Pufuleti iubiti de ian-feb 2010 (155)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Ruxita ne pui si ceva poze cu Caius?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Am vazut capitol nou. Oare sunt prima ?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



Nu, nici pe departeeeeeeee.
Eram ocupata cu un lung posting in celalat capitol ca n-am vazut ca se da pagina.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Hai sa va arata cum se scoboama fi-miu de pe canapea!

http://www.youtube.com/watch?v=sKK5DduhHME

Livia, pls, nu te supara pe mine cu ce am zis. Sotul meu e fumator si ma tot rog de el si tot incerc sa il fac sa se lase si nu vrea. A luat si tratament si tot degeaba. Daca nu vrea, nu vrea. Asta e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Salutare!
Ne-a simtit careva lipsa?
Am inteles (din auzite!) ca ati sarbatorit in lipsa mea ziua mea la care nimeni n-a venit cu tort, piscot, sampanie (incercati Cashmere daca aveti ocazia, f.f.f. buna). De asemenea, multumesc si pentru urarile lui Caius, e deja flacau, unele domnisoara de pe aici pot saliva linistite!

Ca se discuta (se discuta?) despre raceala, am fost si eu racita si am am facut aspirati nazale apa cu sare de mare-bucatarie, miere cu scortisoara macinata (2:1), am inhalat o ceapa data prin razatoare, am baut ceai plafar, dar si echinacee, macese si catina +ginseng (imunostimulatoare puternice pentru sezonul rece), am stat cu picioarele in apa fierbinte si intr-o jumatate de zi de la nas infundat nu puteam nici respira mi-am revenit chiar foarte bine spre seara nu am mai avut nimic (decat a doua zi dimineata inca un pic nas infundat).

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





WB. Cadou de ziua ta. Merci de reteta. De tinut minte.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela
hai ca am reusit sa bag si io cateva poze....te rog mult s-o pui si pe aia...unde iti aratam io patratelele de la burta...da?

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret




Ma tavalesc pe jos de ras, abia astept sa vad pozele.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 3.5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Dece, tare expresiv Luca.
Si are niste ochisori asa frumosi....
L-am vazut si pe Patriot...
Asa il ma vedem si noi ca Andrelina ne-a parasit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

eu sunt cu gatul in bete si am in generl o stare de kk
cred ca e si de la vreme,noapte facuta flenduri,copil mofturos s.a
nici pe Daria nu am dus-o la gradi

legat de ce face Miruna si altii nu fac
nu stiu cum sa zic dar cred ca ,ca de obicei,Ayanna a spus cam ce voiam si eu sa zic
nu cred ca e atat de important daca toate lucrutrile astea le fac la 9,10 sau 11 luni dar pt mine a contat mult ca m-a ajutat sa ma mai linistesc
eu ca mama loca ce sunt ma gandeam ca nu ler va face niciodata de aici marea mea bucurie
dar voi poate sunteti mai normale si va bucurati de fiecare clipa cu puiul vostru fara sa va ganditi ca asta sau asta nu va face
si apoi ,va rog sa ma credeti ca pot gasi destule lucruri pe care Miruna nu le face si alti pufi da.Dar cum me-am propus sa nu ma mai gandesc la ce nu face nu le mai insirui
dar sunt va asigur
si pt linistea voastra -am cautat acu intr-o carte de neurologie si achizitii precum"intelege si raspunde la cateva comenzi simple gen da-mi jucaria...,unde e ...?,stai!,ridica-te!, vino!"sunt trecute la 12 luni
ma gandesc ca poate fi vorba in cazul Mirunei si de faptul ca ea evolueaza sacadat cu stagnari lungi in unele domenii si recuperari surprinzatoare
sper sa intre si ea intr-un normal si sa pot zice si eu ca evolueaza in ritm constant pe toate laturile


Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei



Am vazut si eu performantele Mirunei si mi se par extraordinare. Eu nu am stat niciodata sa urmaresc lucrurile acestea si-mi dai de gandit.
Cred ca acum ai sa te mai linistesti. De multe ori am vrut sa-ti spun ca pe lumea asta sunt si oameni speciali, care nu se incadreaza in medie. De exemplu, Lucian Blaga [u]nu a vorbit pana la 5 ani .
Era ultimul copil, nascut dupa multe fete si mai tarziu. Familia a fost distrusa de faptul ca au un copil cu handicap caci il considerau mut. Intelegea ce se petrecea in jurul lui si toate cele, auzea, dar nu comunica. Si nu vorbea, nu pentru ca nu voia sau pentru ca nu gasise un motiv suficient de important care sa-l faca pe el sa vorbeasca cu ceilalti. El povesteste cum l-au trimis la 5 ani la magazin si dintrun motiv (nu mai stiu care) a pierdut banii. Asa l-a suparat acest lucru (si nu din teama, ci cred ca mai mult din self estim caci era f iubit acasa), incat s-a dus acasa intro fuga si a inceput sa povesteasca toata istoria. Si a vorbit cursiv, ca un copil de 5 ani care vorbise de cand trebuia. Pe el l-a socat reactia familiei care a inceput sa se bucure si sa-l sufoce cu pupaturile si nu intelegea cum ai lui nu se straduiesc sa recupereze banii (evident baiatul lor vorbea, nu ). Pentru el acela a fost momentul cand a consoderat ca are ceva de spus. Un filozof extrem de sensibil si profund.

Lui Caruso profesorul i-a spus ca nu are talent si ca n-o sa poata canta niciodata (si a ajuns caruso), Einstein a fost considerat usor retardat de ex.
Normalitatea mi se pare oricum ceva definit pentru ca altfel nu intelegem ce este deosebit si special.

varsta lui Tudor[/u]
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



Daca tot l-am scris. Discutii multe, dupa anunt de capitol nou. Se cunoaste ca este frig afara.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Dece ti-am schimbat data la album ca sa apara primul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Tomaca m-am dus special in capitolul trecut sa-ti citesc mesajul cel lung si tare mi-a mai placut ce am citit. Habar n-aveam...ma bucur ca ne mai impartasesti si noua din cand in cand informatii de genul asta.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 3.5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Vazut poze cu Luca si The Patriot. Eu stiam ca e frumos tare jiji asta mic dar m-a terminat cum sta el pe olita.
L-am vazut si pe Daniel coborand canapeaua si culegand niste frunze.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 3.5 kg

Mergi la inceput