Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***266***

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Mai fetelor da scrieti intr-un ritm de ma ia durerea de cap. Deabia apuc sa va citesc dar sa mai si raspund. Noi suntem relativ bine, lucram la socializare si ne-am facut un prieten nou, un vecin de scara cu 3 luni mai mare. Am inceput vizitele reciproce cat timp a plouat, acum sistam pana la noi conditii meteo nefavorabile


ana gaza mica inseala pe dei-dei????

dragastoasa de Dragos


Tu, Simona, cum o banuiesti pe Gaza mica de asa ceva?! Dei-dei se bucura ca Gazulina isi face prieteni de sex opus, el nu e un barbat gelos si irational si e incantat ca aleasa lui are o viata sociala! Pupam cuscra si nora!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pikka spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Kea, eu zic ca nu are nimic pestele, numai sa fie tinut la rece. Eu i-am dat Evei de pe o zi pe alta.
Eu am facut aseara o ciorba buuna de tot, si in timpul prepararii m-am tot gandit la mihaela, ca vroiam sa o intreb de ce trebuie fiert separat borsul inainte de a-l pune in ciorba.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)


Borsul se fierbe separat pt a se mai distruge din microbi, plus se pastreaza altfel gustul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Zilele astea am de gand sa fac macar una dintre salatele recomandate de Olga; trebuie sa caut sfecla rosie, ca vad ca e un ingredient foarte important. H. a facut o data bors rusesc: era o ciorba cu sfecla rosie si carne de vita, mie mi-a placut mult, lui nu prea

Bianca, unde ai gasit filmul?

Fiu-meu danseaza: doi pasi la stanga, doi pasi la dreapta si o pirueta si-mi tot arunca cate-o privire, sa vada de e admirat...si se zice ca barbatii nu-s vanitosi...ba bine ca nu!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!! L-am dus pe David la gradi. Bineinteles ca aplans si de data asta, dar mi-a zis educatoare ca nu are rost sa stau caci se linisteste f repede. Am stat la usa si intr-adevar in 3 minute era liniste. Cred ca daca ramaneam incerca intr-una sa ma convinga sa mergem acasa. Voi ce parere aveti? Trebuia sa raman?

Chato din pacate nu am poze cu tatal meu, decat pe patul de spital,cu o luna inainte de moarte. Am inteles ca a fost un barbat inalt si tare frumos. Asa imi zice toata lumea care l-a cunoscut.

Anaan si eu tot in Transnistria m-am nascut. Probabil ca o sa-mi fac si eu curaj intr-o zi si o sa-i contactez, desi baiatul am vazut ca este in SUA. Mare lucru Facebook-ul asta

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Anaan, e pe torente filmul. Incerc sa il pun pe transfer acum sa vad daca merge si te anunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Neata,

vad ca vb de filme despre ce film e vorba?

Merci de sfaturi, eu i-am dat aseara si ceva pt durere dar ii trecuse durerea si avea chef de joaca asta dupa ce toata ziua nu dormise,abia la 1 am culcat-o. Azi am trezit-o la 8 si incerc sa o culc de pranz la 12 sa vedem ce va fi diseara....
Olga zi si mie programul lui david de acum se trezesre la 8 si la cat doarme de pranz cate ore? seara la cat adoarme?

Pup

mami de Maria Natalia(10.04.2009) si 23+ cu Rares Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Iuhu!!
Mai, am visat forumu'!! Multa lume, dar nu-mi amintesc decat ultimele secventze: Anaan si Adrissimo se plimbau prin fatza blocului meu, coborasem si eu si ele ziceau ca se plimba singure, ca fetele si ca-si cauta profesor de franceza!! Si io le-am promis ca vorbesc cu unul din fostii mei colegi de liceu, ca ei is toba de franceza! Altele nu-mi amintesc decat ca Anaan era personajul principal si avea nu stiu ce salon decorat de ea de-l admira tot boboru'!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Asha...Monnvas, super retzeta cu praz, azi o fac!! Maslinele alea...intregi sau fara sambure?
Olishka, am notat retzeta de salata; oricand aveti ceva retzeta faina fara carne, va rog sa ma loviti cu ea neaparat, le colectionez, ca mereu sunt in pana de idei cu mancatu'! Sfecla rosie n-am gatit niciodata, tre sa fie interesant...
Chato, ce m-ai distrat cu proletara aia...io-i rupeam betzigasele alea de picioare de proletara, mama ei de "bona ucigasha"
Kea, Anamariame, voi sunteti ca maica-mea, ea plange de sare camasha de pe ea cand se loveste Sophiphi; bine ca Sophiphi nu s-a lovit rau niciodata, dar atunci (unica) oara cand s-a rostogolit din pat plangeau amandoua de nu stiam ce sa mai fac...
Revin la Olishka: eu sunt super curioasa de saa familiei tale, cred ca e super palpitant; am incercat eu sa prind firul, cu fratele preot si sora blondina etc dar nu-mi iese socoteala, nu stiu care ce fel de frate ti-e, care-i ordinea "aparitiei"...Dar cei gasiti pe facebook de crezi ca ti-s frati, tot asa frumosi sunt? Vezi ca daca nu-s frumosi-frumosi, nu ti-s frati!;))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Anaan ciorba cu sfecla rosie este ciorba copilariei mele O ador, dar n-am mai mancat una de fff mult timp. Sunt curioasa daca o sa-ti placa salata.

Alina pe david in ultima vreme l-am trezit pe la 8.30. In jur de 12 adoarme la gradinita si doarme cam 1,2,3 ore. Seara se culca pe la 8,9, 10, depinde cat a dormit la pranz. Oricum eu sunt f multumita fata de programul pe care l-a avut inainte de se culca pe la 1. Daca adormea la 12 eram multumiti cu totii.



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Cica filmul e fost transferat. E pe mailul comun link. Nu are subtitrare. Adica nu are subtitrare in lb romana, dar are in engleza.

Mergi la inceput