Alaturi de Siluan! Puiuti de Randunici 2008! (457)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Luny, bine ca ati ajuns acasica si ca sunteti bine, in special Muful, ca tu esti obosita......m-am gandit in fiecare zi la tine, dar nu am reusit sa ma mobilizez sa-ti trimit macar un mesaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Doamnelor, va las de citit pentru maine dimineata
http://www.realitatea.net/creierul-femeilor-creste-in-timpul-sarcinii-si-dupa-ce-acestea-nasc_762518.html

Cafeaua o ofera d-na Mimo.

Va pup, va urez noapte buna si somn usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am si eu o intrebare: mamei i s-a recomandat sa mearga la un urolog bun. Stiti pe cineva (in Buc)? Multumesc.

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Am si eu o intrebare: mamei i s-a recomandat sa mearga la un urolog bun. Stiti pe cineva (in Buc)? Multumesc.

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!


da, pe prof. Sinescu de la Fundeni, de fapt este chiar seful clinicii de urologie...socrul meu a fost tratat si operat de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

hai ca era cat pe ce sa uit:

Cuscra am vazut pozele cu cei doi frumosi, ce sa mai vorbesc???Maria Sa este o frumoasa, leita taticul ei.....iar cand ai zis ca ne arati poze cu Mihai si cu Maia facand gimnastica, nu am citit bine si am inteles ca Mihai face gimanstica cu Maria...ma si gandeam la tot felul de posibilitati.....i-a placut Antoniei mingea rosie a lui Mihai

va pup

P.S.Nico, daca mai ai intrebari si stiu sa raspund, legat de Sinescu ...sa-mi zici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Se ajunge greu la el? E medic cu fitze (gen pomul laudat?) sau e un om ok? Ma mai gandesc si intreb, multumesc, Bitza!

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

hai ca fac eu cafeaua pentru toata lumea...
ceai nu am din pacate



Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

penultima zi de lucru... imi amintesc de tine Olgu, am si eu o stare de cacao, saptamana asta am fost cu in sus.
am o criza mare de hemoroizi, azi am sangerat aproape ca la CM (numa' ca e mai lichid sangele). nu pot sta mult in picioare, nici nu pot merge mai mult de 5 minute fara sa-mi faca figuri.
abia astept sa termin de alaptat sa ma duc sa-i operez.

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Neata, sunt asa de suparata

Cu ce sa incep, de mine v-am zis ca sunt praf de racita, pe langa asta de ieri seara stau numai la, iar m-a palit , si rau , apa chioara cu dureri mari de burta.
Alex de azi de dimi are muci galbeni, e fornait si tuseste saracutul ca se ineaca cu mucii.Pun ser, aspir cu BB, altceva nu am ce face.

Si-acuma sa zic de IRIS, maine, o operam , are vegetatii adenoide (polipi), care ii intretin tusea, sforaitul si mirosul urat din gura.
Sunt terminata, asta pentru ca, cunoscand-o , stiu ce greu va sta la consult, si-apoi la operatie clar necesita anestezie generala, ca altefel nimeni nu poate sa-i faca nimika.
Primul medic mi-a zis ca se opereaza dupa 3 ani, al doilea, de la 1 an, , care are dreptate???? Si ma tot gandesc daca fata e virusata asa un pic sau daca are vreo ramasita de infectie pe undeva, din cauza ca e tot in tuse o tine, e voie sa fie opearata???
Nu stiu ce sa fac, cum sa reactionez, am invatat atatea si acuma ma simt cea mai proasta din targ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

offf miha ce probleme nasoale ai tu cu hemoroizi astia...

luny, ma bucur ca ati scapat de spital

ce mai stiti de Siluan?

o zi frumoasa.

stela

_
Siluan trebuie sa traiasca!http://bebesiluan.wordpress.com/

Copilule nu pot sa te opresc sa nu te impiedici, dar pot sa iti ofer mana sa te ajut sa nu cazi!

Claudia+29 si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput