Pufuleti dintosi de Ian - Febr 2010 (153)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

....continuare si eu ma intreb daca nu petrec prea putin timp cu el aratandu-i aia, ailalta, uneori il las de unu singur cu toate alea, eu profit ca e linistit si motzai cu ochii si urechile la el, asta vreo 15 minute, nu mai mult. imi fac proces de constiinta ca nu ii vorbesc prea mult, ca nu fac efortul de a trece peste oboseala.......

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Alexutza stai linistita ca nu e Yannis exceptia. Nici al meu nu face nimic din tot ce zicea Dastefa, si cu al meu vb doar in romana. Ce sa zic, asa e el, privire inteligenta dar nu poate sa se exprime...
LML Yannis!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Alexutza stai linistita ca nu e Yannis exceptia. Nici al meu nu face nimic din tot ce zicea Dastefa, si cu al meu vb doar in romana. Ce sa zic, asa e el, privire inteligenta dar nu poate sa se exprime...
LML Yannis!!!!

mai cunosc eu unul la fel


mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Citat:
citat din mesajul lui gratiana77

Eu am ghetute din astea cu talonete, piele pe interior, inalte si nici n-am dat multi bani. Cred ca papuceii aia costa, nu?


de buburuza Amaris-Stefania (26.01.2010)



Da, din pacate cam ustura(180 RON). Insa m-am enervat pt ca pana acum i-am cumparat 3 perechi de incaltaminte fara sa fi rezolvat efectiv problema. astea 3 impreuna clar au costat mai mult decat Ortopedia. Deci daca stiam de ei de la inceput ma duceam la fix si nu mai ameteam cu alte nazbatii!

Ratusca mami de Imparat (2010)



eu vreau sa ii iau lui Yannis ghete de aici: http://www.pjshoes.ro

Miremia are o peregche ptr Mara de la ei si zice ca-s de calitate, eu vad ca scrie ca au si talonete, iar preturile mi se par f bune. O sa merg intr-o zi la ei (prin Berceni ) sa probam.

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Alexutzzza am gasit reteta www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/8766/Prajitura-de-mere/" target="_blank">asta si m-am gandit la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

salut
e o vreme absolut superba
Miruna a dormit zilele astea la greu afara in carut
cum simteam ca ii vine somnicul o imbracam bine bine si hai la somn nene la soare si aer curat

si acu simt si eu nevoia sa fac precum cioara
sa va zic din achizitiile mai vechi si mai noi ale Mirunei
nu-i nimic special,doar ca pt mine au iz de mari cuceriri
-face pa-pa,bate din palme cand ii spunem bravo Miruna sau cand aude muzica ritmata(uneori isi apasa butoanele la jucariile muzicale si apoi bate din palme) ,imi da un obiect la cerere,pune o jucarie in cutie la cerere ,arata cu degetul obiectele si sunt vreo cateva obiecte din casa pe care le arata corect la cerere,urmareste pe carte ce ii arat cu degetul, intelege interdictia relativ usor,cauta un obiect ascuns dupa un obstacol daca a vazut cand a fost ascuns,vine cand o chem, se tine cu o manuta de pat si da din cealalta si din fundulet daca ne vede dansand,se ridica si coboara f usor tinandu-se de mobila, se deplaseaza lateral tinandsu-se de patut

cam asta e


Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei



Hai ca intru in panica citind ce ai scris am ramas Adica e normal sa faca lucruri de genul asta? Yannis nu face pa, nici bravo, nu recunoaste nimic, nu se uita la nimic cand aude catel, pisica etc...nu arata nimic , nu aduce o jucarie specifica....de unde ar trebui el sa stie cum se numesc jucariile? ca eu il las acolo sa se joace singur...si daca ma joc cu el depinde daca suntem singuri ii zic "catelul" daca e ta-su pe langa noi ii zic "the dog" daca suntem in Grecia ii zic "skilaky" sa inteleaga si cei din jur ce vorbesc cu copilul asa ca nici nu ma astept sa recunoasca ceva...nu stiu...chiar trebuie sa petrec mai mult timp cu el spunandu-i si aratandu-i diverse? fac eu ceva gresit? de unde ar trebui sa stie obiectele din casa? ca doar nu i le prezint ca la muzeu.... chiar intru in panica...

de Yannis





LML

nu te panica, Dragos din tot ce face Miruna face urmatoarele:
-pa-pa, face doar, nu si zice;
-daca ii zic cucurigu stie ca ma refer la cartea cu Punguta cu 2 bani si o ia din gramada de jucarii si se uita pe ea..
-daca ii punu o paturica in cap si intreb "unde-i baiatu" stie sa o dea jos si sa rada, rade cand ii fac cucu-bau
-stie daca ii pitesc telefonul sa se duca dupa el sau sa urle ca nu il dau(telefonul meu nu vreo jucarie) dar daca ii pitesc vreo jucarie nu il intereseaza sa o caute...
-stie sa vina cand il strig si ii intind mana(daca are chef binenteles)
-merge sustinut de maini sau de orice mobila din casa

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Buna dimineata la pranz!
multumim pt urarile de ieri...puiul meu a facut 8 luni...ce mare e...si va trimit o feliuta de tort cu mere+frisca+scortisoara...si un pahar de must !

Ieri am umblat pe drumuri...am plecat la 10 de acasa si am ajuns seara la 9...am fost prin Iasi, si prin imprejumrimi...si scumpetea mea a stat in scaun si nu a spus nici pas...a descoperit un sunet nou acum si il tot repeta:cah...A fost o vreme super ieri...si padurea arata ca intr-un tablou pictat...!

Voi le-ati dat brocoli?Cum?

O zi de toamna superba!
LML PUFISORILOR DE ASTAZI SI SA CRESTETI MARI SI SANATOSI!





mami fericita dintr-o poveste de Dragobete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

Neata fetele!va servesc o cafea ca azi dimineata eu sunt de servci la facut!
multumesc de idei alexutzzzaexact la wirplool asta m-am uitat chiar pe gri....dar ma deranjeaza politele prea mici....am sa ma uit dupa zanussi ala ca imi place cum e compartimentat

beawb imi pare rau ca ivanel e bolnaviorsa treaca

ratusca wbbravo andrei

ma duc sa ma uit la pozerevin

o zi buna sa avem


eu la asta whirpool ma enerveaza ca am numai un sertar la fructe si legume, la zanussi aveam 2 mai mari si puneam in unul fructe in unul legume, e mai ingust decat zanussi, primul raft de la congelator nu stiu cum e facut dar cand tragi de el daca nu ai grija te trezesti cu el pe picioare ca iese asa cu totul. Era mai misto zanussi ca organizare

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

alexutzzza, relax! daca te consoleaza cu ceva, nici al meu, si probabil multi altii, nu face pa-pa, nu stie de bravo, nu stie sa arate catelu sau pisica......dar....pot sa-mi dau cu parerea si sa nu ma intelegi gresit?......oare nu e confuz pentru yannis sa ii vorbesti in 3 limbi diferite? adica daca ii arati catelu, ala sa ramana catelu deocamdata, ca daca ii zici si the dog, si skilaky, sa nu fie copilu incurcat. stiu ca au capacitatea sa invete f usor limbi straine, dar poate pe la 2 ani, nu stiu.....am zis, nu da cu oo, pliz!

mama unui pui...Stefan


NU dau cu oo cik intr-adevar e bine ca o anumita pers (mama/tata) sa ramana constant , adik sa ii vb in aceeasi limba. Oricum daca eu ii zic catel vine ta-su si ii arata aceeasi dihanie si il numeste altfel si etc, dar poate faptul ca eu i-as zice numai in romana si ta-su numai in greaca ar fi mai de ajutor, dar aici ma simt io aiurea sa fi de ex in Grecia , inconjurata de greci care unii nu stiu nici macar engleza (soacra-mea) si eu sa ii zic "catel"...nu stiu ma simt io aiurea, ma zgaraie pe mine pe urechi. Imi zic ca o sa vb numa romaneste, dar imi scapa. de sfat.

Si ca sa ma laud si eu noi nu dam jucarii la cerere dar mergem tinandu-ne de masa de vineri seara. Dar numai in stanga stie sa mearga, in dreapta inca nu

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Alexutzzza am gasit reteta www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/8766/Prajitura-de-mere/" target="_blank">asta si m-am gandit la tine.

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami



merci! salvat!

Sa stii ca si eu v-am admirat in gradina botanica si vroiam sa intreb acelasi lucru, cat de cald era? vad ca nu erati incotosmanati cu haine grele. Ce frumos sa te bucuri de zilele calde de toamna! Si ce bine sta Teo pe banca! e baiat mare deja!

de Yannis

Mergi la inceput