Mamici si burtici de sept-oct 2010 (193)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Am ramas singura gravidutza???Scuze dar nu reusesc sa tin pasul cu voi!

cu K2 in 39s si mamica de K1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Felicitari Pianna!

Tina, de Mihai Alexandru si Iulia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Nastasie, eu am scris ca am inlocuit Humana cu Aptamil, asta la recomandarea pediatrei caci bebe nu face caca...Dar nu a dat rezultate! Acum ne-a recomadat Milkzucher de la Humana, un praf indulcitor care se pune in biberon. Sper sa mearga!

Tina, de Mihai Alexandru si Iulia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Citat:
citat din mesajul lui botosel452

Apropo de metoda contraceptiva: chiar trebuie asteptate cele 6 sapt cum ni s-a scris in biletul de externare? ma refer la cele cu cezariana. Ca eu,in curand, o sa incep sa ma urc pe pereti, nu alta

Valentina, mami de Alexandra


Pai mai bine astepti si te urci pe pereti, decat sa te grabesti si sa te urci si sa nu te mai dai jos dupa aceea!

Tina, de Mihai Alexandru si Iulia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Ana multumim ca ne-ai deschis capitolul nou! ce ne-am face fara tine?Oricum cred ca voi ajunge sa-l umplu singura!

Tina, de Mihai Alexandru si Iulia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabu_dk spune:

Citat:
citat din mesajul lui office

Ana multumim ca ne-ai deschis capitolul nou! ce ne-am face fara tine?Oricum cred ca voi ajunge sa-l umplu singura!

Tina, de Mihai Alexandru si Iulia Maria


Hahaha! Stiu cum e cu noptile astea albe. Singurul "drog" care ma ajuta sa trec peste oboseala este sa ma gandesc la cat de repede creste Nicklas, si ca ar trebui sa ma bucur cat mai mult de momentele pe care le petrec cu el.

Pe de cealalta parte, internetul e foaaarrrttteee mare! Daca gasesti ceva interesant pe net, do share!

Sabina, mami (a.k.a. boob lady) de Nicklas (12-09-2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karin25 spune:

Salutare si de la noi!
Felicitari pt bebeii grasunei si falcosi!
Evelin nu te nacaji ca ai sa vezi ca o sa recupereze
Legat de Vigantol noi luam 2 picaturi pe zi direct in gurita. calciu inca nu ne-a dat dar maine mergem la control.
Cu decalotarea noua ne-a aratat in spital cum sa facem usurel in fiecvare seara dupa baita si ne-am comformat.
Maitrey distractie la botez
Botosel te inteleg dar eu zic sa asteptam totusi pana la 6 sapt.
Cu contraceptia eu mi-am intrebat dr si a zis ca dc mai vreau si bb 2 vom merge pe ceva pilule cu continut scazut de progesteron
Apropo de indemnizatie eu deja mi-am depus dosarul si inca nu au trecut cele 42 de zile. Angajatorul iti poate face suspendarea cu data care i-o spui tu si inainte de acea data. Adica daca eu am concediu medical pana in 15 nov cu acea data mi-a suspendat contractul dar mi-a dat hartia mai repede pt ca se poate. Ideea e ca cu cat depui mai repede actele cu atat mai repede vin banii pt ca oricum dureaza 2-3 luni.
Nu stiu dc mai voiam sa zic ceva. Maine dupa control venim si noi cu vesti. Multi pupici!


Edith mamica fericita de Andreas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karin25 spune:

fetele va rog dati-mi userul si parola la albumul bebeilor
multumesc


Edith mamica fericita de Andreas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pianna

fetele am nascut si eu! Exact la termen, dar cu peripetii ca am ajuns la cezariana, desi am fugit cat am putut de asta. Pitica e bine si asta imi da putere sa trec peste perioada de recuperare. Va pup si mai multe cand ajungem acasa.

***********
39+ cu


Felicitari, pianna! Bine ca s-a terminat totul cu bine, vorba aia.

Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Buburuza_10

Felicitari, Pianna!!! Sa fiti sanatoase si norocoase!!! Refacere rapida, mami!!!

Astazi am implinit si noi 7 saptamani si raportam 5,170 kg facute exclusiv din lapte de mami!!!

Fetelor, v-a venit deja ciclul? Mie mi-a venit ieri... Nu e f abundent si nu m-a durut deloc burta (aveam iniante niste dureri...). O fi normal? Nu e cam devreme, mai ales ca alaptez? O fi ciclu sau ce?



mami de Sofia (8/9/10)


Buburuzo, bine ai mai venit pe la noi! Felicitari Sofiei pt. kg!
Si eu am avut zilele trecute o scurgere rozie, asa...mai abundenta si chiar ma alarmasem, insa vad ca a disparut, acum e f. putin. N-a fost sange ca la ciclu, ceva galben-roziu, nu's cum sa explic. E normal? Nu-mi mai amintesc nici eu de la Iustina. Oricum, atunci menstruatia a aparut pe la 10 luni dupa nastere, acum nu vreau asa repede.

Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput