Nov-dec2010 - HAI ANA, HAI CRISIS! BV ELFICA!(142)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

1. Faptul ca s-a amenintat cu stergerea a facut lucruri bune , pentru ca a mai scos cateva mamici la iveala care stateau pitite.
2.Legat de culori si listuta ...Rozul pal pentru numele fetitelor este cam pal :-)))nu prea se intelege ce scrie acolo...
Propun schimbarea in roz aprins sau rosu...Propun ...nu dati cu pietre!Sau dati daca provoaca contractii !!!:-))))))))))

Fericita 38+ Raisa Maria
................................................................
AMR ...cat vrea printesa...cine suntem noi sa stim ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Ana, imi pare rau ca te-au amanat Mai e putin pana maine

Crisis, sper ca te poti odihni inainte de marele moment. Ti-au oprit contractiile sau te lasa sa nasti astazi?


Victoria, mami de Anna Sofia, 36+ cu inimioara



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:


Ce faceti dragele mele?
Eu am reusit sa citesc tot si intre doua contractii va scriu.
Sunt foarte suparata pe mine..... fac cezariana. Deci diseara il am pe bebe in brate. Organismul meu nu raspunde la contractii si colul e ...sudat. A zis ca poate in doua trei zile sa se inmoaie dar cine rezista doua trei zile sa muste din pereti. Eu deja am mancat juma' de noptiera.
M-au mutat la rezerva.... e superb. Macar asta e bine...

Mai revin....



Cris mami de Teodora si 38+ cu Sebastian Mihai
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Ioana daca se reface dopul e vai de noi. Asta ar mai lipsi... Am citit despre metode si sunt socata. In ordinea eficientei:

- Orgasmul favorizeaza producerea de ocitocina si poate duce la o dilatatie de pana la 2 cm.

- Stimularea sanilor sau aplicarea de comprese cat mai calde pot duce la declansarea travaliului si in 20 min (mi se pare exagerat dar merita incercat).

- O lingura de ulei de ricin sau orice alta metoda de golire a intestinelor (unii medici considera metoda riscanta pentru ca poate duce la deshidratare).

- Consumul de alimente condimentate.

pe langa astea mai sunt si metodele medicale care m-au ingrozit:

- Dezlipirea sacului de uter (dureroasa si nesigura iar dupa parerea mea este horror si atat).

- Ruperea membranelor.

- Ocitocina.

Din cele medicale nu imi surade niciuna iar toate duc la dureri mai mari, pe care eu una nu mi le asum si mai mult, pot conduce la cezariana.

So... trebuie sa punem sotii la munca si sa incalzim prosoapele!!! Eu vad ce zice dr. joi. Daca nu ma lasa sa stau sa astept sa se declanseze natural nasterea il intreb ce metode imi recomanda si iti povestesc.

Vezi, Crisis a reusit... trebuie sa reusim si noi!!!

AMR 3 SAPTAMANI...
MIRUNA cu Emanuel si bebe Iustin 37 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Mirunam ...ce sa pun sotul la treaba ... nu cred ca as putea avea orgasm ...ma simt respingatoare .. o balena esuata :-))...asa ca de unde pana unde atata destindere sa ajung la orgasm...
Ce o fi aia?
EU atata sper...sa nu ma apuce maine ...ca e o greva generala in Bucuresti ...cik o sa fie paralizat orasul toata ziua ... si la ce noroc am eu ...parca ma vad maine la 14.00 cu apa rupta....:-)))
Doamne fereste..!!!

Fericita 38+ Raisa Maria
................................................................
AMR ...cat vrea printesa...cine suntem noi sa stim ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Imi pare rau pt Ana, parca ea era bucuroasa ca naste de Sf Dumitru! Si in plus cand ti-ai facut atatea ganduri ca o sa iti tii puiul in brate apoi orice amanare e dificila!

Eu vreau sa rezerv motatele pt martea viitoare, pe 2 nov am programare la cezariana!



Alina (38+ sapt) si Amalia 17.11.2005

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.
Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigrutz spune:

Crisis, nu fii suparata, priveste partea buna...diseara ai sa-l cunosti pe bebe

Shines, ma gandeam ca mi-a scapat mie ceva si s-a marit un pic indemnizatia, chiar si alea cateva procente ar fii contat...

35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Offf fetelor ... suntem alaturi de voi!!!!!

Cris nu ai de ce sa fii suparata pe tine!!!!!!Dca cezariana e metoda cea mai ok pentru tine si bebe hai nu fi suparata. Uite eu scot motatele din nou
Hai Cris!!!!!!

Ana nu fi suparata ca bebe David se supara si el. Tu esti o fata credincioasa si stii ca lucurile astea le face Dumnezeu cu un scop chiar daca noi nu il intelegem. Bucura-te de inca o zi cu iubi tau si maine veti fi toti 3. Noi suntem tot aici si maine sa te sustinem. Si bineinteles mai am motate si pentru tine:
Hai Ana!!!!!

34+ Luca Stefan
S-a intamplat minunea mult asteptata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

crisis mult noroc!!!!

ioana, eu zic sa te apuci de ...sau nici tu nu ai voie???

35+ cu
si ingeras in ceruri


AMR cat vrea "ratusca" mica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca83

ioana, eu zic sa te apuci de ...sau nici tu nu ai voie???

35+ cu
si ingeras in ceruri


AMR cat vrea "ratusca" mica!!!

Nu-mi arde...si plus din cate stiu eu dupa ce pierzi dopul nu mai ai voie ...

Fericita 38+ Raisa Maria
................................................................
AMR ...cat vrea printesa...cine suntem noi sa stim ?

Mergi la inceput