APTAMIL si copilul meu

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iriscurtu spune:

salut mamici si tatici
sunt irina si am un bebic scumpic de 1 an si 3 luni foarte mancacios , sanatos si alaptat numai la san pana la 1foc an si o luna pe nume pe nume Antonia Maria. Problemele noastre au inceput dupa ce am intarcat-o si am trecut pe lapte praf. Ca orice parinte te documnetezi despre ce e mai bun pentru copilul tau. Asa am depistat ca fetita noastra este alergica la proteina laptelui de vaca si colac peste pupaza nu stiam ce laptic sa ii dam . Am incercat cateva variante de laptic praf antialergic dar fara rezultat bun : fie nu-i plecea puiului meu fie nu lua in greutate mai multe probleme si in final dupa ceva timp am descoperit si solutia ideala pentru bebelusul meu si anume Aptamil Pepti pe care il recomand cu caldura atata timp cat mi-a demostrat ca puiul meu a luat in greutate , e vesela , e linistita si cel mai mult adora gustul. Trebuie sa recunosc ca o cutie de Aptamil Pepti ne tine 4-5 zile maxim. Daca vrem sa vedem un puiut sanatos noi folosim Aptamil Pepti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

Eu am inceput sa-i dau Aptamil de la 3 luni ,pana atunci l-am alaptat la san dar din cauza ca trebuia sa-mi fac o tomografie a trebuit sa-l intarc pentru putin timp si am ales Aptamil pentru ca mi s-a parut cel mai bun dupa laptele matern,iar cand am vrut sa-l alaptez din nou copilul meu a refuzat asa ca am mers in continuare cu Aptamil,mi-a parut rau ca nu a mai vrut sa suga dar cel putin si-a ales un inlocuitor bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena2011 spune:

buna, sunt mamica unei mici frumuseti de aproape 6 luni, hranita exclusiv de la nastere cu formula de lapte Aptamil. Cum am ales acest lapte? pot spune ca el ne a ales pe noi! din cauza unei afectiuni medicale mi s a interzis alaptarea si atunci micuta mea a fost hranita inca din maternitate cu Aptamil si l a acceptat foarte bine de la inceput.
eu aveam acasa alta marca de lapte cumparata la indicatia doctorului pediatru pe care micuta mea nu l a primit absolut deloc, voma de fiecare data dupa el, eram disperata si nu stiam ce sa fac atunci mi am amintit de Aptamil, l am cuparat si de atunci nu ne am mai despartit de el, in curand trecem la nr. 2.
Mai mult de atat, Aptamil este ambalat in conditii de siguranta si igiena maxime iar cutia este foarte practica pentru ca depozitez in ea absolut orice: flori de ceai, fructe uscate, cereale, biscuitii fetitei etc... toata casa este plina de cutii Aptamil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasiflo spune:

Buna!

Ma numesc David si am un anisor si 4 luni. Sunt foarte bucuros ca mami si tati mi-au ales acest laptic inca de cand am deschis ochisorii. Este atat de bun ... e delicios! Pe mine asta ma intereseaza ... restul detaliilor le stie mami:-) Imi place in special seara, cand, dupa baita mami ma intreaba "unde e lapticul?", eu ii arunc un zambet, ea se topeste si imi da biberonul! Este unul din momentele mele preferate:-)
Acum pap Aptamil Junior si sunt foarte incantat de el! Si apropos de "detalii", am auzit-o pe mami spunand ca este foarte hranitor, contine necesarul de vitamine, fier si proteine, de asemenea contine Immunofortis, este inspirat din laptele matern ... eu nu prea stiu ce inseamna toate acestea dar cu siguranta sunt importante pentru ca eu sa cresc mare si sanatos.

Multi pupici:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrrabela spune:

Buna mamici,

Eu sunt mamica Marinei, o fetita superba de doar 5 lunisoare.... si sa va povestim experienta cu Aptamil. La controlul de la 1 luna, cantarul nu a fost in favoarea noastra si astfel am fost nevoite sa completam lapticul de la mami. Desi medicul ne-a recomandat altfel de lapte...singurul acceptat de micuta noastra mofturoasa a fost Aptamil...si ne bucuram ca de atunci totul a mers struna. Acum Marina are 5 luni, de putin timp papa si piure de fructe, insa 4 mese pe zi cu Aptamil ii aduce necesarul de vitamine, proteine si fier pt varsta ei. Precizam ca si alti bebei cunoscuti in parc folosesc acelasi laptic.

Va pupam dragi bebei iubitori de Aptamil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinabogdan spune:

NOI folosim Aptamil din prima zi si nu am avut nici o problema. In Aptamil se regaseste cred eu toata experienta celor care produc acest produs. MULTUMIM PENTRU GRIJA SI PRICEPERE !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inikutza spune:

buna, noi suntem noi pe aici.
am un baietel de 4 luni si inca mai e alaptat la san sper ca dupa ce terminam cu tatelusul sa-i placa si lui aptamil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popescurares spune:

Copilasul meu bea Aptamil de la 3 zile.In momentul in care am mers in spital sa nasc aveam cutiuta de Aptamil cu mine ce-i drept in varianta mai mica deoarece nu stiam sigur daca o sa am nevoie de ea si s-a adeverit a fii foarte benefica deoarece asa cum am avut eu presimtirea nu am avut lapte suficient pt copil.Bineinteles am contiunat 2 saptamani in care am alternat laptele meu cu Aptamil dupa care am mers numai cu Aptamil iar acum nu mai avem mult si facem un anisor in care am crescut frumos si armonios datorita Aptamil.Ce pot sa va spun, probleme am avut si noi ca orce copil, mai intai colicile apoi diversificarea alimentatile si racelile care au fost cele mai cumplite si inca mai sunt.Auzisem si eu ca de la antibiotice cu laptele praf o sa faca diaree si altele dar vreau sa va spun ca noi am stat aproape 2 saptamani in spital cu rosu in gat si epidemie de diaree in spital si totusi nu am avut nimic, digestia a fost exact ca inainte fara nici o schimbare iar eu cred ca acest lucru se datoreaza Aptamil-ului.Multumim Aptamil ca existi si abea asteptam sa facem un anisor sa schimbam cutia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

si noi folosim Aptamil.
as vrea insa sa mi se spuna de ce in alte tari (spre ex. Austria) exista si Aptamil 3 (de la 10 la 12 luni) si la noi nu.
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianasara spune:

DE ce APTAMIL? PENTRU CA E DIN GAMA milupA in primul rand ...pt ca elimina colicile ..pentru ca e cel mai bun lapte de trecere de la alta formula de lapte praf;)..sanatate tuturor;)...avem 8 luni si de la 3 saptamani suntem cu el,,;)

Mergi la inceput