Nov-dec2010 - FELICITARI ANYMONA (138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Bravo Sugubina,ma bucur pt tine!
Oricum mai asa putin si tu....


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

37+SANDRA-GABRIELA
AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Galeria!!!

Bebe e bine, miscacios de la 3 AM si foarte iritat de controalele pe masa, care au fost horror.

Pierd la dop de ma intreb de unde mai am si cat mai am. E albus de ou maroniu - sangeriu. Pe net am citit ca trebuie sa aiba fire de sange. La mine a fost omogen si apoi a aparut si cu fire, deci am o gama variata.

Colul e scurtat si usor deschis, ieri la eco avea 1,5-1,8 cm azi nu stiu cat are ca la eco au fost dezastru.

Contractii am ca de obicei, mai multe insa cu durere de spate. Am avut de ales intre a ma interna si a ma intoarce acasa sa stau in standby.

Verdictul doctorului: in doua trei zile nasc si daca nu nasc in weekend luni ma duc la control direct la spital. In consecinta m-am dus sa cumpar salteaua .

Emanuel este cel mai agitat saracutul. L-am trezit la 3 sa ii spun ca plecam la spital si sa ii las telefonul sa ne sune. La 3,30 m-a sunat sa ma intrebe daca am nascut, de unde deduc ca nu putea sa adoarma. Cand m-a vazut de dimineata primul lucru pe care l-a facut a fost sa puna mana sa vada daca mai am burta ... acum spera ca de la scoala merge sa il vada pe bebe la spital, cand colo o vede tot pe mama balon.

Deci se deschid pariurile. Cine naste prima: eu, Ana sau Doura ?

AMR 3 SAPTAMANI...
MIRUNA cu Emanuel si bebe Iustin 37 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

crisuletu nu pot crede-tie sta sa ti se torsioneze chistu si tu faci corat?! Tu sti ce e aia sa stai in spital lipita de pat? La 33s bebe e prematur,nu are sens sa dai in operatie pt k era mai important sa faci curat. Sincer,stai linistita.

sugubina 33+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

sugubinanu fac curat...mama e cea care saraca face acum! eu doar imi folosesc manutele pt micile miscari si papagalul.....nici daca as vrea sa fac mai multnu pot din cauza ca ma doare ff tare

Kitty

33+
Mami si TATI(in special) in pentru ca au o cu numele de Eva Maria Marinoff !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Oau Miruna si tu nasti? Eu dupa ce am pierdut dopul (pe la 6 dimineata), pana seara am nascut. De fapt la 1,45 dimineata a doua zi. Dar pe la 5 seara m-au apucat contractiile alea nasoale. Dar tu deja ai colul deschis. Eu am ajuns la spital la ora 21,00 cu colul deschis 1 cm si intr-o ora il aveam deschis de 8 cm.Asa ca.....urmeaza....
Pe Emauel cu cine l-ai lasat cand ati plecat la spital? Pe mine dc ma apuca asa fara de veste nici nus tiu cu cine o las pe Lorena. O vom lua cu noi...

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008 si 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

miruna dupa ce spui tu acolo cred va esti prima



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

http://www.youtube.com/watch?v=X_aV61q25U8

Puteti intra pe contul de bebei... e o surpriza acolo!
Miruna, foarte eleganta camera lui Iustin, n-am cuvinte!

Ana
38+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR cateva zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Alinushca, m-a enervat ca m-au intrebat de doua - trei ori daca sunt pentru nastere naturala. Cred ca daca eram pentru cezariana nascusem pana acum.

Badea nu a comentat. El stie ce vreau si nu se baga, niciodata nu mi-a sugerat cezariana. Mai mult mi-a spus ca dimensiunile bebelui sunt ok si daca circulara ramane asa nu ar fi probleme, dar ca vedem la fata locului.

Oricum inainte sa ma bage cineva in cezariana ma informez. Cand am citit ce scria Ratusca de Symo am vazut exact ideea mea de cezariana, cu durerile de dupa. Eu am simtit ca mor dupa apendicita, nu as face fata psihic.

Sugubina, una vine alta pleaca? Ma bucur pentru tine ca scapi, tare urat sa stai in spital, rezisti eroic

AMR 3 SAPTAMANI...
MIRUNA cu Emanuel si bebe Iustin 37 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Anymona, felicitari si bun venit lui Alexandru, sa creasca repede, ca Fat-Frumos si sa fie sanatos si norocos!
Tigrut, multa sanatate!! of...
Mairis, felicitari pentru Vanessa si Anais! Ce frumos cu doua fetite!!
Miruna, tocmai intocmeam un raspuns pentru pasta cu sare de care intrebai cand vad si mesajul din zori.:)) Alarma falsa sau nu, e clar ca rotitele au inceput sa se invarteasca. Nu mai e asa mult pana la scorpioni.
Eu am nascut cu circulara de cordon, a fost totul f bine. Am o prietena care a avut bb cu tripla circulara si nastere naturala pt simplul motiv ca nu stia nici ea, nici dr. Legat de epidurala, din pacate chiar nu se face la Municipal la nasterea naturala. Dr ultima data mi-a confirmat f relaxat asta. A zis ca sansele sunt 1:1000.:((
Asa, pasta cu sare nu am facut, dar am gasit reteta acum vreun an. Imi dai si mie detalii? Pot fi si pictate figurinele dupa? Intre timp noi modelam si decupam aluat, am gasit o reteta f simpla si M face purcelusi, adica un cerc mare, unul mic pt nasuc, urechi 2 triunghiuri si gaurele pt ochi si nasuc. Ies f bine.
Madalina, am gasit la plafar sare fara sodiu. Poti sa incerci, iti va "indulci" viata. Se mai gaseste in comert si low salt, cu 1/3 sodiu.
Sugubina, uraa!

Raluca, la multi ani, sa ai o nastere frumoasa si bb sanatos!!

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si bb2 s33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

doamne dar a inceput agitatia!!!!

Miruna eu zic ca Ana naste prima . Cand despre pereche (fata si baiat) sa ne pupe....(scuze ). poti avea necazuri si dupa fete si dupa baieti iar eu cred ca depinde foarte mult si de educatia de acasa. si ce, eu o sa am 3 baieti si sunt MANDRA de asta, este adevarat ca mi-as fii dorit o fetita, dar nu regret ca nu o am. in primul rand sanatosi sa fie .

lidia ai un baietel superb si grasunel....sa-ti traiasca si sa te bucuri de el

mairis sa-ti traiasca printesele si va asteptam cat mai repede acasa

mai vroiam sa mai scriu ceva dar am uitat . ma duc sa mai impachetez ceva si revin.
va puup

Mami Andreea 35sapt cuHoria Paul+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput