Nou stil de viata! ( 304)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza

Vik ce fain ca te-ai lasat de carne. Mananci oua, lactate? sau si la alea ai renuntat?
Eu mananc tot mai rar carne, si asta mai ales cand sotul nu e acasa (nu ca am manca multa cand el e acasa, dar na..barbatii)
Mai scrie ce mai mananci - asa in mare nu neaparat si gramajele - sa ma mai inspir

Carmen sa va fie de bine plimbarea si pupici la baieti

Sabina cum mai esti? Mai da-ne vesti despre tine...

Meniul meu de ieri:
MD: fulgi de ovaz inmuiati si apoi fierti cu iaurt si seminte de floarea soarelui
P: supa crema de brocolii + quinoa cu iaurt
C: 2 oua prajite + o felie de paine neagra + salata colesaw + o rosie
intre mese: fructe proaspete + uscate, seminte, morcovi, castravete
azi noapte - mi-era o foame: quinoa cu iaurt

Meniul meu de azi:
MD: ca si ieri
P: supa crema de brocoli + humus + salata colesaw
C: planuiesc un piure din conopida si praz + tun
intre mese: ca si ieri

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

mai vin si eu la un mic raport, nu stiu daca se pune 61 kg , am luate 5 kg pana acum.

si va rog sa imi mai dati si mie cate o idee din ce sa imi mai iau proteinele ca , carne nu prea mananc.


mami x2 , de printesica si printisor s 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

violeta, cristina multumesc frumos pt urarile de la multi ani.


mami x2 , de printesica si printisor s 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

bb_yasmi ce trece timpul! Mai ai putin si vine si printzisorul. Sarcina usoara in continuare si nastere cat mai usoara.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Lou eu am scos carnea din preferinte la dieta pe care o tin si aia mi-au dat alt meniu si chiar pica bine dieta asta tinuta de mine cu ajutorul site-ului respectiv pt ca fara carne pare la prima vedere ca nu ramine mare lucru de mincat.Legume, brinzeturi, iaurturi slabute, iau de ex si brinzeturi frantuzesti insa pe cele light, merg cite 30gr. Oua bio peste din marea nordului, caviar, acu' nu din ala scump rusesc ca ala-i pt o sampanie ceva, iau din asta din supermarchet, merge. Pt diversitatea gusturilor.de ex la cina am omleta pe piine neagra si deasupra 50gr nordseekrabben, aia mici nush cum le zice corect pe romaneste.La prinz am nordseeteufel, proaspat luat, la cuptor cu niste legume.ieri am avut paste integrale cu sos tomat facut de mine, fara zahar, si pe urma 40gr telemea, o lingura de ulei de masline, busuioc proaspta, a fost bunut.Iti pot recomanda cea mai buna piine neagra cumparata de mine pina acum, ii zice gourmet pumper nickel, iau batoane rotunde, feliute micute si merg alea super cu o feliuta de brinza frantuzdeasca slaba, ori cu somon afumat, ori sfarimata intr-un iaurt.gustul e perfect! e coapta printr-o metoda traditionala unei anumite regiuni, copata in 20 de ore la foc mic nu stiu cum, dar e cea mai gustoasa piine neagra neagra.dimineata am in genereal iaurt cu cereale integrale, fara zahar, un fruct ori 1-2 piinici(60gr una) negre ori ceva mai deschise, unse cu brinza slaba gen philadelhpia, eu am alta aici si cu 2 lingurite de dulceata cit mai dietetica, de ex am gasit o dulceata tinuta la frigider, are un gust deosebit de bun si sta bine la calorii.scriu pe fuga sper sa se inteleaga macar cit de cit.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase!

Hopes, imi pare tare rau! Fii tare! Si nu de lasa doborata de experienta asta, daca mai vreti un copil, o sa-l aveti cu siguranta!

Vikinga, felicitari pentru slabit si mai ales pentru vointa! Tot inainte!

Violeta, nici tu nu trebuie sa renunti. O sa-ti povestesc pe privat povestea prietenei mele, care are acum un copilas de aproape 1 an; sa vezi ca se poate!

Claudia, m-ai intrebat despre tarta cu ciocolata. Am facut-o dupa reteta lui Jamie, care este asa: blatul este blatul faramicios clasic (faina, unt, ou, zahar), la care se adauga si cateva linguri de cacao. Crema se face din smantana nebatuta + lapte gras, pe care le aduci la punctul de fierbere, dupa care adaugi ciocolata maruntita, amesteci pentru omogenizare si cand se mai racoreste adaugi oua. Blatul sta la rece cam o ora, apoi il pui in tava, dai la cuptor 10 minute, dupa care torni compozitia de cioco si mai dai la cuptor cam 20 de minute. Se face foarte usor si este delicioasa. A fost prima prajitura sold-out la targul de Haloween!

Ce-ti mai fac baietii?

Gusta, imi place noua ta atitudine! Trebuie sa fii optimista, vesela, sa te bucuri de tot ce ai. Citeste motto-ul din semnatura mea, care spune multe si care imi aduce si mie aminte, in fiecare zi, ca trebuie sa ma bucur de tot ce mi se intampla.

Ce face Mara?

Crystina, bine ai revenit si succes la slabit!

Despre mine nimic nou; alerg ca disperata, intre birou, copii, cumparaturi. Mi-am negociat intoarcerea la birou cu ziua de vineri libera, in care, daca este nevoie, lucrez de acasa. Dupa trei zile (vineri, sambata si duminica) de stat acasa cu doi copii, luni cand vin la birou am impresia ca sunt in vacanta...

Mara este in prima ei vacanta de scolar si a vrut sa mearga la gradinita, sa vada pe doamnele educatoare si pe copii. De unde a zis ca merge doar luni, s-a dus inclusiv azi, caci ii duce la teatru. S-a bucurat foarte tare caci toata lumea a fost foarte fericita sa o vada. Iar eu m-am bucurat caci e mai bine decat sa stea acasa sa se uite la desene...

Eu cu mancarea sunt cam aiurea, din cauza de sedinte si alergatura mananc nu prea corect si ma resimt. Si cum am mai zis in trecut, o zi inceputa prost, la mine se termina totdeauna prost.

Am decis insa ca luna noiembrie sa fie luna cu sport in fiecare zi, macar 15 minute. Cum la sala imi este imposibil sa ajung (desi am un abonament beton si sala, cu toate cele, este la 7 minute de casa), programul meu este asa - dupa ce adorm purcelusii din doatare (greu cu somnul....), sar coarda cateva minute, apoi fac excercitii pentru abdomen, picioare si ceva streching. Sper sa ma tin de cuvant... m-am si masurat, ca sa vad daca se intampla vreo schimbare. Macar 1 cm, ca sa nu fiu dezamagita.

Bebe Filipel a produs al treilea dinte si ii mai ies inca 3! Are 72 de cm si 7,6 kg.

Gata, ca am limbarita! Sa aveti o zi minunata!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Gabriela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

gabi ce rapid e flacaul:) a mea are doar 2 iesiti la 6 luni si de atunci inca nici unul.insa alearga in patru labute in toata casa, merge tinindu-se mobila, ehei am fetita mare de mi-e si dor de bebelusul care a fost:)Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Proteinele se mai pot lua din ciuperci, fasole si soia.




Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Chiar ca rapid e bebe Filip.. Nu are aprox. 6 luni?
A fost si pe la noi asistenta ieri si a cantarit-o si masurat-o.. La 4 luni si o saptamana are 6,5 kg si 69 cm.. E inaltaaaaa iar la kg se mentine pe curba medie.. Topmodel nu alta

Vik o sa ma uit dupa gourmet pumper nickel... N-am mai auzit pana acum. Mi-ai si facut pofta

Meniul meu de azi:
MD: ca si ieri
P: ca si ieri la cina
C: varza calita cu somon proaspat facut la cuptor
intre mese ca si ieri..

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput