Mamici si viitoare mamici de sept-oct'10 (191)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui eveline

FELICITARI BUBANTE!BINE AI VENIT PE LUME ALEXANDRU!


Eu ieri am comis-o...am cazut pe scari...m-am dus la vale ca un sac de cartofi...si acum sunt aproape imobila, ma doare fundul ceva de groaza... Si a facut si Darian noapte alba, saracutul n-a plans, doar ca a stat treaz si s-a marait din cand in cand... nici nu stiu ce pozitie de alaptat sa mai iau, ca nu pot sta nicicum.
Evident, nu pot face mai nimic si orice miscare de pozitie imi da niste dureri de ma ia cu transpiratie... Numai asta imi lipsea...


Ma duc sa vad ce a postat KAT... de cantecele vorbeati?!



mamica de Andreea Bianca si Victor Darian


Eveline cum ai reusit"performanta" de a cadea pe scari? Nu mai bine mergi la un medic sa te vada? Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Felicitari Bubante, sa creasca mare voinicul si tie re la facere rapida.
Eveline, imi pare tare rau pt intamplarea ta, uite o si un sa treaca repede.
Pisicuta mea a adormit, isi respecta programul, de la 1 la 13 nu doarme, dar e linistita, sta numai intinsa pe mine, de fapt numai asa si adoarme si apoi in patut cu ea.
Va

mamica fericita de mici comori- Maria Lavinia si Elena Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

LOREDANA nu stiu cum am reusit...pur si simplu cred ca am calcat gresit...si m-am dus in fund pana jos, pe toate treptele...m-am scuturat de numa'... La dr nu ma duc..sigur ma trimite sa fac vreo radiografie...cu asta mic care vrea tata la fiecare ora nu am nicio sansa sa umblu pe la doctori...of.

ORAMONA multumesc!

mamica de Andreea Bianca si Victor Darian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Ajutooor, cine imi trimite si mie conturile de la burtici si bebelusi cu tot cu parole? erau salvate dar am reinstalat sistemul de operare si acum nu le mai am .
Multumesc anticipat

mamica fericita de mici comori- Maria Lavinia si Elena Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana_23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oramona

Ajutooor, cine imi trimite si mie conturile de la burtici si bebelusi cu tot cu parole? erau salvate dar am reinstalat sistemul de operare si acum nu le mai am .
Multumesc anticipat

mamica fericita de mici comori- Maria Lavinia si Elena Elisa


ti le-am trimis eu ca PM

sorana 38+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Fetelor, cine imi mai zice odata cum sa fac sa pun poza cu printesa mea la semnatura?
Am stiut, dar am uitat

--------------------------------------------------
Fericita mamica de Raisa Nicoleta (02.10.2010)

[url=”http://picasaweb.google.ro/septoct10/IonelaN?locked=true#5530077528698575538”]Poza cu printesa[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karin25 spune:

Salutare dragele mele!
in sfarsit reusesc si eu sa intru pe aici...
Felicitari noilor mamici si bun venit pe lume bebicilor superbi. M-am uitat la toti in poze si sunt niste scumpi.
Noi suntem foarte bine; mancam, dormim si crestem. Cu colicii nu prea avem mari probleme in sensul ca ii suporta destul de stoic.
Evelin iti doresc multa sanatate si ai grija de tine. Daca vezi ca nu te lasa durerea in 2-3 zile du-te la un medic totusi sa nu iti fi afectat coloana. Multi pupici.
Am si eu o intrebare: unde gasesc subiectul cu mamicile si bebeii de sept oct ca ma gandesc ca deja ati facut unul.
Va pup dulce pe toate!


Edith mamica fericita de Andreas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana_23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Karin25


Am si eu o intrebare: unde gasesc subiectul cu mamicile si bebeii de sept oct ca ma gandesc ca deja ati facut unul.
Va pup dulce pe toate!


Edith mamica fericita de Andreas Daniel


Nu a fost facut un subiect. Mai sunt cateva fete care nu au nascut . La sfarsitul lunii se preda stafeta si apoi ne mutam.

sorana 38+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Fetelor, cum se scade febra unui copil cu 39,5 grade C?

Tina, de Mihai Alexandru si Iulia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui office

Fetelor, cum se scade febra unui copil cu 39,5 grade C?

Tina, de Mihai Alexandru si Iulia Maria



Office, ce varsta are copilul? Daca e bebe, mai bine suni pediatrul. La copii mai mari, poti scadea rapid febra cu un supozitor cu novocalmin pentru copii, la bebe nu stiu.

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput