Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m
Oana, si mie mi-a atras atentia azi o mamica din bloc cu mine, ca nu prea il imbrac gros pe Raul, dar inca nu mi s-a racit. Azi l-am scos in hainele de casa ( body+salopeta) si deasupra i-am dat ursuletul. Si acum la 5.30 i-am pus o paturica peste el, ca dormea...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze


de unde i-ai luat ursuletul?...e atat de fain vreau si eu unul, ca salopetele de fas parca nu ma incanta asa tare...


Oana mamica lui Matei – luna a 4-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Mov, sa-ti traiasca puisorul! Eu cred ca e bine, din cate stiu eu, la 4 luni pune mai putin, important e ca e pe plus

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

mov, andrei a luat vreo 900 de grame in luna a patra, dar 600 cat am fost la bunici, la curte. (adica 2 saptamani), in celelalte 2 saptamani doar 300 de grame

luna asta (a cincea) a luat 150 in prima saptamana, in a doua nimic...sa vedem saptamana asta daca a luat ceva, mai ales dupa accidentul de azi...

apropos de asta, azi a papat la tzitzi..la spital, cat asteptam mi-am scos tztz pe afara si i-am dat sa pape, ce sa facem..si apoi acasa de caet ori a vrut, i-am dat, si am mai reusit sa ii dau si 50LM la bibe, de noaptea trecuta. sa vedem diseara cat mananca

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Mov79 si noi am luat 430 de grame de la 3 la 4 luni. Insa eu cred ca fiecare copil are ritmul lui de crestere. Asta mi-a intarit si pediatrul care l-a vazut astazi.

Noi azi am facut vaccinul de 4 luni-Infanrix penta si optional - Prevenar (prima doza). Sper sa nu faca febra. Noi am mai facut si prima doza de Rotarix -tot optional- la 3 luni.

Urmeaza Rotarix-(doza 2) la 5 luni
Infanrix Hexa si Prevenar (doza 2) la 6 luni.

Mai merge cineva pe aceasta schema?

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

Mihnea a crescut mult in lungime luna aceasta, am primit ieri un costumas marimea 68 si e prea mic.....trbuie sa il masuram sa vedem cat are.
Acum tot stau pe langa el...doarmea de la 4 jumatate, nu imi vine sa cred:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

sorina, pot sa iti spun doar ca atunci cand se supara si musca, imi dau drumul in pantaloni de durere. Noroc ca o face destul de rar.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Are mami fata frumoasa cu 2 dintisori


de asta ii este frica! eu cand alaptez incerc sa ma gandesc la lucruri frumoase, sa ma comcentrez la altceva. Al meu fecior suge cu o forta de efectiv simt ca imi suge si creierul!


mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Ati tot vorbit de mancare incat mi s-a facut pofta de o multime de lucruri. Insa in ultima vreme ma tot abtin de la multe, nu si de la dulciuri. Probabil ca acesta este motivul pentru care am pus 1kg cu mare rapiditate. Abia astept sa vina primavara ca sa ma pot misca cu prichindelul mai mult. Imi va prinde bine si mie si lui.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

Mai tarziu, dar ... vorba aia niciodata nu e prea tarziu:
Mihnea Damian
Sarbatoritilor de zilele trecute


mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Paula, Adriana, . Al meu e doar pe san, cateva zile l-am fortat si cu bibe, dar nu ii place... Cred ca e perioada aia de care zice Paula... La 6 am avut mai putin scandal, a papat 170, dar tot in reprize... Sper sa isi revina ca fac cu nervii... O sa incerc si cum zice Adriana, sa-l prostesc cu suzeta... la mine mergea cu degetul, ii bagam degetul in gurita, sugea de 2-3 ori, si apoi repede titi... pana se prindea ce e , si iar il refuza...

Adriana, tot al meu e si cu refuzul de bibe... Azi l-a acceptat, dar nu stiu ce are... ca o zi refuza sanul, o zi refuza bibe... si tot asa...cam nehotarat...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Otilia poza asta e mortala
http://family.webshots.com/photo/2403212330102047664JSurxR



Oana mamica lui Matei – luna a 4-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput