Ghiocei de martie-aprilie 2009***271***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ana, deci si Gulia are aceleasi veleitati intelectuale ca si al meu... Vorba Biancai: daca nu reuseste in fotbal ii dam la facultate.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Monnvas, un sfat: incearca pe site-ul romanilor din Belgia, Rombel, posteaza o cerere de locuinta pe forum, poate apare ceva la orizont. Nu-ti face griji, o sa gasesti ceva. Problema la ei este, intr-adevar, faptul ca inchiriaza de obicei pe termen lung.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



multumesc, habar n-aveam de site-ul asta.
Ma gandeam sa mai caut camine ale bisericii (catolice ventual), dar inca nu stiu de unde sa apuc...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Ana, deci si Gulia are aceleasi veleitati intelectuale ca si al meu... Vorba Biancai: daca nu reuseste in fotbal ii dam la facultate.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!




Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Monnvas, un sfat: incearca pe site-ul romanilor din Belgia, Rombel, posteaza o cerere de locuinta pe forum, poate apare ceva la orizont. Nu-ti face griji, o sa gasesti ceva. Problema la ei este, intr-adevar, faptul ca inchiriaza de obicei pe termen lung.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



multumesc, habar n-aveam de site-ul asta.
Ma gandeam sa mai caut camine ale bisericii (catolice ventual), dar inca nu stiu de unde sa apuc...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Pe termen scurt, cauta hosteluri. La camine, nu stiu ce sa zic, sunt cam reticenti cand e vorba de romani. Cat despre politica, nu-ti face griji, extremistii flamanzi sunt niste pui de pisica fata de unele partide parlamentare de la noi; pentru belgianul de rand, politica este destul de neinteresanta, cand eram eu acolo era o mare criza politica, dar pe nimeni nu interesa, la stiri alocau situatiei politice cam 5 minute. Pentru ei politica nu e importanta, economia sa mearga.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Monnvas, un sfat: incearca pe site-ul romanilor din Belgia, Rombel, posteaza o cerere de locuinta pe forum, poate apare ceva la orizont. Nu-ti face griji, o sa gasesti ceva. Problema la ei este, intr-adevar, faptul ca inchiriaza de obicei pe termen lung.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



multumesc, habar n-aveam de site-ul asta.
Ma gandeam sa mai caut camine ale bisericii (catolice ventual), dar inca nu stiu de unde sa apuc...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Pe termen scurt, cauta hosteluri. La camine, nu stiu ce sa zic, sunt cam reticenti cand e vorba de romani. Cat despre politica, nu-ti face griji, extremistii flamanzi sunt niste pui de pisica fata de unele partide parlamentare de la noi; pentru belgianul de rand, politica este destul de neinteresanta, cand eram eu acolo era o mare criza politica, dar pe nimeni nu interesa, la stiri alocau situatiei politice cam 5 minute. Pentru ei politica nu e importanta, economia sa mearga.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



La hostel nu pot sta cu piciul

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Ce activitate pe aici! Adica zero.

Vladimir e la mama si mie mi-e dor de el. L-am dus acolo ca sa facem noi treaba. Deocamdata suntem in pauza ca a uitat Robert sa cumpere nu-stiu-ce. Il astept si apoi ma duc eu la cumparaturi pentru de-ale gurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Sunt super relaxata. Am dat drumul unei furii stranse in mine cel putin 10 ani. Ca s-a umplut paharu'. Azi am pandit toata ziua si cand l-am vazut jos pe idiotul/nesimtitul/ghiolbanul/increzutul de vecin care dupa ce ca ne-a deranjat in mod constant (zgomote groaznice intre 10-2 noaptea, inundatii repetate soldata fara macar un "ne scuzati" etc) imi sicaneaza non-stop familia, se leaga de maica-mea (care iese afara de 4-5 ori pe an, da' atunci se leaga de ea, ca vezi Doamne hraneste niste porumbei si pica firimiturile la garajul lui), de huzband...si pe mine m-a abordat primavara trecuta, cand eram pe scari cu Sophiphi in bratze (avea cam o luna), tinandu-ma in curent sa-mi faca morala ca eu de ce nu matur si spal scarile, ca doar cainele meu lasa par (va dati seama ce tone de par ii pica lui Manu in timp ce urca treptele; femeia de serviciu si-a dat demisia din cauza lui, a preferat sa renunte la bani din cauza mitocaniei astuia). En fin, azi mi-a zis huzband ca s-a legat iar de el.
Si l-am asteptat "la cotitura" si i-am zis absolut tot ce cred despre el si neamu' lui, dar mai ales despre el
Ma simt asa de usurata! Va dati seama, 10 ani m-am abtinut si m-am macinat in mine, ca ciobanescul mioritic

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Bravo Ilinca Si cum a reactionat?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Noi am fost in mall, la Shrek 3D si ne-am distrat un pic. Am dus-o pe Chiti sa mai uite de manuta. Mi-am cumparat o pijama faina cu catelusi de bumbacel, molicica si nu-mi mai imi vine s-o dau jos s-o bag la spalat

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salut!

Multumesc de gandurile bune, fetelor! Banii n-au intrat , dar Luca e tot mai bine, isi revine singurel, are gene de taran sanatos de la ma-sa, cum zice Mimi. Doarme de vreo 4 ore.

CARLA, bine ai revenit! Vrem raport detaliat!

MONNVAS, zi-mi si mie cum se numeste orasul in care pleci, ca se pare ca mi-a scapat, si nu gasesc nicicum unde ai mai spus. Am in Belgia una din cele mai bune prietene (doua in total ), poate te-ar putea ajuta. Sotul e chiar popa (roman si el), au si copii, o fetita de 3 ani si o surpriza pe drum. Nici ea nu stiu exact unde locuieste, doar ca e in partea franceza. O s-o pandesc pe net, sa o interoghez si sa-i spun de tine. Tu da-mi cat mai multe detalii. Ca si de se implica, si de nu, ceva info tot obtin.

OLI, sa porti sanatoasa pijamaua! Ma bucur ca David e mai bine, chiar de s-a plimbat in sandale pe-afara!

ILINCA, macar s-a rusinat vreun pic nenea nesimtitu'?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput