Prietene la bine si la greu - 68

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Niataza cu mic cu mare, hai la ultima luniversare!Dar inainte de asta, LA MULTI ANI DANUTZ , fii iubit, sanatos, frumos si destept, ca altceva nu vor cere fetele de la tine!La multe lunite si co-luniversatelor Ari si Maya, cresteti mari, printeselor!Tin sa o pup mult pe Sabina , mi-e draga de nu mai pot! Ancutzic Sa stii ca Chiara nu mai face figura aia dulce, probabil a fost doar o coincidenta, insa la "O sole mio" se incrunta si acum la mine. La moda de ieri e sa ma imite cum ii fac "ce rusine sa faci pipi in pampers", arata ca o disperata. Laura-Andreea Despre kukta si eu asa stiam, oricum, din punctul meu de vedere e o minunatie. Ma tenteaza acum tare una electrica, am vazut la casa bio din Cluj si ce mi se pare super e ca poti pune mancarea in ea si gateste cand o programezi, practic cat stam la plimbare sau noaptea sau cand vrea muschii mei. Or fi in Italia mare varietate de carne bio, dar nu si in sud, care e cam Africa din toate punctele de vedere. Chiar ieri am intrebat pediatra despre carne si mi-a zis ca pana in decembrie mergem pe borcanele. L-am intrebat pe macelar daca imi da ceva "curat" pentru asta mica si mi-a spus "nu". So ... Lumi Si Annabelle cu muzica populara? Eu nu stiu frate de unde a luat si asta a mica a mea, dar chicoteste de fericire la muzica populara. Si nu in ultimul rand, va poftesc la masa, am mandarine culese de dimineata, in kukta un gulas, praji ioc ca nu pot iesi la cumparaturi ca e frig, dar de bautura mi-e mereu plina casa. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi_calin spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

LA MULTI ANI DANUTZ!
Chiara, Ari si Maya!

Dankutza, multa sanatate mamei! pt. Pinky cea frumusica!

Rares continua greva legumelor si manaca mai mult banana si orez cu lapte, ceva branzica dulce, iaurt. Slabe rontzaieli de carnita, paine sau pufuleti.
Din solidaritate pentru Ana ieri nu a vrut la decat dimineata si putin seara iar noaptea tot de 2 ori. De restul am aplicat metoda "pompa" pe seara.
Ieri seara a fost foarte tzopaitor dupa cele doua reprize de somn de peste zi.

Sa va spun si d'ale Iarinei in vacanta: "mami, ne jucam de-a mama si copilul?!"


"Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare"
Magda,
mami de topmodel categoria pana Liviu-Rares (Andrei) 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006


super semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Multumim Monis pentru contributie!


"Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare"
Magda,
mami detopmodel categoria pana Liviu-Rares (Andrei) 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata,fulgusorime!!

first thing first...puiul meu a facut ieri cei mai multi pasi legati din viata lui!!! a dat o tura prin toata sufrageria ,cu mici pauze in care s-a tinut de ce a gasit in cale....incet-incet,cred ca ne dam drumul de-a binelea..

cu intarziere si cu scuzele de rigoare ....LA MULTI ANI FERICITI SARBATORITILOR DIN ZILELE TRECUTE:XORICELULULUI-GREUCEANU SI FULGUSORULUI GRABIT!! SA CRESTETI MARI,SANATOSI,SA ADUCETI MEREU BUCURII PARINTILOR VOSTRI LA FEL CA IN PRIMA ZI DIN VIATA VOASTRA!!

LA MULTI ANI,RAMONIKA!! MULTA SANATATE SI NUMAI BUCURII!!

si ca o nesimtita ce sunt,am uitat sa felicit tocmai o persoana importanta...asa ca,draga Annabelle noi iti dorim tot binele din lume,o viata plina de bucurii alaturi de minunatii tai parinti si un car de flori frumoase ca tine!! (scz de intarziere)


si acu sa trec la treburile curente..sa vad ce mai imi amintesc ,ca iar ati fost harnicutze...deci, reiau de unde am ramas...

Andre stay calm!! nu am de ce sa ma supar ,stiu cum e (de la prietenii plecati) cand vii in tara :ai o mie de trebi de rezolvat,toata lumea trage de tine and so on...asa ca fii pe pace!! mi-ar fi facut placere sa va vedem,dar nu au intrat zilele in sac..ocazii,zic eu vor mai fi...;ms de info legat de "fornait" ,cred ca o sa incerc si eu ceva din solutiile tale ("olo" nu m-a lamurit deloc,mi-a zis ca nu se aude nimik pulmonar si ca nu are rosu in gat si la vaccinat..ca doar asta era in program..fir-ar sa fie!!); ce uleiuri sunt K? am la indemana niste eucalipt,dar iau si altele..
P.S voiam sa te rog inca o data sa mi zici cum o cheama pe super-pedi si daca poti sa-mi dai nr. de telefon..ca dupa fiecare vizita la "olo" sunt tot mai dezamagita..noroc ca nu am avut probleme mari cu puiul!!


apropo de statiile emisie-receptie si noi le-am folosit cu succes pana au cedat acumulatorii...acu tre sa-i schimbam...

DANKUTZA tinem pumnii ptr. mama si ptr.Pinky sa nu faca rubeola (si david a venit in contact cu un bb bolnavior,ce-i drept,putin timp si am scapat); Pinky e absolut adorabilaaaa!!! E o papusa in miniatura,o finete de fata!!

Dozz si eu ca si Krelia ,am pompat la greu (ca al meu a fost prematur si nu mi l-a dat la san decat dupa vreo 2 saptamani si in consecinta ii placea biberonul,am mers combinat san+bibe) si pot sa-ti spun doar ca,in cazul meu,laptele a scazut ptr. ca eram very stresi la un moment dat ca adoarme la san si nu pot sa il fac sa renunte la biberon,la care s-a adaugat oboseala...deci,ce pot sa zic e sa alungi gandurile negre si sa ai rabdare..poate-poate...

fetele care alaptati,imi pare rau ca mamele si alti binevoitori va fac zile fripte...eu va admir si va urez sa alaptati atat cat vor muschii vostri si ai puilor vostri!!! Eu mi-as fi dorit mai mult,dar nu am reusit si cred ca a mea mama nu ar fi indraznit sa zica nimik,cum nu zice nici in alte situatii care il privesc pe pui..ma ajuta,dar atat..se abtine de la sfaturi

Shtephy lui Iustinut cel bolnavior!! Sa scapati repede de probleme,oricare ar fi ele!!

ramox super tortul!! si noi am avut masinuta rosie din martipan (cica masina fulger,asa ziceau pustii mai mari prezenti la sindrofie); intr-adevar a fost bestial- era ambasador(ca asa ii place la ma-sa..

Lumi imi pare rau ca printesa half-english (vb lui monis) e mofturoasa; o fi si de la vaccin ,ca si noi suntem un pic mai cu figuri... cu mare drag,printesa-cea-isteata!!
by the way, cred ca ciupercile sunt cam grele pt.piticoti..eu nu i-as da..

Simina ce tare e ranjita!!! cum face ea echilibristica acolo!! super-super!!

krelia felicitari ptr. Rares-cel-darnic!!! si david imi da ce-i cer,dar cu vitez luminii le ia inapoi

ma bucur sa citesc recenzii pozitive vizavi de scutecele Puffies..eram chiar curioasa cum sunt...ca asa m-am saturat de pampers si de mirosul ala de medicament ( bine zis monis),plus ca a inceput sa se irite pe linia elasticelor..a facut o ciuperca ,mai nou..

uuufff..am scris ditamai polologhia...hai ca trimit ,pana nu fac vreo minune..si ma duc sa vad ce e cu puiul ..ca doarme de aseara de la 10.30 (cu o trezire la 7 ptr. laptic)

scuzati greselile si eventuala incoerenta ,dar nu mai am timp si chef sa editez...multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Danut Sa crsti mare si sanatos! La multi ani!

Ziua buna

Noi suntem 3 si e bine... problemele cu serviciul sotului s-or rezolva ele cumva

Din pacate am tras o super spaima cu Mihnea dimineata... si inca nu mi-a trecut. S-a trezit la 5 vomand, si 2 ore cu asta s-a ocupat. Pe la 6 se linistise si l-am pus la san... ca parca ma ustura pe mine gatul de la cat a vomat..... mare greseala... a inceput iar sa vomite. La 7 a adormit in fundulet la mine in brate si asa a dormit pana la 9. In rest si alea 2 ore se juca intre reprizele de voma...a papat o banana cand s-a trezit la 9 si e bine. Se joaca, e vesel... dar cred ca e putin obosit. In rest nu are alte simptome.... nu febra, nu tuse... mananca ... M-am gandit la o indigestie... dar de la ce? ca ieri nu a vrut sa manance decat dimineata fructe.... 2 guri de out cu piure la pranz si la 17 iaurt cu 1 biscuitel... in rest san cat cuprinde.
Sper sa nu fie nimic grav ca eu am inceput sa ma gandesc la ceva cazaturi pe care le-a luat in ultima vreme.... si deja sunt pe punctul sa ma car la medic...


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

apropo de muzici,David danseaza pe cateva piese din astea mai noi de la Kiss (l-am tot luat in brate si am dansat impreuna)..habar nu am cum se numesc si cine le canta ,dar merge da drumul la combina si daca se intampla sa fie una din piesele stiute sta in fund si incepe sa danseze..e bestiaaal!!!

si ii mai place O'McDonell...avem o chestie din aia muzicala cu ferma...la asta mai zice si ii-ia-o...iti vine sa-l mananci!!

mai,nu da semne de trezire...sper sa nu ne pasca ceva..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

s-a trezit..pare k..la prima vedere!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Buna dimineata si cafia pentru toata lumea

Mare premiera, mare: gargarita mea s-a trezit dimineata la 7.30, a baut laptic si a mai dormit pana la 8.30. Culmea e ca eu ma simt mai obosita decat de obicei

sarbatoritilor de azi, sa cresteti mari si frumosi!

Kreliutz, din cate stiu eu Lidl nu este bio exclusiv, s-ar putea sa aiba si produse bio, eu nu ajung niciodata la el pentru ca nu este in apropiere de mine.

Andre, pacat pentru ca aici sunt multe produse din italica care sunt foarte bune si curate. Poate gasesti o ferma sau un producator ratacit. Kukta electrica suna tare bine!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ieri a fost surioara la doctor: 39 saptamani, bebelina 3400-3500 gr, col scurtat, AMR in scadere


"Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare"
Magda,
mami detopmodel categoria pana Liviu-Rares (Andrei) 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

LA MULTI ANI DANUTZ sa fii sanatos

La multi ani luniversatilor zilei

din ce a simtit/vazut a spart dintele 7 SPER sa fi vazut bine, caca este inca destul de moale, orez nu mai vrea, nici nu stiu ce sa-i mai dau sa treaca odata.

Ionela - sper ca Mihnea sa fie bine, poate ca ar fi bine sa mergi la dr, sa te/va linistiti.

Azi il scot si eu pe Renus afara, gata cu febra si cu statul ca legumele in casa

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

hai cu bb2

Mergi la inceput