cafeneaua noastra vesela !!!-3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

shi una primita pe mail....

Ion se trezeste intr-o dimineata cu o mahmureala ingrozitoare dupa o noapte petrecuta la o petrecere de afaceri. Se chinuie sa-si deschida ochii si primul lucru pe care il vede sunt doua aspirine asezate langa un pahar cu apa pe noptiera. Si langa el, un trandafir rosu! Ion se ridica din pat si-si vede hainele curate si calcate. Se uita prin camera si vede ca totul e in ordine perfecta si luceste de curatenie. La fel e si in restul casei. Ia aspirinele, se sperie cand se uita in oglinda din baie si vede ca are un ochi vanat si in cele din urma observa un bilet pe masa pe care scria: "Dragul meu, micul dejun e in cuptor. Eu am iesit la cumparaturi. Te iubesc!!"

Se taraste gemand pana in bucatarie si vede ca intr-adevar il asteapta micul dejun aburind si ziarul de dimineata..
Fiul lui e si el in bucatarie. Ion il intreaba cu multa precautie:
- Fiule, ce s-a intamplat azi-noapte?
- Pai, ai ajuns acasa beat turta dupa 3 dimineata si ai luat-o razna. Ai rupt masuta din sufragerie, ai vomitat pe coridor, te-ai pisat pe floarea mamei si ti-ai invinetit un ochi cand ai dat cu capul de usa , ca sa arati ce tare esti.
- Atunci de ce este totul intr-o ordine atat de perfecta, atat de curat, am primit un trandafir rosu si micul dejun ma asteapta pe masa????
- Ah, asta-i simplu, ii raspunde fiul. Mama te-a tarat pana in dormitor si cand a incercat sa-ti dea jos pantalonii i-ai spus: "Lasa-ma in pace, tarfa ce esti, sunt insurat!"

Morala:
Masuta rupta – 300 lei
Micul dejun - 10 lei
Trandafirul rosu - 5 lei
Aspirinele - 0.50 leiDAR... sa spui lucrul potrivit la momentul potrivit - de nepretuit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Diana, la sala de la Far s-ar putea sa vin shi eu...macar acum pana nu ninge , la regim sunt de acord sa intram in grup organizat -pentru sutzinere reciproca shi batut obrazul prieteneshte...dar hai sa incepem de miercuri -joi
de luni nu e bine sa incepi nimic, asha am citit intr-o carte de psiho-trilu-lilu, iar peste toate luni acum e shi 1 nov...iarashi aceeashi autoare a specificat clar ca e contraindicat sa te apuci de ceva pe termen lung de la ziua intai a lunii respective...deja pe 5-6 ai moralul scazut ...iar ca ultim argument, fa-ta...luni dau eu cafea cu baclavale= ca ma muncesc maine toata ziua sa le fac, i-am zis shi lui Madi, s-au mai sesizat sportive, e vacantza shi tu vrei sa te supui la canoane
plus ca trebe sa facem shi poze in grup pentru panou ...

asha ca luni dimi cafea pentru doamnele vesele, suc pentru piticii doamnelor, baclavale cat cuprinde ...iar pentru tine draga mea, pun bicla in bucatarie sa pedalezi in timp ce bei cafeaua!!! mey Doamna shi cafegioaioca shi sportiva ...

pe la cat e sala programata? shi cat costa abonamentul?

shi hai ca am mai discutat in stanga- dreapta cu Gashca...ne gandim sa facem o excursie pe martzi-miercuri, posibil joi, la Manastirea Sf. Andrei, cu vizitarea Peshterei -poate prindem o zi frumoasa ca azi shi daca ne incadram in timp shi pana la Manastirea Dervent

luni =1 nov merg cu cei mici la party de 4 ani dupa amiaza, la Carina a Elenei! ...dar oricum ne organizam la intrunirea de dimineatza, repere orare 09-13!!!

aaaa, shi neaparat o zi/saptamana o cafea reala la locul shtiut , unde printre sotbituri sa mai dam shi cu batzul in bila , ptiu, era sa zic cu bata in balta
hai ca am observat ca va pup in timp real

noroc ca imi trece repede shi iert...dar nu uit!!!!shi nici nu mai repet greshelile facute - am pus la pe cate cineva/ ceva, a tamaiat parintele shi viatza merge inainte!!!
...deshi realul vietzii e crunt, nu credeam ca exista asha ceva ! tartuferie maxim...

hai, ca ma prinde dimi, pun cafelele la vedere , avem program de teatru de papushi azi...randul 2 apoi mergem la Manastire la Techirghiol.

Loryd daca nu te sun pana la 9,30 please, ca inseamna ca dorm bine , sotz pleaca la peshte...deci sunt pe cont propriu cu trezirea

...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Buna dimineatza!!!

s-a dat ora, mare atentzie!...se arata o zi ca ieri, frigutz cu soare, o zi frumoasa va pup maxim!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineaaatzaaa!
Vreau si eu un ceai,de ala de care mi-ai dat acasa la tine...Cum se chema? Super bun a fost. Ce ma bucur ca postezi in timp real,mi se parea pustiu asa aici,fara tine, parca intram intr-un bar fara barman, nu imi venea sa ma servesc .
Hai ti pup si ma asez langa tine pe canapea ,stam la o barfa mica,cetim ziarele...azi de care preferi? Serioase sau de scandal? Desi la presa noastra...cam totu-i un scandal .

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

Buna dimineata doamnelor!

Si eu vreau o cafea din aia buna cu frisca si scortisoara! Am zis si eu ca dorm mai mult dar Lory s-a trezit la ora ei 7.30 (era de fapt 6.30) ca se daduse ceasul inapoi ).

Dana ce bine ca poti scrie in timp real.

Lali eu nu vreau ziare doar sa stau cu voi de vorba si sa savurez cafeaua.

O zi minunata sa aveti.




Dana, mami de Loredana Georgiana (06.11.2008)
POZE LORY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Lali, ceaiul e de la Twinings- voyage indian chai (e ceai negru, indian aromatizat cu: cinnamon, cloves, ginger &cardamom...adik scortzishoara shi altele ..n-am acum traducerea la mine)

eu prefer orice tip de discutzie..,.ma distreaza shtirea www.stiriziar.ro/stire/286610-adrian-pescariu-vrea-sa-pozeze-in-playboy.html" target="_blank">asta...Loryd....sosesc in 40 de minute!!!!va pup maxim!!!

Mergi la inceput