Greva foamei de 63 de zile?(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Exista o asociatie a unui domn profesor (de mate daca nu ma insel) care s-a chinuit sa faca o lege pt copii supradotati, ca sa poata beneficia de educatie extra si chiar de burse. Zace prin parlemanent, parca.

Uite aici: http://www.supradotati.ro/index.php

Cand esti profesor si te confruti cu un supradotat il trimiti la cei in masura se se ocupe de asa ceva.

(pe vremea mea nu era asa ceva si OMUL care a considerat ca sunt speciala a facut, 3 ani, pregatire particulara GRATIS si si acum lucrez in disciplina respectiva, in care nimeni nu mai crede: limba latina)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Presimt inca o greva a foamei.
La Baia Mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stockholm spune:

in primul rand ca eu nu sunt si nu am fost un copil superdotat sunt doar un pik mai isteata ca altii, poate daca la un anume moment cineva s ar fi ocupat intens de mine as fii devenit si mai isteata decta sunt dar nu supra dotata.Rrox ai perceput gresit la mine nu e inchistarea este rezultatul a ceea ce au semanat altii pe principiul semeni vant culegi furtuna; uneori in viata e bine sa scoti si coltii atunci cand iti permiti bine inteles

Mediajust eu m am razbunatt pe sistem si mi am gasit lokul in afara sistemului ; a fost logic un efect de boomerang pe care sincer nu l regret ei nu m au vrut acum nu ii mai vreau nici eu; insa cunosc alti copii isteti care s au pierdut de tot unul dintre ei lucreaza la un muzeu micut din orasul natal; salariul nu l stiu dar oricum nu o duce delok stralucit si a fost si este un om f destept

probabil ca i sa acrit sa se lupte cu morile de vant

Moonvaas toata stima pt tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Presimt inca o greva a foamei.
La Baia Mare.


Inca nu a raspuns Ilinca, da-ti raspund io:la Baia Mare se practica datul statului in judecata daca nu-si respecta obligatiile.

Pastreaza-ti zambetul. O sa ai nevoie.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

De unde am inceput si unde s-a ajuns...

Mirela ai avut niste opinii juste, dar din pacate ce e just nu e mereu si eficient.

Supun dezbaterii urmatoarea situate. Io-s drd cu bursa de-aia de are si Mihaelka, doar ca ea are postdoc,adica din fonduri europene. Suntem in luna de gratie octombrie, ultimii bani care ne-au intrat pe card sunt din luna mai. Ne-am interesat cum am putea sa ne recuperam paralele si situatia e urmatoarea: daca sesizam la CE, seva faceo investigatie pentru a se vedea unde s-au dus banii (ca de la CE au plecat), doar ca pe parcursul investigatiei CR suspenda orice plata catre Universitatea Bucuresti. Ceea ce pentru cei de acasa o fi cum o fi, dar pentru cei plecati in stagiu (bursa prevede un stagiu de mobilitate la o universitate straineza) ar fi moarte curata. Si atunci, ce facem? Alegem calea legala, cu riscurile ei? Ramanem s suferim? Facem greva foamei?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

"inca una si ma duc"

Incompeteni si "obraznicul care mananca praznicul" is in toate domeniile. Ba si la privat. N-ati stat niciodata a banca 2 ore pentru o simpla deschidere de cont? N-ati discutat niciodata cu un gagautza de la UPC sau de la Vodafone cae nu intelege ce-i ceri?

Ilinca (e profa de logica) v-a aratat greselile de logica, alea facute prin condamnarea in bloc a unei categorii socio-profesionale. De bine, de rau, in fiecare bresla sunt cativa mai rasariti care fac treaba sa mearga, iar majoritatea merg taras-grapis, pe coate. Si in evaluarea unei meserii conteaza cel mai mult responsabilitatea. Daca socotim ca un nene de la call center are o responsabilitate mai mare decat un profesor, se va reflecta in salarizare.

Capcaunule, aveai o propunere intelijenta: sa se dea afara jumate si dup-aia reforme si salarii marite. Bun, si in intervalul "dar afara jumate"-"salarii marite" cine ce-i invata pe copii tai? (ma rog, dupainterventiile tale, nici n-ai copii, ca daca ai avea, ti-ar pasa de problema si ai discuta ceva mai serios, cu ranjetele in secundar)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Presimt inca o greva a foamei.
La Baia Mare.




Abia astept Zmeura aia. La toate categoriile o sa te nominalizez .

P.S. Nu pot sa stau in casa daca am mai putin de 25 grade C. Die!!!!

Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Presimt inca o greva a foamei.
La Baia Mare.

Esti foarte spiritual, ce pot sa zic, vii si tu cu cate-o replica scurta si "plina de haz"(in perceptia ta), gen minunatia aia de perla cu greva foamei in invatamant, de la prima pagina, n-am retinut exact formularea.
Stai linistit, ca eu fac cel mult regim disociat, nu greva foamei, si nici pe ala nu-l fac "pentru drepturile mele". Ma subestimezi in timp ce eu te vad exact la adevarata ta valoare.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monvaas
ma rog, dupainterventiile tale, nici n-ai copii, ca daca ai avea, ti-ar pasa de problema si ai discuta ceva mai serios, cu ranjetele in secundar

Si tu faci deductii logice gresite. Cum ai tras tu concluzia ca n-am copii? Cum ai ajuns la anterioara ei, ca nu mi-ar pasa de problema? Si de ce ai ramas cu impresia ca nu discut serios?

Ranjetele sunt de la Smiles, lista din stanga; nu eu le-am desenat.

OT.
Citat:
citat din mesajul lui denizel
P.S. Nu pot sa stau in casa daca am mai putin de 25 grade C. Die!!!!

Deci daca ai mai putin de 25 de grade in casa vei alege sa stai afara in ger la -25 grade C.
Logic? (poate adun de-un borcan de gem de zmeura)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Deci daca ai mai putin de 25 de grade in casa vei alege sa stai afara in ger la -25 grade C.
Logic?


:))))

Stii care-i diferenta intre noi (ar fi trebuit sa zic doar "tu", da' hai, ca sa nu zici ca-s asa si pe dincolo... :)) si Ilinca? Ilinca are poze la semnatura :).


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput