Caut 2 melodii...

Caut 2 melodii... | Autor: Marilen

Link direct la acest mesaj

Engelbert Humperdinck - How I Love You
Jessica Simpson – When you told me, you love me

Rog frumos, daca le are cineva sa mi le trimita si mie pe adresa: jolie_angel_2006@yahoo.com
Multumesc.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligia1112 spune:


Buna, Marilen! Uite cum poti descarca melodiile:
pasul 1: descarci Youtubedownloader de pe site-ul http://youtubedownload.altervista.org/ si il instalezi
pasul 2: gasesti melodiile pe Youtube
pasul 3: deschizi aplicatia de mai sus si in URL trei adresa melodiei dorite, iar aplictia iti salveza videoclipul in calculator; ulterior il poti transforma in MP3 daca vrei doar audio.

Daca nu te descurci, te pot ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilen spune:

Ligia, multumesc mult!!
Am reusit sa le descarc desi eu nu prea ma pricep...
Pentru a le inregistra pe un CD trebuie mai intai sa le transform in MP3?Cum se procedeaza?
Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia1112 spune:

Pai ce era mai greu a trecut! Acum deschizi din nou aplicatia si alegi "Convert or play a video you have already downloaded", cauti cu "Browse" videoclipul descarcat de pe Youtube, iar apoi selectezi formatul MP3 din lista care se deruleza la "convert video to" (la mine in aplicatie apare penultimul). Ti se mai deschide o fereastra care te intreba cat de buna/fidela/calitativa sa fie melodia dar poti sa dai "next" linistita. Si voila, ai melodiile dorite!

Si sa raspund la cealalta intrebare (Pentru a le inregistra pe un CD trebuie mai intai sa le transform in MP3?): nu e nevoie neaparat sa convertesti videoclipul in MP3 atata timp cat aparatul la care il asculti poate reda si alte formate cum ar fi AVI sau MP4. Dar cum MP3 e cel mai comun format, eu zic sa mergi la sigur si sa il transfomi in MP3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilen spune:

Ligia, te iubesc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia1112 spune:


Marilen, cu placere. Imi pare bine ca ti-am putut fi de ajutor.

Mergi la inceput