Licurici de ianuarie - februarie 2009 (123)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Micola, sunt sigura ca va trece cu bine peste operatie! Multa putere mamico, ne vom gandi la voi!!
Refacere usoara!! Doamne Ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

aoleu...
am intrat special sa citesc mesajele voastre
stiam ca sunt incurajatoare
va multumesc din suflet
nu stiu ce tot am...stiu ca nu e o operatie grea, ca alti copii sunt mai grav decat el..stiu toate astea, dar m-a apucat o panica de nedescris...si am musafiri..si abia maschez emotia si nodul pe care il am parca in inima...stiu ca dr a zis ca e o operatie de rutina pt el..dar pt noi e ceva greu..tibi ma cearta ca zice ca trag rau, ca trebuie sa fiu pozitiva..mami la fel, mi-a spus cate ganduri a avut ea la cezariana mea si cum a sfatuit-o cineva sa gandeasca pozitiv ca asa cum e parintele e si copilul, indiferent ce varsta are copilul,. ca parintele ii transmite energiile si emotiiile lui copilului..si ca marti sa ma gandesc la altceva, sa o sun pe ea, sa vbim verzi si uscate, ca ea asa a facut ea la cezariana mea..(am nascut cu un dr la care tocmai murise o pacienta si fusese mare valva in tara pe tema asta....)
am fost la biserica, m-am rugat, ma simteam mut mai bine, dar iar am luat-o "razna"..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Micola, e normal sa iti faci griji pentru copilul tau. Sunt sigura ca va fi bine operatia. Marti vom fi cu gandul la voi cu siguranta. Te imbratisez.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009


Delu Prichindelu'
Prichinduta

Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Micola draga o sa fie bine, o sa vezi!
stiu prin ce treci, emotiile astea le-am avut si eu la operatia lui Aidan, tu trebuie sa fii tare si calma sa nu transmiti agitatia copilului. Ma gandesc la voi !

Yashy sunteti o familie foarte frumoasa, baietii sunt deliciosi, astept sa va vad si tunsi!


Noi am fost la petrecere aseara, petrecere de romani, dar nu am stat decat vreo 3 ore, nu am vrut sa stric programul copilului prea tare, el de obicei se culca la 7.30-8 si aseara l-am tinut cu chiu cu vai pana la 10. De ceva timp doarme excelent, 12 ore pe noapte neintrerupt si nu am vrut sa il decalez prea tare.


www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Micola sunt si eu cu gandul la tine, marti o sa ne rugam toate pentru voi si stii ca asa e, nu zic de dragul de-a o zice. Stai linistita si gandeste pozitiv, eu cred ca ajuta mult

Yashy eu livrez oriunde, dupa cum i-am zis lui Dark cel mai simplu este sa trimitem parintilor tai si cand fac ei oricum un colet catre voi, pun si bijuteriile, sau daca ai cunostinte din tara care trebuie sa vina la voi, cu posta s-ar putea sa coste mai mult dar ma interesez daca vrei, chiar in Japonia nu credeam ca o sa ajunga bijuurile mele (daca iti amintesti de mult ti-am zis eu ca mi-as dori f mult sa ajung in Japonia, mi se pare o tara fascinanta, alta lume, alta cultura)

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 29 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

micola...o draguta mama ta. Cred si eu ca te ingrijorezi,e normal.


Mai eu am momente in care aimt ca o iau razna,simt ca nu mai pot...stiu ca toate avem asa momente,dar eu ma enervez pe mine ca strig la Ana si nu am rabdare cu ea. Voi cum treceti peste clipe de nervi??? numarand pana la 10?

Mamica de Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Lisa draga mea si eu momente de-astea si am mai scris despre ele, nu stiu sa iti spun cum trec peste ele, dar cert e ca si eu mai ridic tonul din cand in cand

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 29 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Cred ca sunt momente prin care trecem toate:)) eu mi-am pus cate o poza cu aidan mic, nou nascut, in fiecare camera si cand ma apuca dracii ma uit la poza si imi trece imediat cand imi aduc aminte cum era ca nou nascut
Incercati si voi, poate functioneaza:)) eu aveam doar in dormitor una si am observat ca ma calma cand ma chinuiam cate doua ore sa il adorm...apoi am extins si la celelalte camere si am amplasat strategic cate o fotografie cu el bebelus.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

In sfarsit acasa - o zi lunga dar tare faina. Ceremonia de Samhain (sarbatoarea celta a toamnei) dupa-amiaza, apoi seara petrecere de Hallowe'en cu Lachlan-spider boy... si acum ne pregatim sa incepem o noua saptamana. Adica din nou job (tre' sa marturisesc ca sunt cam dezamagita de jobul nou, nu e deloc ceea ce speram, dar sa vedem ce va mai fi).
Oricum, a fost un week-end super-fain, tati si cu mine sarbatorim 7 ani de casatorie, plus "the cherry on top of the cake" =deschiderea primului magazin cu produse alimentare romanesti. Deja am vizitat si cumparat una-alta. Adica: pufuleti, pufarine , mici... si mai au muraturi, muschi file, foi de varza pentru sarmale....Yay!!

Micola, ne vom gandi la voi marti, o sa vezi ca va fi bine si veti trece cu succes si prin incercarea asta!! O mare imbratisare de la noi!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Dark La cati mai multi ani fericiti! sunt sigura ca Mister a fost un spider tare dragut, am vazut costumul e super cute.

am fost si noi la o plimbare de vreo 2 ore prin cartier, necostumati pt ca aici sunt 30 de grade:)), dar a fost fun, ne-am tinut dupa gasca de copii iesiti la colindat:)

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput