Nov-dec2010- FELICITARI ANDREEA!! HAI DOURA! (145)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Beatrice, sunt cu gandul la tine, imi pare rau ca esti ingrijorata cu placenta praevia. Sper sa nu nasti in acest weekend daca faptul ca nasti cu medicul tau te ajuta. Ai grija de tine!!!!

Kamik, eu de cand mananc fara paine si fara sare nu ma mai umflu absolut deloc.

Am si eu doar o veste, am schimbat semnatura, am intrat in s32. Dau limonada si ce mai vreti voi!

********************

Eva & Luca (08.09.2008) acum 31+ cu Noah (30. 12. 2010)


"To fill the hour -- that is happiness." (Ralph Waldo Emerson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamik spune:

Total fara sare?!

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Beatrice, sunt cu gandul la tine, imi pare rau ca esti ingrijorata cu placenta praevia. Sper sa nu nasti in acest weekend daca faptul ca nasti cu medicul tau te ajuta. Ai grija de tine!!!!

Kamik, eu de cand mananc fara paine si fara sare nu ma mai umflu absolut deloc.

Am si eu doar o veste, am schimbat semnatura, am intrat in s32. Dau limonada si ce mai vreti voi!

********************

Eva & Luca (08.09.2008) acum 31+ cu Noah (30. 12. 2010)


"To fill the hour -- that is happiness." (Ralph Waldo Emerson)



32+ TudoL sau TeodoL :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamik spune:

Sa aveti o zi buna...Nastere usoara...si bebei sanatosi tun...Ma retrag la impachetat...

32+ TudoL sau TeodoL :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:




ILINCA BEBE DE ANDREEA A VENIT PE LUME CU 3470 G, 50 CM, APGAR 9 SI A PLANS DIN BURTICA. MAMI FERICITA SI IMPLINITA.

BARVO ANDREEA....BINE AI VENIT URSULEATA ILINCA




Mami Andreea 36+ Horia Paul+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

AMR...teoretic 3 sapt....practic oricand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Raportez prima iesire afara cu ambii pui, je singura cu ei. sunt teafara si nevatamata E o realizare pt mine. am alergat dupa a, am abandonat landoul, am recuperat landoul, iar a fugit A, eu afara, A in curte, eu in curte, landoul afara.. Dar ne-am intors in casa intregi, cu bebe dormind de zor

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

FELICITARI ANDREEA!!! BINE AI VENIT PE LUME, BEBE ILINCA!

36+ cu
si ingeras in ceruri


AMR cat vrea "ratusca" mica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

fetele care stiti sa o treceti si pe Ilinca in lista ursuletilor

Mami Andreea 36+ Horia Paul+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

AMR...teoretic 3 sapt....practic oricand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:





FELICITARI ANDREEA !!! BINE AI VENIT URSULEATA ILINCA !!!





Am modificat si titlu si prima pagina!

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

FELICITARI ANDREEA!!! BINE AI VENIT ILINCA!!!


Eva, nu stiu cum poti manca fara sare. Te admir. eu tot incerc macar sa limitez consumul de sare, si tot nu reusesc. Parca n-are nici un gust mancarea dc nu pun si tona de sare. eu am planuri marete. Vreau sa ma apuc de masaj, dupa ce trec 6 sapt sa merg la piscina, apoi dupa ce ma simt mai bine (ma dor toate oasele si articulatiile) sa merg si la sala. Toate astea combinate cu un regim mai sanatos de viata, ca sanatos 100% nu prea pot. Sper ca pana la vara sa fiu hot mama dupa ce termin cu alaptatul ma si tunez

Cris, lasa ca o sa reusesti tu sa-l inveti sa doarma si singur. Acum bucura-te de perioada asta, ca e atat de frumoasa. oricat de obositoare e, e ceva MINUNAT!!! Mirosul ala de bebe si ceea ce simti cd e la san, e unic!!! Eu ii zic lui Patrick Pufosila, pt ca e f moale si pufos. Ma uimeste, ca a inceput sa-si tina capul. Dc il ridici d emaini, isi tine capul, nu si-l lasa pe spate. are un gat f lat. ii zic ca are muschi ...a reusit si sa se traga pe masa de infasat de lateral, ca sa se intoarca. e precoce, i-e frica de uraganul A si incearca sa fuga mai repede. La 3 luni o sa alerge la maraton
Ma ingrijoreaza ca regurgiteaza f mult si are arsuri/dureri. Se schimba la fata, devine agitat. sper sa nu aiba RGE.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

sashenka multumim pt vesti!
stii la cate saptamani a nascut Andreea, cum? numele doctorului, spitalul? sa le pun si pe astea in prima pagina, pls.

39+

Mergi la inceput