Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
ieri nu am mai intrat...am fost varza...am plecat de acasa la ora 14 si am revenit la ora 18.
Ma fost la dentist, mai merg si vineri caci mi-a descoperit o mica cariuta intre canin si premolarul pe care l-a plombat. Am luat copil de la gradi, dus si pe el la dentist sa-i schimbe pansament, pe urma cautat costum de halloween, inapoi in mall sa luam geaca de la Zara...ciuciu...nu mai era. Mi-au zis ca ma suna cand primesc, ca au fost putine si cu siguranta mai aduc...sper...ca de nu....nu stiu ce iau. si cam atat...de abia am venit pana acasa...aveam o durere de burta de la CM....asa ca m-am bagat in pat si nu am mai iesit de acolo. Noroc ca a venit si Clau la ora 19:30 si s-a mai ocupat el de Marco.
Edi e ok...mor de ciuda cand vad cum doarme cap coada acolo si aici plange noaptea. Sanii mei sunt ok, m-am muls putin manual ieri....si acum vad ca e mai bine.

Silvia trebuie sa caut si eu pe net partea3, dar nu cred ca a aparut la noi sa o iau subtitrata.
Mira culmea caci ma apuca seara dorul de el...nu ziua cand sunt singura acasa. dar rezist...nu mai e mult pana vineri...mama zicea sa-l mai las o sapt., dar nu stiu daca pot...e prea mult dintr-o data.
Insula Rab am auzit ca e fain...a fost chiar nasii lui marco acum in aug. acolo. super poze, plaja cu nisip....oricum toata Croatia e misto.
Iuliana eu de mult nu i-am mai luat DVD-uri originale. acum colectam tot ce apare cu ziarele (carti, dvd-uri) si mai avem descarcate de pe net. Marco se uita la ele si cel mai mult ne folosesc la drum lung. Cand am fost acum in Alba am uitat sa luam DVD-ul si doamne ce greu a fost drumul...nu mai avea rabdare Marco. I-am dat tel. meu sa se joace pe jocuri, dar s-a plictisit imediat.
Maraki pe unde esti? ce mai faci?

Ieri mi-am luat ceai de slabit....azi beau prima cana. Cica ceaiul rosu e bun, dar nu avea tipa la mag. naturist...musai sa iau si dintr-ala.





Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am pus si eu niste poze cu edi tuns si niste lucrari de-ale lui Marco...ce a facut pe acasa in ultimele 2 saptamani:
http://www.dropshots.com/edi_marco#date/2010-10-20/21:45:07


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bonjour doamnelor la cafea .
Giova am vazut pozele tare frumoase si eu am ceva ceai de slabit dar am si uitat de el o sa ma apuc iar ca e ceva depurativ, bio, super la gust .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Vin si eu la cafea, desi cam tarziu ca la 12.30 intru iar in sedinta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ei, eu m-am hotarat (inca nu de tot) sa fac o saptamana de post…………….dupa aniversari asa prin decembrie ca pana nu sunt gata nici nu ma gandesc.
Doar ca nu stiu daca voi reusit. Eu sunt pofticioasa si cum toti ceilalti in jurul meu mananca, barbatu imi pune acasa farfuria pe masa sau imi lasa si mie ceva. Nu stiu, oricum pana atunic vreo cel putin sa mai reduc sa nu mai mananc atat. Nu e atat petnru slabire (slabesti desigur) cat petnru detoxifierea organismului. O saptamana bei doar ceai, suc de fructe si legume (100% natural) si zeama unde au fiert legumele (de tot felul). Nu mananci nimic. Deocamdata caut zeama de varza ca sa inlocuiesc sarea amara, pe care nici nu ma gandesc ca voi reusi sa o inghit. Din pacate in Elvetia nu se gaseste. Pacat mi-e imi place tare mult, cand eram acasa abia asteptam sa se acreasca varza sa beau moare din butoi. A, mai sunt niste tablet care le iei dimineata basen tablet si la pranz Liv 52.
………Na, ma acompaniaza careva??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu mi-am facut de lucru....am constata ca pe D nu mai am loc...e plin d epoze. asa ca am mai curata din ele, si le-am mai pus pe DVD-uri...cam ramasesem in urma....asa ca am sters mai mult de juamte din ele.
Chestia asta nu o pot face cu Edi acasa, ca e tot pe comp.

Mira am auzit de LIv asta...e si la noi. Mi se pare cam drastic ce zici tu...eu nu rezist e clar.
Silvia si ceaiul care l-am baut azi e super bun la gust: hibiscus, senna, menta si nu mai retin.
Iuliana spor...s atermini repede cu sedinta.

Oare pica guvernul
Doamne ce nebunie cred ca e in Bucuresti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello si de la noi,

Mira, te acompaniez eu, dar pt 3 zile doar De maine mananc doar legume fierte, beau cafea fara lapte si cam atat. Nu am voie nici ulei de masline sa pun la salata sau brocoli.
Ieri am fost la biserica, am avut noroc pt ca era preotul acolo pt Sf. Dimitris si am stat pana la sfarsit ca sa pot vb cu el. Abea asteptam sa vb. A crezut tot ce i-am povestit, a spus ca a auzit multe cazuri la fel si i s-a intamplat si lui. Mi-a citit de vreo 3 ori parca, m-a pus si sub patrafir si a adus alta carte sa imi citeasca. m-a miruit pe frunte de 3x si am stat asa pana astazi fara sa ma spal. Urmeaza acum sa tin de maine postul de 3 zile, ma duc sambata sa mai imi citeasca o data de efxielio( nu scriu in ro sa nu vi se para ciudat ) duminica ma duc iarasi sa ma impartaseasca ( pt asta tin postul ) iar sapt viitoare il aduc acasa sa sfinteasca peste tot.


revin.....repede

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

iar de ieri, stau cu candela aprinsa permanent, in fiecare seara inainte de culcare trebuie sa tamaiez casa peste tot ( baie, toaleta, debara..tot, tot ) am o icoana sub perna, una langa pat si inca o cruce mare pusa tot langa pat. Cam asta e, nu e de glumit cu asa ceva, trebuie sa ma abtin sa pomenesc cuvantul d....Mi.a mai spus preotul sa nu scot niciodata cruciulita de la gat( giorgos mai avea putin sa-i spuna ca o port pt ca imi place modelul nu pt ca sant asa credincioasa ) Adevarul e ca si eu am cam facut-o, mi-a dat socrosenia mai demult candela si eu am aruncat-o, altadata aveam o iconita din lemn cu doua usite, si pe aia am aruncat-o Acum, daca sant patita, ma intorc la 180 de grade.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Salu'

MARAKI - bine ca te-ai mai linistit cat de cat. Da' si tu mare figura... sa arunci iconita... mai bine o lasai undeva... pe strada... decat sa o arunci.
Ai grija de tine si roaga-te cat mai mult.

GIO - ma gandesc ce-o fi in sufletelul tau de lipsa lui Edi. Macar bine ca-i OK copilul si nu sufera dupa tzitzi. Iei ceva pastile sa opresti lactatia? Stiu ca e recomandat ca atunci cand opresti alaptarea sa iei o doza- doua de pastilute care opresc lactatia... sa nu ai probleme nici pe mai tarziu pt ca pe canale mai ramane ceva destula vreme si trebuie avut grija. Eu stiu asta de la o prietena care m-a atentionat special cand am oprit alaptarea dupa operatie , asta primavara. Ea a avut probleme la un san ... s-a facut un fel de furuncul ceva... cumva... nu stiu exact ca nu am vazut.. dar i-a spus medicul atunci ca ginecologul trebuia sa ii prescrie niste pastilute dupa oprirea alaptarii.
F. frumoase operele lui Marco.

IOANAT - intrebai de masajul la piciorul lui Cosmin... si-a revenit cred pana la botez... ii faceam masaj si exercitii mai ales cu labele picioarelor.. le roteam de la glezna si spre exterior si spre interior si il trageam exact la incheietura pe fata si la calcai. Cat se putea... ca se incorda si abia reuseam uneori sa ii misc piciorusele.

SILVIA vad ca si voi aveti DVD cu sutele... mie mi-e frica sa le numar... cert e ca nu stiu ce sa mai scot si de unde sa le mai fac loc.Ma gandeam sa mai iau un soldat ceva special pt DVD-uri.. da' unde naiba sa il pun?La anul va trebui si birou si atunci voi face alte ajustari la mobilierul lui cand voi scoate corpul care defapt e de la Cosmin din camera.
Iarasi am pe site-ul tau. Uitandu-ma pe-acolo duminica m-am inspirat si ieri am facut niste spaghete cu fructe de mare, rosii si busuioc... marfa mi-au iesit. Doar barbata-miu nu s-a lasat impresionat pt ca nu prea se omoara decat pe creveti.

Iuliana.

Piua... revin

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Teolinda sa stii ca la tine ma gandeam azi Stiu ca tu esti prietena cu preotul si parca si preoteasa; am luat ieri in biserica o gramada de icoane la rand, pe popa imi venea sa il iau in brate si sa nu-i mai dau drumul, iti dai seama ce gradina de morcovi aveam in...am mai adunat din recolta dar tot a mai ramas
Lui Robert nu i-am povestit faza, am dat doar de inteles ca am vazut ceva si l-am anuntat ca vin cu tamaia mai incolo, la el in camera.El rade, spune ca am vazut prea multe filme si ca a fost vis, i-au dat si lacrimile de ras
Azi nu am avut net de la ora 13.00 dar bine ca s-a gandit Giorgos si a adus in stick de la prietenul lui. Il folosim si noi pana se rezolva problema

trimiteti-mi si mie pm plssss cu Tatal nostru ca am impresia ca sar un rand, nu stiu daca il spun in intregime
Chiar ca am vazut prea multe filme Mi-a spus preotul sa vin sambata dimineata la doua si am intrebat daca noaptea

Giovalinda am vazut in mess ca ti-ai pus AMR pt Edilinu





Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput