Fluturasi de martie-aprilie 2011 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

chiar fetelor nici ruxandrada n-a mai intrat de mult.
viss, millie nici ele...si mai sunt fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

catank am vazut buticile...o sa va insir eu mai incolo, dar acum sunt ff ocupata
am mancarica pe foc...ciorba de pui...pulpite la cuptor...trebuie sa fac un piureut si salata de varza...daca tot am 20 de buc. de varza
apoi sa fac snitele pt maine ca se duce fata in excursie la cheia
deci sunt o bubulina gospodina intr-un cuvant...fara timp de net
acum va citii un pic cat imi beau o cana de lapte cu cacao..yamii.. am facut-o exact ca in copilarie ....si are acelasi gust..atata ca imi pare rau ca i-am pus 2 lingurite de zahar..dar asa aveam pofta...uff cu poftele astea de acum nu te mai pui....ideea mi-a venit, pot spune, ca chiar am simtit gust de lapte din asta in gura, cand am deschis sertarul si am dat cu nasul de cacao....doamne si nu cred sa mai fi baut asa ceva de prin anul 1990...ca apoi nah, ma marisem si eu..ma dadusem pe ness (fara stirea lui mama) apoi au aparut tot felul de capucinuri si cioco calde....


------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
20+cronologic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Deea99..si eu de cand sunt insarcinata poftesc efectiv la cacao cu lapte dar o fac cu o lingurita de miere in loc de zahar,,,
Inainte nu consumam asa ceva..cred ca de cand eram mica nu am mai baut..dar acum beau zilnic....


14+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy, vorbisem cu ruxandra si ii se confirmase ca bb a ramas tot baietel. (stii ca fusese la al 2 le-a dr care a pus o pe ganduri ca nu ar fi baiat)


mami x2 , de printesica si printisor s 23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi dar ea de ce nu mai intra la noi? nu am mai vazut-o.

S-a intamplat minunea mult asteptata22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea si eu beau acum cacao cu lapte aproape zilnic. dar indulcesc cu zahar brut din ala de la naturisti, eu numai din ala folosesc. si clar este mai bun decat cel normal.

S-a intamplat minunea mult asteptata22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ruxandrada ! Sa fii sanatoasa si sa ai un bebe sanatos si la termen!

Roxy, Catank vb de spatele ei, ca are spate de inotatoare!

Miki, Catank, Madutza, Alina.n, Simo burticile, sunt foarte frumoase!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

miki felicitari pentru bebelina ma bucur tare mult ca totul e asa bine

referitor la operatiile intrauterine, parca in documentarul in pantec arata una, din pacate nu mai tin minte in care capitol. e absolut impresionanta tehnologia, operatia de acolo era realizata in anglia. eu cand am vazut am zis ca nu e adevarat, pana unde a avansat medicina si tehnologia...

catank felicitari ai vazut ca a miscat si la tine?:D ma bucur tare mult ca si sotul a simtit, e intr adevar un moment special

shtrumphi te rugam sa te prezinti la apel. hai k o zi fara tine e deja prea mult

s 17, in asteptarea baietelului nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am uitat! Si eu sunt de acord sa trecem numele bebelusilor!

Pentru mine Rares Andrei asa vreau sa se numeasca, si sa treceti si pentru Ally, Eduard, ca se va bucura sa vada..

tuturor.

Deea ce harnicuta esti! Ma autoinvit si eu la masa!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele!

Vai cat e de urat afara. M-am trezit de pe la 9.40 si mai ca n-am facut nimic pana acum. E asa de intunecat, ca stau cu lumina aprinsa in dormitor...

Catank, eu as zice ca-i baietel. Mi s-a parut mie la eco la un moment dat ca se uita dr intre picioare si ca parca nu se vedeau 3 liniute cum am inteles de la voi ca se vad la fetite. Dar, repet, o fi si paranoia. Ca pana la urma pentru noi chiar nu conteaza. V-am mai povestit eu ca e o sarcina greu obtinuta, asa ca... sanatos sa fie! Dupa cum va doresc de altfel la toate!

Roxy, eu cred ca s-a vazut. Asa mi s-a parut, ca la un moment dat se uita intre picioruse doctorul... M-a intrebat cand m-am programat la morfo de 16 sapt si cum mai sunt mai putin de 2 sapt, o fi zis sa ne lase sa aflam atunci sigur...

Lalely, eu am avut genul asta de dureri cand am fost constipata rau sapt trecuta. Acum de cateva zile mi-am mai revenit. Cred ca sunt de la intestin.



in sapt 14
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput