haraitul in piept

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_ianis

va multumesc mult pentru sfaturi.o sa ma interesez de aerosoli si cred k o sa ii fac si eu pt k mi-e mila de el micutul sa ii dau atatea antibiotice.nu vreau doamne fereste sa pateasca cv la stomacel.apropo...ce pansament pt stomacel imi recomandati si mie k dupa atatea antibiotice cred k este necesar sa ii dau cv sa nu ii distruga flora intestinala.aaaa...si am inceput sa ii dau vit c,picaturi fara zahar,cate 8 picaturi pe zi timp de 10 zile pe luna.e vreo problema?


Biotics Baby

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Concurs Cilpe de vara lul-1 si lul-2
Am produse la bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_ianis spune:

i-am luat biotics baby si nu am gasit fluimicil dar i-am luat acc 100 pulbere.e tot acelasi lucru.sa speram k o sa se faca bn.maine ma duc cu el la control.sigur nebuna aia de doctorita o sa-mi dea injectii.sa le fak ea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_ianis

i-am luat biotics baby si nu am gasit fluimicil dar i-am luat acc 100 pulbere.e tot acelasi lucru.sa speram k o sa se faca bn.maine ma duc cu el la control.sigur nebuna aia de doctorita o sa-mi dea injectii.sa le fak ea!!!


Dar de ce nu mergi la alta doctorita?! E singura din oras, sau cum?
"Sa speram ca o sa se faca bine"...ce atitudine ciudata...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Draga Alina,
daca medicul iti va da alt antibiotic mai ia o parere de la altul DAR te rog nu te juca cu sanatatea unui copilas de 4 luni.
nu ii da tratamente dupa ce se spune pe forum si nu ii da nici dupa ce crezi tu. este mult prea mic pentru asa ceva.
sanatate!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilli79 spune:

Spunea si cineva mai sus de fluimucil. Si noi l-am folosit si suntem foarte multumiti. Scapam imediat de secretii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana62 spune:

Si eu :) Fluimucil si vitamine, mai ales vitamina C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angie.C spune:

Raspunde si bebele meu de 5 luni si o saptamana tuseste si noua tot antibitotic (amoxacilina suspensie orala)ne-a dat si ambroxol +biotics baby si panadol ca facuse putina febra..am intrebat dr daca putem evita antibioticul, dar a zis nu..la inceput nici eu nu am vr sa-i dau antibioticul si am fost tare necajita..inca sunt..ca abia a doua zi de tratament este..nu i l-as mai da..as fi preferat doar sa ne dea ceva de tuse...:(..nu inteleg, de ce medicii se grabesc repede sa prescrie antibiotic la bebelusi?

Mergi la inceput