai fost in afara pentru FIV? ma gandesc sa merg pentru a doua laparo la szeged poate reusesc ei sa ma curete.

I-ti doresc sarcina usoara, si bebe sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

cristy1977 felicitari! sa ai o sarcina usoara !As vrea sa te intreb daca in momentul in care ai facut FIV-ul erai "curata " complet. Te inteb de oarece si eu am facut 3 FIvuri dar fara succes,la toate trei am avut un chist endometriozic pe ovarul drept de 2 cm dar dr a zis ca e ok si ca nu ne incurca. Acumm ma gandesc sa incerc un ultim FIV dar sunt inca nehotarata daca inainte sa mai fac o laparoscopie pt indepartarea chistului sau nu...Mersi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

pentru fetele care au tinut regimul naturist am o intrebare....In timpul acestui regim ati remarcat dereglari ale ciclului , mai precis ce fel de schimbari ati remarcat? Eu intodeauna am cm la 30-32 zile, de o saptamana am inceput sa beau ceaiurile(indicate pe prima pagina) si din ziua 20 am inceput sa am scurgeri maronii(adica de vineri 5 nov si nu au incetat nici pana astazi)cand eram in z20 a cm....ceea ce e mai curios e faptul ca luna aceasta am folosit teste de ovulatie care au iesit pozitive in z17 si 18 iar peste 2 zile au inceput petele maronii, ceea ce ar fi prea repede sa imi vina menstruatia .... vreau sa continuu cu ceaiul, nu ma gandesc sa il intrerup , sunt hotarata sa il beau cel putin 3 luni ,dar poate ma sfatuiti ce ma asteapta ca sa nu ma panichez fara rost

sa aveti o zi buna , plina de dorinte indeplinite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

saluate fetelor,
cristi felecitari inca o data cu toate ca noi am mai vb, ai o poveste cu final fericit sper ca finalul la tine sa se repete cu fratiorul sau surioara la samburelul sin burtica
fetelor am inceput ac-urile si mi-e destul de rau de la ficatel, of uitasem cum e cu hormonei, pana ma obisnuiesc cu ele le termin, macar daca mie rau si greata as dori sa fie de la o pereche de ochisori, nu de la pilule
ei nu va supar acum, ca avem material serios pt incurajare aici.
misspiiiiiiiii bafta maine, sa scri ca eu plec in concediu si n-am net acolo, sunt curioasa de mor te pup pe samburei,pt ca eu cred ca sunt amandoi foarte bine
va puuup pe toate

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello gagici! ce ati facut in week end?

aditza mamik, las-o mai usor cu treaba! eu nici ne-gravida nu fac atatea deodata, d-apoi in situatia ta...las-o mai moale si ai grija de burtik!

lelutz - eu zic sa faci o laparo makar sa stii k e totul curat oe akolo inainte sa te apuci de bb...parerea mea

petruta - acelasi sfat ca si pt lelu - intai trebuie curatat tot ca sa pleci cu toate panzele sus

cristy - felicitari si sa fie intr-un ceas bun! sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

dragelor, voi cele cu tratam naturist - revin cu intrebarea mea - voi ati consultat dr inainte de a va apuca de tratam? eu n-as vrea sa fac ceva care sa interfereze in vreun fel cu tratam cu diphe...

ellyshor, didi, misspii, lalely, panseluta, filipa - pupicei

misspii - tinem pumnii sa fie bine maine!!!

va pup pe toate si va doresc o saptamana minunata!

Roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

roxypuy eu nu am intrebat nici un doctor(ginecolog) daca e ok tratamentul naturist nu cred ca exista unul care ar accepta medicina naturista, candva am intrebat referitor la reflexoterapie si nu mi-a zis sa nu fac dar m-a "asigurat " ca e apa de ploaie.... acum cateva ceaiuri si tincturi nu cred ca pot dauna , eu cel putin la atat ma rezum nu am curajul sa incerc altceva....

apropo de unde mi-am luat ceaiurile am primit o brosurica cu tot felul de tratamente naturiste(pastilute) inclusiv pentru endometrioza as vrea sa va vi le spun si voua sa vedem ce credeti dar nu stiu daca ESTE VOIE SA POSTEZ DENUMIRI DE "MEDICAMENTE NATURISTE" pe acest forum si NUME DE FIRME PRODUCATOARE.... nu vreau sa fac reclama dar mai multe minti luminate poate ajung la o concluzie mai buna !
oare pot sa le scriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Petrutaf - eu am facut FIV cu chist endo pe ovarul stang ( ca cel drept prea mic..)de 2 cm ,nu afecteaza procedura atat timp cat ai ovulatie si reactionezi bine la stimulare.te pup si mai vorbim!
Roxy,Didi ,lalely,lelu..va pupacesc pe toate .maine dimi repet beta si apoi la 18:10 ma duc la nenea dr.
O seara faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Elly - .bafta cu naturistele si o sa fie bine.mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna seara fetelor
va multumesc pentru urari, da, a fost intr-adevar greu dar a meritat
missppi, abia astept vestile de maine, tu ai 5 saptamani si cat? abia astept sa ne spui ca ai auzit inimioarele, pup si succes
lalely, multumesc si tie iti doresc la fel, sa ai o sarcina usoara si cel mai bun bebit din lume
ellyshor, multumesc pentru post, de fapt voiam sa le spun fetelor ca oricat de greu ne este, sarcina este posibila in endo, dar nu trebuie sa renuntam
draga mea lelu, sa inteleg ca la tine nu a curatat nimic? atunci de ce ti-a dat tratament cu diphe? nu inteleg? o sa-ti spun ce mi-a zis mie medicul, nu este parerea mea ci sunt cuvintele lui: mi-a spus ca tratamentul fara operatie este apa de ploaie si ca ar trebui sa stau o viata intreaga la menopauza pentru ca leziunile de endo sa se vindece de unele singure, cu atat mai mult daca organele sunt lipite intre ele, rolul dipherelinului este de a pune ovarele in pauza pentru a da posibilitatea ca dupa curatarea leziunilor de endo, locurile respective sa se vindece si sa nu se mai formeze noi aderente, nu vreau sa par dura, mai intrebat si nu ti-am spus decat cuvintele medicului, sunt tare trista cand vad ca inca se mai intampla astfel de lucruri, o sa-ti dau un pm cu mai multe detalii despre cum a fost la mine, te pup si iti doresc tot binele din lume
petruta, iti pot spune ca in momentul in care am facut fiv, ovarele nu aveau chisturi, daca insa endometrioza reaparuse, nu am de unde sa stiu, ultima operatie am facut-o acum vreao 2 ani, stiu ca medicul a spus ca totul arata mai bine decat se astepta dat fiind antecedentele mele, doamne ajutaca acest fiv sa fie ultimul si cel norocos
didi draga mea, o sa-ti raspund la pm, concediu placut si sa te intorci cat mai refacuta cu forte noi
roxypuy
aditza, chiar asa, las-o mai usor cu treaba, ca dupa ce o sa vina bebeii, vai de fundu' nostru ce o sa fie, ne auzim miercuri, sper sa vin cu vesti bune
o seara buna va urez

and the miracle happened... 5 +

Mergi la inceput