Fluturasi de martie-aprilie 2011 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Miki, de cand citisem ca nu are gecutza numai la asta mi-a stat gandul, evident ca m-a busit plansul. Andrei are de toate, uneori hainutele raman mici si nu apuca sa le imbrace decat o data sau de 2 ori, pe unele nici nu apuc sa le spal o data, deci sunt noi.
Am mai trimis hainute de sarbatori, cand se organizeaza diverse actiuni ptr case de copii.
Numai ca atunci cand trimit ceva, pentru copii nevoiasi, imi place sa cumpar lucruri noi, sa se bucure din suflet de ele, ca sunt convinsa ca sunt satui de lucruri purtate inainte de altii. Bucuria e alta cand e ceva nou.
Acum de cand e criza peste tot, e mai greu, dar nu imposibil si prefer sa renunt la ceva pentru mine, ca de multe ori cumpar ca sa ma aflu in treaba, si sa ajut un suflet mic si nevinovat.

Sa fim sanatosi, ca restul nu conteaza!


Mamica fluturasului Andrei si 24+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!


off, chiar iti scrisesem ceva in mesajul anterior dar pe urma am sters..ca mi-am dat seama ca e placerea ta sa le trimiti..ma intrebam de ce nu s-a gasit nimeni pe aici pe aproape mai ales ca suntem multe mamici care avem lucrusoare de la copiii nostri si raman asa repede mici si n-apuca sa le imbrace plus cele care nu-i vin din start..plus lucrusoarele de pe bazar..ma gandeam ca trebuie sa fie cineva mai pe aproape..chiar vroiam sa stiu despre ce caz e vorba..
dar cum spuneam m-am razgandit si am sters ti-am inteles motivele ca si mie imi face mare placere sa ofer, mai mare placere decat cand ii iau lui fimiu...asa ca inca o data bravo, ai un suflet tare bun

mami de Vlad 09.04.2009 si s23 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

andreea esti bine?? nu ai mai intrat sa ne spui cum a fost la morfo ieri!!

stefy si tu mergi azi la morfo, nu?? te asteptam cu vesti bune...


mami x2 , de printesica si printisor s 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

burtici ce mai faceti?

eu am motait putin la tv, a venit mama pe la mine am mai stat la o cafeluta, am spalat si niste rufe... acum am mancat o ciorbita si am dat iama intr-o cioco

miki

S-a intamplat minunea mult asteptata23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki ca idee de mancare eu am varza calita, ca tare mi-era pofta , cu carne de porc normal si ciorbita de vitel acrita cu bors
daca ar trebui sa fac zilnic mancare cred ca inebuni. nu stiu cum faceti voi asa, mai ales bb_yasmi

bb_yasmi sa faci pozici la nunta

S-a intamplat minunea mult asteptata23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pai roxy uite azi de ex...m-am plictisit de stat, de lenevit, si asa ca m-am pus sa fac sosul paste....


mami x2 , de printesica si printisor s 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Miki, am copiat ce a scris pisellino, deci cazul este de la Umanitare iar copilasul si parintii locuiesc in Italia.
Povestea e lunga, s-au intors in Ro crezand ca le va fi mai usor cu rue, prieteni, care sa-i sprijine, dar sistemul de sanatate nu-i dadea mai nici o sansa lui Robi, asa ca s-au reintors in It, ptr ca-i e mult mai bine din pct de vedere medical lui Robi, indiferent de sacrificiile pe care trebuie sa le faca ei parintii.

Citat:
citat din mesajul lui pisellino


sotul de ieri a plecat in proba la serviciul pe care si l-a gasit, sper sa se descurce si sa inceapa sa lucreze ca ne e greu tare.s-a facut un frig aici la roma si nici hainute de iarna nu avem, trebuie sa merg pe la vreo asociatie umanitara sa cer niste hainute ca ieri l-am imbracat pe robi cu tricou+bluza nr 1 + bluza nr 2+... vesta ca nu are gecuta toate pe rand
pe diazepam se duc multi bani ca nu e gratuit, e 12 euro cutia de 4 diazepame si in zilele in care robi face crize urate ii fac si 2/zi.




Imi cer scuze pentru off-topic.
Nu vreau sa impresionez pe nimeni. Am dat aceste detalii ptr ca Miki s-a aratat interesata.
La umanitare sunt multe cazuri grele, iar eu, de cand s-a nascut Andrei, am o sensibilitate aparte cand vine vorba de copilasi bolnaviori.

Sanatate multa tuturor!




Mamica fluturasului Andrei si 24+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

saluatare si pupici la burtici!!! am venit...sunt o fericita....am fost sa ne vedem puiutul!!...totul este superb..avem de toate unde trebui si eu si printesa...ae 470 g si 28 cm....suntem happy cu totii...
am sa postez niste poze de luni incolo pt ca tre sa le aratam si dr-ului .


cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

miki ca idee de mancare eu am varza calita, ca tare mi-era pofta , cu carne de porc normal si ciorbita de vitel acrita cu bors
daca ar trebui sa fac zilnic mancare cred ca inebuni. nu stiu cum faceti voi asa, mai ales bb_yasmi

bb_yasmi sa faci pozici la nunta

S-a intamplat minunea mult asteptata23+


pai nici eu nu gatesc zilnic, din aceleasi motive
eu m-am saturat de mancaruri grele, de cand am ramas insarcinata numai d'astea am mancat..as vrea ceva usor..dar nici eu nu stiu ce..
cred ca mananc salata de rosii cu branza

mami de Vlad 09.04.2009 si s23 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Miki, am copiat ce a scris pisellino, deci cazul este de la Umanitare iar copilasul si parintii locuiesc in Italia.
Povestea e lunga, s-au intors in Ro crezand ca le va fi mai usor cu rue, prieteni, care sa-i sprijine, dar sistemul de sanatate nu-i dadea mai nici o sansa lui Robi, asa ca s-au reintors in It, ptr ca-i e mult mai bine din pct de vedere medical lui Robi, indiferent de sacrificiile pe care trebuie sa le faca ei parintii.

Citat:
citat din mesajul lui pisellino


sotul de ieri a plecat in proba la serviciul pe care si l-a gasit, sper sa se descurce si sa inceapa sa lucreze ca ne e greu tare.s-a facut un frig aici la roma si nici hainute de iarna nu avem, trebuie sa merg pe la vreo asociatie umanitara sa cer niste hainute ca ieri l-am imbracat pe robi cu tricou+bluza nr 1 + bluza nr 2+... vesta ca nu are gecuta toate pe rand
pe diazepam se duc multi bani ca nu e gratuit, e 12 euro cutia de 4 diazepame si in zilele in care robi face crize urate ii fac si 2/zi.




Imi cer scuze pentru off-topic.
Nu vreau sa impresionez pe nimeni. Am dat aceste detalii ptr ca Miki s-a aratat interesata.
La umanitare sunt multe cazuri grele, iar eu, de cand s-a nascut Andrei, am o sensibilitate aparte cand vine vorba de copilasi bolnaviori.

Sanatate multa tuturor!




Mamica fluturasului Andrei si 24+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!


hapiness, multam de raspuns
stai linistita, nu cred ca a deranjat pe nimeni de aici ..

mami de Vlad 09.04.2009 si s23 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

stefy ma bucur ca ai venit super fericita de la eco si bebelina este bine si sanatoasa asteptam pozici si cu bebelina si cu burtica

S-a intamplat minunea mult asteptata23+

Mergi la inceput