INSEMINARE 71

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

e pare ca voi ramane la aspirante pana pe la inseminare cap.350:(

2,9 beta hcg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

offfff Ramyy imi pare tare rau.

Dar e foarte ciudat !

La ce clinica ai facut beta ?

capul sus si sigur bebe v-a veni.

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

aristica - multumesc frumos !
Sincer daca el nu accepta adoptia, atunci cred ca cam greu o sa accepte IAD desi asa ar fi macar copilul tau biologic si in plus ar creste sub ochii vostri de la inceput.
Sucees iti doresc in orice hotarati sa faceti !

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

la synevo am facut beta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Buna fetelor,
Va urmaresc de vreo trei luni, de cand am facut prima inseminare, dar nu prea am avut timp sa intru in vorba. Sper sa ma primiti intre voi :)
Ramyy, imi pare tare rau, si eu tot la Gynia, in Cluj, am facut 3 inseminari.Stiu ce inseamna atatea inseminari: disperare, stres, nervi etc. Acum sunt in a cincea zi de la ultima inseminare. Ma intereseaza, daca ai timp, sa-mi spui mai multe lucruri despre Alin Butnaru, caci daca nici de data asta nu-mi reuseste, ma gandeam sa merg si la el. Prima inseminare si a treia am facut-o cu dr Florescu Fulga si a doua cu Rusu Diana. Eu sunt f f multumita de dr Florescu, dar ma gandeam ca poate dr Butnaru are mai multa experienta in domeniul inseminarilor si poate si asta conteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nerama spune:

ramyy

mika

MERGEM INAINTE PANA VOM REUSI
http://www.fertilityfriend.com/home/nerama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Nu fi necajita Ramyy, pana la urma tot o sa se intample o minune si cu noi, stiu sigur, bucura-te macar ca stii ca se poate. Eu am ajuns la concluzia ca tot cand vrea cel de sus e sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

buna roxa, bafta multa

adevarul e ca dupa fiecare inseminare nereusita si eu vreau sa schimb medicul cred ca psihicul functioneaza cam singurel acum fara prea mult rationament.

butnaru e ok cel putin mie imi place e destul de inchis nu vorbeste mult, daca il intrebi raspunde daca nu asta e...mai glumeste o data la an si cam atat.
acum am de gand sa merg sa mai incerc si luna viitoare sa vad daca ma tin nervii si o sa fie ultima inseminare eu mai mult de 4 nu fac.

din cate stiu eu si florescu fulga e ok eu nu am fost niciodata la ea dar am inteles ca e un medic ok , daca e vorbareata si iti explica multe si vorbeste cu tine eu zic sa nu mergi la butnaru ca o sa fidezamagita.

adevarul este ca si eu sunt cam la fel adica nu imi prea place sa imi tot povesteasca medicul aiurea scurt si la subiect fara prea multe sperante ca altfel il schimb sigur dupa o nereusita.


bafta multa sa ai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikado spune:

ramy imi pare tare rau, te imbrastisez

www.fertilityfriend.com/home/mikado" target="_blank">Grafic
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Cel mai dureros e cand stii ca ai f mari sanse de reusita, in sensul ca a doua oara aveam 3 foliculi (19, 19, 17) si proba sotului de 32 mil, deci sanse chiar mari. Poate daca stiam de la inceput ca probele sunt proaste nu mai speram atata. In fine, dr zicea ca nu am prins momentul ovulatiei. A treia oara: 2 foliculi de 19 si 25 in ziua 12-a, in conditiile in care ovitrelle-ul l-am facut in ziua 14, iar inseminarea in ziua 15. Proba sotului: 46 mil. Dr e foarte optimista, acum ce va urma o sa vedem.
Va tin pumnii la toate.

Mergi la inceput