Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***266***

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Fetele...mai vreau o opinie va rog.
Maimutza mea a fost ok azi toata ziua, a mincat iaurtel dimineata, bors cu piine la prinz, brinza de vaci semidegresata pe la 4....si seara i-am facut lapte cu gris, cu lapte de vaca (ala vomat aseara era lapte praf). A luat 3 lingurite si n-a mai vrut, am ispitit-o sa pape singura, a mai luat o lingurita si a vomat totalul de 4 lingurite.
Apoi, vesela, a baut ceaiul de musetel-menta-sunatoare, nici n-a cerut mincare nici eu nu i-am mai dat...i-am dat in schimb un pic de panadol pt ca sotul a venit acasa cred ca virozat, iar pe ea o deranjeaza tare cei 3 canini care rasar simultan. Pe panadol nu l-a vomat, nici pe ceai.
Eu mi-am invatat lectia, o mai las cu laptele (desi mi-e greu sa pricep de ce iaurt si brinza sint ok, lapte cu gris nu, dar ma rog...). Dar mi se pare ciudat? Ati mai patit? Si ce sa ii dau sa manince, daca ea are tendinta spre constipatie, inclusiv scaunul de azi a fost spre tare (desi eu m-as fi asteptat sa se strice la burta)?



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Geniala explicatia lui SIMPLY.
Auzi tu, asa cum coca rupe capu'.

Incercam sa il adorm pe Vladimir si m-a bushit rasul de s-a trezit.Dar il iert.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela78

Lucia, succes la noul servici! Pitonasul este mai bine ingrijit de 2 bunici, te-ai gandit la un termen limita pana cand veti face naveta Buc.-Focsani?

Am vazut ca au aparut ceva controverse in cap.trecut la subiectul gradi... Important e ca fiecare sa ia decizia cea mai buna pentru copilul lui, nu trebuie etichetata nici o metoda gradi/bona/buni etc


Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)


Ela...cand am tastat punctele am oftat prelung...
Nu stiu inca un termen, dar stiu ca seara de seara ma gandesc la variante si caut solutii...va tin la curent oricum...


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Fetele...mai vreau o opinie va rog.
Maimutza mea a fost ok azi toata ziua, a mincat iaurtel dimineata, bors cu piine la prinz, brinza de vaci semidegresata pe la 4....si seara i-am facut lapte cu gris, cu lapte de vaca (ala vomat aseara era lapte praf). A luat 3 lingurite si n-a mai vrut, am ispitit-o sa pape singura, a mai luat o lingurita si a vomat totalul de 4 lingurite.
Apoi, vesela, a baut ceaiul de musetel-menta-sunatoare, nici n-a cerut mincare nici eu nu i-am mai dat...i-am dat in schimb un pic de panadol pt ca sotul a venit acasa cred ca virozat, iar pe ea o deranjeaza tare cei 3 canini care rasar simultan. Pe panadol nu l-a vomat, nici pe ceai.
Eu mi-am invatat lectia, o mai las cu laptele (desi mi-e greu sa pricep de ce iaurt si brinza sint ok, lapte cu gris nu, dar ma rog...). Dar mi se pare ciudat? Ati mai patit? Si ce sa ii dau sa manince, daca ea are tendinta spre constipatie, inclusiv scaunul de azi a fost spre tare (desi eu m-as fi asteptat sa se strice la burta)?



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Pisi, eu nu am trecut prin asa ceva, Pitonul nu a vomat ever...dar am auzit de la mamicile prietene o faza de genul ca...virozele debuteaza cu voma la copiii lor..
Sau poate e altceva, dar nu ma pricep. Poate stiu fetele...sau mergi la pediatru si intreaba

Sanatate multa Pisilincai


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Am citit acum mesajul lui Oli de ieri...cel cu mirosit pijamalutele lui David...si m-a bushit ...eu ce sa miros, ca toate hainutele sunt la Focsani...

Facand haz de necaz:
As putea sa miros ciorapii sotului si sa intru in stare de semi-constienta???


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

va era nu va era dor de noi am reaparut
buba la "motoras" abia aseara l-a reparat mesterulde pc-ri iar acum la 21 am ajuns,sper la zi ....cu datoriile mele fata de bazar.In mica pauza ce o fac am intrat sa va salut sper ca suntei bine daca nu sper sa va reveniti repede.

all





Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


dod-participarea noastra in concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

va era nu va era dor de noi am reaparut
buba la "motoras" abia aseara l-a reparat mesterulde pc-ri iar acum la 21 am ajuns,sper la zi ....cu datoriile mele fata de bazar.In mica pauza ce o fac am intrat sa va salut sper ca suntei bine daca nu sper sa va reveniti repede.

all





Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


dod-participarea noastra in concurs



Hello Dodo, ce mai faceti? Nu am mai vb de 1000 de ani...sunteti ok? Ce fac nazdravanii? Mai ai urechi sau ti le-au mancat?


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

urechile nu-s favoritele lor...ai mei papa ficatel de mama.
Acum Bogdi e mai bine a facut o reactie ciudata de la medicamente...Isabella e "huno-teroristo-demolatoare" capata incredere in ea cu fiecare zi mai mult...deja imi da drumul la mana sa plece pe scari ...in strada si tot asa.
Acum ei dorm si eu am intrat sa incerc sa ajung la zi cu ce am de facut pentru Bogdi la bazar.
Mai am o groaza sa rasound la PM ca le-am citit si nu am apucat sa raspund,,,la mail-ri...e tare greu fara net /pc de fapt.






Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


dod-participarea noastra in concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

pisicogri, poate ca laptele de vaca e prea greu de digerat pt pisilinca, ori nu i-o place... iaurtul si brinza sint facute cu lapte fermentat, deci mai digest.

gigele, si io votez cu bunicile in cazul vostru.

dodo, pupam puiutii

sper ca gimnasta si-a revenit din cazatura, ca si keutzu

aris pe unde umbla? si ayla? si uali? si ralucaa? Toata lumea e ocupata tare, chiar si cu timpul asta friguros de iarna, cind nu-ti vine sa mai scoti nasul afara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Gige, eu am crescut la bunicii de la Suceava. Ai mei veneau cred ca o data la 2 saptamani (la ei distanta era si mai mare si nu aveau decat duminica zi libera) sa ma vada. Nu stiu daca plangeam cand plecau, asta chiar nu-mi amintesc, dar pt mine acolo la bunici a fost raiul pe pamant. M-au adus acasa la 5 ani si m-au dat la camin (nu stiu daca acum se mai pastreaza denumirile, atunci gradi era de 4 ore, iar caminul de 8). Cumplit mi s-a parut! Poate de asta mi se si rupe sufletul cand povesteste Olga cat de greu ii e Davidutului. In fine, vroiam sa spun ca desi mamei i-o fi fost greu, eu n-am ramas cu nici un fel de sechele si nici relatia cu ai mei n-a avut de suferit, suntem foarte uniti.

Si eu v-as ruga mult sa nu mai aruncam rautati gratuite. Din pacate in ultimul timp au tot fost! Sa ne gandim inainte de a trimite mesajul cum ne-ar pica noua daca ne-ar fi adresat si de cate ori am fost noi bruscate aici in club.







Mergi la inceput