cafeneaua noastra vesela !!!-3

cafeneaua noastra vesela !!!-3 | Autor: DanaAlex

Link direct la acest mesaj

salutare in capitolul 3 !!! cafeneaua noastra vesela ramane deschisa!!!

pupaturile, cafelutza shi barfele, intalnire cu vechile prietene shi socializare cu noile prietene ... in paginile ce urmeaza!!!

va ashtept cu drag!

toata lumea este bine-venita aici!!! zaharul shi voia buna le aduce fiecare, aici gasitzi cafea buuuunaaaa shi companie vesela !!!! garantat 100%

istoric: 1, 2
Dana, mama Tianei (23.08.06) si a lui Tiberiu (07.07.07)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

la multi ani Dana
sa ai parte de tot binele din lume si de tot ceea ce iti doresti




alexia_07



Imi place sa descopar ce nu spun oamenii prin cuvinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'na seara!
Mai ,azi a avut Dana la cafenea baclavale,dar ce baclavale ,d-alea de se topeau in gura,nu alta! SA ne traiesti Dano,sa ai parte numai de fericire si de oameni buni pe langa tine,sa ai sanantate si noroc ca pe restul le faci tu singurica .


Ps.Vezi ca e pe terminate cafeaua!

Special pentru tine ,ca stiu ca iti place




Ce tare a fost urarea lui Madam ...imi pare rau ca nu ne-am vazut madamo .

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elypetrov spune:

buna dimineata , o cafea strong ca cea de ieri de la tine de acasa pe care am baut-o cu mare placere
sa stii ca ieri m-am simtit minunat de ziua ta ce mai gazda perfecta, la un moment dat nici nu mai stiu cate eram , caci era casa plina , iar cocolata si toate bunatatile au mers direct la suflet
O zi minunata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Ola gagici,eu beau cola,voi? Deja trenmur de la cata am baut asteptandu-va pe voi . Ely,Diana,mi-a parut tare bine ca v-am cunoscut ieri . Dana,la ce ora s-au incheioat vizitele la muzeu ieri? .

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Fetelor de-abia acum m-am trezit dupa cheful Danei de aseara si vreau sa beau o cafea tare sa ma tina treaza ca dorm pe mine.Ce de bunatati la ziua Danei,cred ca am mancat pentru 2 zile de acum inainte.


alexia_07



Imi place sa descopar ce nu spun oamenii prin cuvinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

buna dimineatza spre buna seara !!!

wow, ce zi a fost ieri...in general imi sarbatoresc ziua de nashtere frumos, dar cea de anul acesta a fost peste ashteptari cu multe, multe, multe prietene dragi, cu veselie shi beuturica ...ca doar o data face omu' varsta asta!!!

am inceput la 10,30 shi am terminat la 03,00...am primit flori frumoase, cadouri utile,atmosfera de neuitat, pentru care multzumesc participantelor...

sa va zic ce-am facut azi : am sunat-o pe dna Nina shi am rugat-o sa-mi faca o tava de baclavale!!! duminica seara ma duc sa le ridic , iar luni dimi, ca shi asha e vacantza, va invit la o cafea shi-o baclava(la)!!!

azi de dimi, am luat-o iar de la capat cu cafelele cu cateva prietene- colege de gradi , apoi ceva drumuri prin orash, abia acum m-am linishtit shi ma uit lung la ceas...peste 2 ore jumate incepe "dansez..." , iar eu ma apuc sa calc dansand

mesajele mele observ ca sunt moderate, deci nu mai reushesc sa scriu in timp real, de aceea la emisiune, vom face conferintza pe mess!

multzumesc dragelor pentru tot!!!
p.s. oare cat timp ma vor modera????...shi avand in vedere ca citeshte intai un moderator, apoi apare pe topic la vedere...poate primesc shi un raspuns, pentru care multzumesc anticipat! ca eu am citit Regulamentul DC shi n-am gasit ca la avertisment roshu tzi se modereaza mesajele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'na seara! Am baut fuguta un suculet natural,si acum ma bag la nani!
Dana ,poate pana la urma iti raspunde un moderator, nu cred ca e normal sa iti modereze mesajele pentru ca ai spus lucrurilor pe nume ,in ambele cazuri .
Hai te pup,ne vedem maine la cafelutza virtuala,tu posteaz-o din seara asta,sa o gaseasca fetele dimi .

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

pai iote, ashezai la vedere...sa va luatzi cate una!!! Dragele mele, imi apare fff tarziu mesajul fatza de ora cand il scriu shi din nefericire, nici un moderator nu imi explica nimic....in Regulamentul forumului nu se mentzioneaza nimic de aceasta intarziere in moderare a mesajelor emise de un user cu avertisment...

va doresc un week-end placut!



Dana, mama Tianei (23.08.06) si a lui Tiberiu (07.07.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 13diana79 spune:

Neatza, dragutelor!
Pupici pentru cafeluta gasita foarte buna, ca de fiecare data .

Dana, ai toata admiratia mea pentru rezistenta si organiarea de care dai dovada in tot ceea ce faci M-am simtit minunat la tine ,alaturi de celelalte doamne dragute si efervescente, iar dupa meniul servit am hotarat ca de luni TREBUIE sa incep Montigniac. Sper sa dea rezultate

Am fost vineri prin oras (cu MAda) sa cautam alta sala unde sa mergem si am vizionat 3 sali, care ne sunt relativ aproape de casa.Ne-am hotarat sa incercam de luni sala de la Far ,vis-a-vis de Bila, deoarece acolo este o antrenoare cu care am avut placerea sa facem o saptamana si la vechea sala si care este super - Florenta, se numeste.
Imi pare foarte rau ca n-o sa mai fim aceeasi gasca mare , dar am ales varianta asta cu gandul ca vine iarna si nu se stie ce inzapeziri ne asteapta si sa nu am motive pe care sa le invoc, sa nu frecventez sala

Am fugit la cumparaturi.
Pupici si o zi minunata !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

salut!!!!

una gluma fina, "la cald" de pe mess de la d-na K.
O doamna a dat plapuma la reparat si, vazand ca se apropie sezonul rece si lucrarea nu este gata, a trimis urmatoarea scrisoare:
“Stimate Domnule Plapumar, va rog sa executati lucrarea asa cum ne-a fost intelegerea. Eu pun la dispozitia dvs. fatza si dosul si, pe deasupra lana mea, pe care va rog sa o scarmanati bine si sa o bagatzi toata, pentru ca imi place sa fie cat mai groasa si cat se poate de lunga, cand intind picioarele, sa nu iasa afara. Daca facetzi lucrarea ca lumea, v-o recomand si pe soacra-mea. Dansei ii este rusine sa vina, ca nu stie ce sa faca cu dosul pana spala fata, care-i mult mai uzata. Va rog sa-i desfaceti toate incretiturile, ca sa nu se lase la lucru. A ei poate sa fie si mai scurta, dar sa fie groasa, ca baba e batrana, si se incalzeste greu…"

Mergi la inceput