Iepurasi Martie-Aprilie 2010 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

multam mult MICHELLE.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

meniul pt noi: o galeata mare de pui de la kfc :)))

eu dupa kfc am bagat si legume cu avocado ca mi.a placut cum au iesit ale silvanei, dar sotul nu poate pune gura pe el, chiar daca i.am explicat eu cat e de sanatos, a zis ca nu poate sa treaca asa brusc de la fleica la avocado, ca.i pot creste pomi fructiferi pe spate


Sunteti de coma amandoi....

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Irene - steriletul nu te incomodeaza nici nu-l simti, eu am avut vreo 3 ani. Mi-am pus imediat dupa nasterea lui Nati si l-am scos pentru Iris. Doar ca provoaca un discomfort lunar, prin menstre mai abundente.

Deci tu esti cu "train the trainer"?
Am un master in Resurse umane, si in ultimul trimestru am avut "Trainingul si dezvoltarea profesionala". Chiar foarte frumoasa materia, mi-a placut. Si era si cu asta.

E una din meseriile in care nu ma vedeam cu nici un chip, insa anul trecut am tinut si eu, de voie de nevoie, traininguri la cam 200 oameni (nu toti odata, in serii de 10-15). Dragut, dar n-as putea sa o fac mult timp .
Asta ai facut dintotdeauna?

Cori - vroiam sa te intreb de vaccinul Elizei. Ziceai tu ca cei de la Medlife au facut un pocinog cu vaccinul. Adica l-au facut prost in manuta Elizei sau vaccinul avea ceva?
Si Iris strange la el de peste o luna, si mi-a spus pediatra saptamana trecuta ca va fi mare. Acum nu pare mare, dar cand ai zis tu ce dimensiuni avea la voi, m-am ingrozit.
Acum e mai bine?

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Deci ma apuca stresul!!
Tati nu mai are deocadata motor, drept care si-a gasit alta jucarie: si-a luat chitara gi-gi, cu distors, cu nebuneli, si acum sparge ferestrele!!!

Irina si Nati sunt pe jos de admiratie, stau langa el pe pat si chitaie fericite de nu se poate. Iar eu trebuie sa tin piciul 3 sa-i fac aerosoli!!! Cred ca mai are putin si o sa-mi sara din brate de spaima, iar Nati si Irina tipa "mai tare, mai tare!!"

Ca la nebuni, frate...

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

oanaiacovita multumim pentru capitol...sa fie un capitol cu vesti bune,si multe bucurii...

o noapte buna si linistita la toti bebelusii si la toate mamicile...




FILMULETE
POZE

mamica carmen de Adelina 16.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara
eu dupa kfc am bagat si legume cu avocado ca mi.a placut cum au iesit ale silvanei, dar sotul nu poate pune gura pe el, chiar daca i.am explicat eu cat e de sanatos, a zis ca nu poate sa treaca asa brusc de la fleica la avocado, ca.i pot creste pomi fructiferi pe spate

Super mortal Leo! Voi faceti o pereche de milioane!!
Mi-ati facut o pofta de crispy de-mi vine rau!

Mami de doua minuni: Luca si Mara


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefimic

Salutare la toata lumea dupa o lunga absenta, dar am avut atat de multe motive incat nicic nu stiu cu ce sa incep.
mai exact de vreo 2 luni am avut piticii numai bolnavi, incepand cu mici raceli si culminand cu bronsite si apoi a inceput IOANA rau de tot, a tot luat antibiotice si de la UNASYN a facut o candidoza aftoasa urata rau de tot in gura, apoi nu i-au trecut bine si iar facea febra aproape 40, si efectiv nu stiam ce are, am crezut ca innebunesc si de fiecare data analizele soseau dupa 4 zile in care nu stiam cum sa mai scad febra.
si in final am facut si infectie urinara si acum suntem iar pe antibiotic dar acum tot ce mananca vomita inafara de laptele meu, cred ca pana la urma o sa ma duc la balamuc.
asa ca dragele mele de citit nu prea am mai apucat sa citesc, de scris nici atat, dar sa stiti ca tot timpul m-am gandit la voi , dar fiind singura cu 2 copii mai mereu bolnavi sincer nu stiu cum sa-mi mai fac timp.

va pup si incerc sa citesc si eu ceva in urma.

p.s. pup toti iepurasii si spun la multe lunite tututror si multi pupici mici de la iepurica mea.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)


Of cat patimiti! Doamne ajuta sa se insanatoseasca rapid Ioana!

Mami de doua minuni: Luca si Mara


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

Citat:
citat din mesajul lui dayanara
eu dupa kfc am bagat si legume cu avocado ca mi.a placut cum au iesit ale silvanei, dar sotul nu poate pune gura pe el, chiar daca i.am explicat eu cat e de sanatos, a zis ca nu poate sa treaca asa brusc de la fleica la avocado, ca.i pot creste pomi fructiferi pe spate

Super mortal Leo! Voi faceti o pereche de milioane!!
Mi-ati facut o pofta de crispy de-mi vine rau!



Exact la asta ma gandeam si eu, ce pereche fac .

Marei, si sa-i iasa repede dintisorii!

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Oana si Irina, multumesc pt informatii in legatura cu steriletul, bine de stiut. Parca mi-as pune si eu unul, ca nu se stie niciodata! Este adevarat ca eu am ramas gravi dupa 2 ani fix, dar acum ma gandesc ca nu mai am stresul sa fac copil si ma pomenesc cu vreo surpriza.
Stefimic, multa, multa sanatate copiilor tai! Nici nu vreau sa-mi inchipui cat de greu iti este, mi-a fost mie greu cu un bebe, dar cu 2? Si tie multa putere pt a ingriji copiii!
Andira, sunt fascinata de zona "Human Resources", iti trebuie multa pregatire in domeniul managerial, dar si-n cel al psihologiei! Eu sunt trainer de trainer de vreo 5 ani de zile, inainte predam engleza la toate nivelele, dar si engleza pt examenele academice, TOEFL, IELTS. Fetele, scuzati-ma pt off topic!
Evamic, multumesc de complimente si tie, nu-i nevoie sa scrii comentarii, imi pare foarte bine ca ai vizionat pozele! Si eu ti-am vazut toate pozicile, ai un mic atomel si foarte avansata papusa ta, sa-ti traiasca!

Poze

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it' how good you want to be.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

OANA ma bucur ca ai montat steriletul in cele din urma; asta inseamna ca totul a iesit bine la eco. Am votat si am aprovizionat cu de toate!
NAFI bun revenit acasa!
CORI cred ca a fost tare rau sa asisti cand i se recolta sangele Petalei :( sa-i iasa bine analiza.
Pentru muci: ser fiziologic si aspirat f bine. Multa sanatate!
CHILD Eu n-am dat Marei pufuleti de teama sa nu se inece cu vreunul dar si din cauza sarii. Aici n-am gasit nimic nesarat.
ANDIRA citindu-te din nou realizez cat imi era de dor sa te citesc. Ma gandesc ca e mai bine ca tati nu mai are motor (chiar si daca numai pt o perioada) ci chitara.. macar cu aia nu se poate accidenta. Am si eu un stres enorm, legat de masini si motoare, lately. Pup pisicutele dragi! (Off topic, ce carti mai citesti? )
VLADI "imbaiere" placuta lui Floricel maine . Sau a fost azi? parca am retinut 24...

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput