Gasca de Constanta***129***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

tania,tu stii ca eu iti port un respect deosebit,dar doar pt ca tu ai alta parere despre Dana(exact cum spuneai,fiecare are dreptul la propria opinie),nu inseamna ca si eu trebuie sa simt la fel....asa ca,n-am inteles,ce nu-i frumos?
ce am facut eu rau?
chiar nu inteleg....crede-ma,ca sunt multe lucruri pe care nu le stii,dar pt ca oricum o sa ne intalnim(trebuie sa-ti inapoiez cartile,musai),o sa-ti spun in particular absolut tot!


MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

tania,tu stii ca eu iti port un respect deosebit,dar doar pt ca tu ai alta parere despre Dana(exact cum spuneai,fiecare are dreptul la propria opinie),nu inseamna ca si eu trebuie sa simt la fel....asa ca,n-am inteles,ce nu-i frumos?
ce am facut eu rau?
chiar nu inteleg....crede-ma,ca sunt multe lucruri pe care nu le stii,dar pt ca oricum o sa ne intalnim(trebuie sa-ti inapoiez cartile,musai),o sa-ti spun in particular absolut tot!


MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2




Tocmai pentru ca ne cunostem ,,mi-am permis,, sa ,, te trag de urechi,,....defapt faceam referire la faptul ca ai jignit-o pe uka...reciteste ce ai scris....
Astept sa ne vedem...dar nu pentru a discuta despre Dana ci despre orice altceva avem in comun.....rugamintea mea....

<<<dadi,mami de Anduta(14 sept.) si Bibica(14 febr.)>>>



Blogul lui Mihaita
Blogul lui Bogdan
Bazar Bogdan



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Nu ati vrea voi sa o lasam asa cum a cazut? La situatie ma refer... La un consens nu se va ajunge,intrebarile tot fara raspuns vor fi, tot forum liber ramane,asa ca eu voi face orice altceva cu nervii mei decat sa ma enervez pe ceva ce nu merita. Probabil ca voi face ca alte persoane,voi intra din joi in pasti sa vad ce s-a mai scris si atat,si asa nu sunt printre cele din 2007. Imi pare rau ca o spun ,dar asta este, lumea de altadata nu mai vine inapoi,nu va mai fi aceeasi atmosfera ever. Da,poate va fi verva,veselie,dar nu cu acelasi "miros",cu aceleasi caracteristici pentru ca nu sunt aceiasi oameni. Nici eu nu sunt printre i de mult,poate nu aveam dreptul sa particip la schimbari dar nici sa nu mi se raspunda la intrebari,sa se spuna"stiti,nu am citit din urma" si gata,s-a spalat pe cap. Si nu e atac ,da? Nici nu e sustinere pentru Dana,nu facem miting electoral aici.
Mihaela si eu te-am cunoscut personal, am vorbit, imi placi,deci nu vreau sa ne racaim pe nimicuri,zau. Probabil ca multe lucruri nu le stim,nici nu vreau,vreau numai sa se lamureasca ceea ce stiu,si este de ajuns.
Iar ca se participa cu moderatori la mojicii mie nu imi convine. Mesajele private sunt private si inainte de a imi fi sters vre-un mesaj personal as vrea sa fiu anuntata.


Gata,ca nu mai sunt coerenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Eu regret ca trebuie sa asist la un spectacol. Cum a spus si Happymummy, Cornelia.... intru aici ca sa-mi incarc bateriile, s-a creat o legatura, fie ea si virtuala, dar stransa, caci in 6 ani, o mama/sotie/femeie trece prin multe incercari, cunoaste oameni, castiga si pierde( chiar si prieteni)....
Eu voi continua sa fac parte din aceasta trupa, nu stiu pana cand, caci daca imi bate vantul prea tare fulgul din creshtet s-ar putea sa ma razgandesc. Atata timp cat scriem, nu doar de dragul de a acumula un nr. mare de mesaje, de a castiga stelute, etc. - ci pentru a mentine o prietenie, voi fi alaturi de voi!
Se vede clar ca s-au creat tabere...eu am mai asistat candva la o impartire asemanatoare...mi-e cunoscuta aceasta miscare. Atunci era un singur topic cu Mamici de Cta, din care unele au migrat la Informatii utile sau pe la Odisee, iar altora li s-a creat o repulsie si au disparut subit.

Si acum sunt aspirante, mamici care citesc si cred ca nu indraznesc sa scrie, cand vad asa harababura, mahala...
Haideti sa ne revenim!

EU am o mica poveste de spus: o zi de scoala a Alexiei. A avut un joc la ora de sport: intrecere cu lingura in gura, iar in lingura un Ou fiert. Accesoriile de acasa aduse. La plecarea de la scoala o intreb unde e lingura...nu mai stia "Cred ca am lasat-o pe banca de langa terenul de sport". Imi pastrez calmul si accept sa ne intorcem la scoala(ajunsesem deja acasa, in fata portii)...normal k n-o gaseste. Nu o cert, nu tip, cu cea mai mare calmitate ii spun ca isi va manca ciorba cu furculita. Ea a zis ca Nu, pt ca mai avem si alte linguri. Avea dreptate, dar i-am zis ca daca ar merge zilnic cu cate una la scoala si le-ar pierde, n-am mai avea deloc. Si a mancat draga de ea cam 2-3 minute ciorba cu furculita, pana cand a spus ca promite ea ca va strange bani si va cumpara muuulte linguri. Eu sper sa fi inteles ca trebuie sa fie atenta la lucrurile ei, dar dupa cum sucea ideea tot ea cadea in picioare!
Asta cu atentia...de vineri si-a uitat pantofii sport in clasa si daca am vz ca era a 3-a zi cand iesea fara ei, m-am dus eu in clasa sa aflu..erau in dulap, doamna i-a aratat, dar ea nu i-a recunoscut, a zis ca nu-s ai ei. Ma bufnea si rasul, colegul ei de clasa ii spunea " Vezi, ti-am zis eu ca astia sunt adidasii tai!!??"
Ghiulten, Cornelia, Bettyk...si cine mai are copii mici la scoala....help!!

despre Ana...i-a erupt prima masea, un colt! Cine imi spune si mie remediu homeopat pt eruptii? Stiam Arnica si Musetel, altceva?




Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

cris,tare haioasa Alexia....anyway,Andreea este uneori la fel de imprastiata,la anul ii scoatem buletin si nu stie niciodata unde isi pune telefonul cheile!

lali ,floare tot din asta,ca de ailalta,n-am!

gata,va zic noapte buna,ca maine plecam la capitala,vb lu'dodo!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Crix, ce sfaturi sa-ti dau? Ayli e la fel de imprastiata si de uituca . Azi si-a uitat sapca si bluza de trening la scoala.Si aproape zilnic, isi uita ceva . Mi se pare super ideea cu lectia pe care i-ai dat-o!
Vad ca tendinta este, sper sa nu se si concretizeze, de a se imparti gashca in tabere, lucru care nu-mi place deloc. In orice caz, eu nu voi participa la spectacole de genul acesta, si nici nu voi tine partea cuiva. Pentru mine, cele pe care am avut placerea sa le si cunosc personal, sunt toate prietene virtuale, si nu am de gind sa aleg.Eu iau oamenii asa cum sunt, cu bune si cu rele.Am destule probleme uneori, si destui nervi la servici, ca sa mai suport si aici un circ, cu cuvinte urite aruncate la intimplare si cu intepaturi si aluzii.Sunt lucruri mai urite, mai grave, si mai ales, mult mai serioase, care se intimpla pe lumea asta, decit o cearta pe un motiv stupid. De fapt, care este motivul?? Si nu astept raspunsuri, pentru ca asta ar insemna sa dau friu liber altor discutii pe aceeasi tema, si chiar nu vreau.
Sperind ca noaptea va fi un sfetnic bun, va doresc tuturor noapte buna si vise colorate!

Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)
Aylainconcurs(hap1 si hap2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

eu va urez noapte buna si va ofer un brat de flori... d'astea


Miha, deci si la buletin tot cu capul in nori...

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Si ca sa intelegeti mai bine ce am vrut sa spun, va invit sa vizitati un site, al celui mai renumit fotograf de razboi contemporan :
http://www.jamesnachtwey.com/
Incredibil, adevarat, dureros!
Sunt lucruri mult mai importante si mai grave pe lumea asta!
Noapte buna!

Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)
Aylainconcurs(hap1 si hap2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna seara. imi cer scuze ca ma bag acu, dar vreau sa ii spun lui Lali ca nimeni , nici un moderator sau admin nu poate intra in casuta ei postala sa ii stearga mesaje private. Se pot sterge doar din baza de date, dar ma indoiesc ca sta cineva sa le caute pe acolo prin tabele. Sunt situatii (nu stiu exact, exact, dar am patit si eu de mai multe ori) cand trimiti un mesaj si nu apare in Outbox-ul tau. Se intampla cand dai replay la un mesaj primit sau cand trimiti PM nu intrand in inbox, ci apasand pe iconitza PM de deasupra postarii unui user la care vrei sa trimiti mesaj sau pe iconitza din profilul persoanei. Nu mai stiu exact in care din situatiile astea nu apare mesajul in inbox, dar sigur se intampla asa la un moment dat.

Mihaela posibil sa nu fi putut primi mesaj de la tine daca are in inbox mai mult de 'tz' mesaje, maximum cat are capacitate casutza (nu stiu 15-20)



Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Laura m-am uitat acolo dupa ce l-am trimis e cel catre Dodo,era acolo,era nedeschis, dupa vre-o 10 minute nu mai era. Nu se sterg si daca sunt bifate ca spam de catre destinatar? Curios,nu era spam . Mi s-a scarbit,zau, nu mai scriu ce imi vine in minte ca ma alatur Danei la culoare.

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput