Prietene la bine si la greu - 66

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Neatza,

sunt cu ochii impaienjeniti, azinoapte a ajuns temperatura la 38.8 dat nurofen la 2, la 4 era la fel de fierbinte, dezbracat copil impachetat in prosop, sosete, o soseta pe cap, bagat un supozitor paracetamol s-a linistit si a adormit, acum dimineata 37.3 sa speram ca nu mai creste. Alte simptome nu are nici macar caca nu a mai facut, ce palaria mea poate fi

Referitor la bbk eu nu am mizerie in maner, de curatat curat zilnic cutitul, adica desfacut scos ce-i pe acolo si gata.

Ma bucur ca s-au intors Dozz si Ana, saper sa-si revina repede si sa bage si la noi un ochi/deget.

Soricelu, Davidelu, Mihnea - cum sunt puii?

tot caut beibifoane, asta pe care-l avem este mostenit de la nepotamiu deci are aproape 6 ani, nu mai tine acumulatorul deloc, inca ma documentez, asa ca va astept cu pareri despre ce aveti voi

Monis - referitor la imbracat, eu sunt invers, adica am impresia ca-l imbrac foarte subtire, body si un hanorac, caciulitza subtire. cand ii este frig, clantzane din dintzi



by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Coque uite beau eu o cafea, dar e rece

la mine in maner nu prea a intrat jeg, ca stiam de la tine ca daca intra se curata greu, asa ca am avut mare grija si momentan am scapat . Spor la dezmembrari


neatza all

azi ne cheama Lavi la ciorba de potroace?




Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ziua buna

Nu sunt neaparat mai bine, dar oricum... fetele dragi care mi-au trimis un gand bun.

Tot va citsc dar nu prea sunt capabila sa leg ceva cuvinte.
Cu drag citesc despre fete care s-au intors la lectura... si le invidiez de numa' . Eu nu ma pot mobiliza cu nimic zilele astea.
Peste toate ieri Mihnea a cazut si s-a lovit la cap, are o "frumusete" de cucui ( oare nu v-am mai spus?... habar n-am). Am stat numai dupa curuletul lui si cand m-am asezat pentru 1 minut ca simteam ca ma prabusesc.... a cazut el...si de ce sa fi cazut pe covoras? nuuu... ca era departe ... la nici 5 cm de locul unde a atins capusorul parchetul. Imi venea si mie sa plang cu el.
Sa va mai spun ca ma uit la AMR si ma ia plansul? (50 zile)
Gata... ca in ultima vreme intru doar sa imi descarc frustrarile!!!!



Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

NeatzaBate vantul pe aici Sunteti afara,la soare? Si noi iesim in curand dar intai sa bem cafeluta oferita de Coque matinalaIonela - multi si nu te mai uita la AMR. Acush trecePupam si pe Mihnea care a facut buf Nu mai sta ascunsa,scrie aici tot ce ai pe sufletMonis - ai mai clipit? gata stomatita aia urata?Cea mai fericita mamica de Andrei Nicolas (21.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Coque, la mine sotul a descoperit ca se da partea verde jos acu vreo 2 saptamani cand a venit triumfator si mi-a spus c-a reusit sa curete manerul pe interior. L-am pus sa-mi arate sa vad daca reusesc sa explic. Cu o coada de lingura care sa nu se indoaie, se umbla la baza canii, intre piciorusele verticale verzi exista niste iesituri "miniclapetute" orizontale care fixeaza partea verde de vas. Se impinge acolo cu grija sa nu apesi tare de partea transparenta mai ales acolo unde sunt cele 2 zone cu dungi orizontale unde e mai moale vasul, pana face clic. Sunt 4 astfel de picioruse de desfacut si inca unul in partea de jos a manerului (in maner la 1,5 cm de insertia de baza vasului) pe care il desfaci cu lama unui cutit. Sper ca ai inteles.
eEdit: sunt 2 picioruse in maner, inca unul la 1 cm de partea de sus. Ianapoi se pune apasand de partile unde sunt piciorusele pana se aude clicul. Se incepe cu manerul si apoi baza.
Coque eu retinusem ca te macina problema asta existentiala, dar cum vremea asta parca nu-mi mai ajunge...

Pupam bolnaviorii (la mine toti 3 sunt raciti, a pardon si sotul).

La multi ani Strumphy!
La multi ani Gabriela si Andrei! Sa cresteti mari sanatosi si fericiti!

Pupilici la fete!


Maria_rubi, o mamica DC are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Salutare fete dragi!
Am aparut dupa incercari repetate,dar m-am mobilizat cumva

Lavi- cu intarziere Casa de piatra si multi ani fericiti impreuna sa va bucurati de Rares si de bebe mic din burtica si sa treaca toate supararile pe care le-ai avut pana acum

La multi ani sarbatoritilor pe care i-am ratat live, cu tot ce e mai bun si frumos pentru ei.

Eu am avut destule neplaceri, mi s-a stricat calcu si a trebuit sa cotizez vreo 5 milioane, aparatul foto, asa ca scuzele de rigoare Lavi, dar sincer sunt pe stoc 0

Amalia e bine e tot mai delicioasa pe zi ce trece, se ridica si ea in picioare peste tot dar paseste numai cu ajutor.Face si ea tot mai multe nazbatii , a inceput sa ajunga la frunzele-decor de deasupra patutului si asa cuminte statea ea si mi-a facut vreo 2 ferfenita, dar te poti supara? Se ridica de pe olita si pana am prins ce face a facut un kk de toata frumusetea pe covor

Am vazut ca sunt puiuti bolnaviori, pupam sa se faca bine repede

Ancutza- sa stapaniti fericiti noua casa, frumoasa priveliste ai

Andre- ce harnica si frumoasa e printesa ta, i-a priit la Cluj

Se pare ca azi e printre ultimele zile frumoase de toamna asa ca va doresc plimbari frumoase
tuturor

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!

mai fac eu o , ca vad ca suntem cam multe adormite , si sa continui sa ma plang: de la 3 la 5 jumate alex n-a dormit deloc, am incercat sa-l adorm in toate felurile, dar n-a fost chip. pana la urma am aprins lumina si l-am lasat sa se joace in pat. pe la 5 a inceut sa se frece la ochi si sa caste, asa ca l-am pus pe perna la leganat si a adormit la 5 jumate. trezirea finala la 9.15

coque, neuronul meu obosit a uitat sa te intrebe daca ai rezolvat ceva cu manerul ala, noroc cu smara, si apoi Di (sanatate tututror!), ca ne-au luminat

ma duc sa-l descompun

Raluci, nu stiu ce o fi, dar bag de seama ca sunt niste manifestari ciudate la toti. pup bubu

Monis, i-am dat cereale de la Milupa Vise placute, multicereale cu fructe. asta i-am dat de cand am inceput cu ele, si au LP inclus (stii tu piticii ca e slab, nu se ingrasa, nu ajunge laptele )

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

am cana

Di,

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Neatza,
ca tot vb de cani la beibicuci, Raluci nici o veste de coletul nostru? Nu ca nu as putea eu dormi de cana, dar acolo aveam cadoul de ziua soricelului si ioca finainte sa ii mai iau altceva pana marti...

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

Sunt pe fuga... am intrat sa va salut si sa va cinstesc cu tot ce va doriti, in special cu tort tiramisu de ziua sotului meu drag.

Va pup!

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput