La Dovlecelu' Vesel (12)

La Dovlecelu' Vesel (12) | Autor: happy_uka

Link direct la acest mesaj

Cateva mamici pontoase de dovlecei sept-oct 2009, si-au propus sa rada. Suntem niste mamici vesele de dovlecei, ne completam reciproc, ne sfatuim, ne serbam, radem cu gura pana la urechi. In acest topic NIMENI NU SE SUPARA.
Mamicile de dovlecei au fost intotdeauna prietene, sunt haioase si razacioase. Vor sa treaca peste momentele grele cu zambetul pe buze.

Va asteptam pe toate cele asemenea noua .


1234567891011

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Uka

Suede multumesc!

Alex azi nici un pupic?!

Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si 20+ cu cu fundita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Uka







she is my baby ...she is my all ! _ Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:



Sorry girls
Multa durere de cap la munca,m-am captusit cu o ameteala&febra...sa fie raceala?

Ralukule esti o fata de milioane,nu stiu cum reusesti sa te informezi atat de bine si pe deasupra sa ne mai scrii si noua,asa mura-n gura.

Uka am o veste pentru tine.Adineauri m-au telefonat,Galaxy ajunge in manutele mele,joi,28 oct, la orele 12(fug sa-l primesc in pauza de pranz)


Si cum nu mai functionez de mult decat cu juma' de neuron...am uitat ce mai vroiam sa zic...



Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Iulika,uitasem sa-ti spun aseara ca ma uimesti cu cat optimism vezi totul.Sa dea DD sa fie totul bine si Daniella sa vina sanatoasa . Multi pupici

Maria,ma rog si pentru voi,sa fie totul bine si multa sanatate lui Aidan,sa scape de raceala .

Pup dulce si fetele de pe alte continente Kawa,Sabina si Nela

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)
Alex & Razvi
_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Multumesc pentru raspunsurile referitoare la Razvanica.

Raluk,sa stii ca ai dreptate,Razvi chiar adora sa bushileze,are o viteza de neoprit .



Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)
Alex & Razvi
_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Ce liniste pe aici...va faceti somnul de frumusete?

Ziua mea de munca (remunerata) s-a incheiat ...ma apuc de munca casnica (cacofonia e intentionata!).

Iulika , asa imi place de tine ca etsi atat de optimista. Sunt convinsa ca o sa fie ok sarcina ta.

Monica eu zic sa iei un antiinflamator si sa incerci si local tot cu AI...sper sa treaca repede.

Si daca tot era discutia cu carnivori/vegertarieni va spun ca azi am asistat la o conferinta despre analiza unor alimente si probe de mediu pe un aparat super ultra performant care detecteaza urme de ...ce vreiti voi. Au analizat mai multe feluri de carne, miere, vinuri, sucuri asa zise naturale iar pe mine mai ca m-a bufnit plansul. Va rog sa ma credeti ca nu am vazut o analiza fara antibiotice, pesticide si metale grele. Toate produsele erau autohtone din piata libera sau din supermarket. Concluzia o trageti voi. Ce m-a uimit insa e ca in probe de miere biologica au gasit urme de pesticide si metale grele care se gaseau de fapt in polenul florilor. De antibiotice nu mai zic ca stiti ca majoritatea apicultorilor isi trateaza albinele cu cloramfenicol si fluorochinolone (unul scos din uzu pediatric cellalte se administreaza dupa 18 ani ca inhiba cresterea!).

Si tot despre carne...sunt studii facute care atesta faptul ca unele proteine animale sunt direct legate de generarea aberanta de celule care in timp se transforma in celule canceroase.

Eu zic ca Paracelsius nu era el prost cind a afirmat ca totul e toxic, depinde de doza. Deci poate putina moderatie in toate ne ajuta.

Eu una vreau sa trec cat mai mult pe proteine vegetale...asa ca le rog pe fetele din Asia cand au timp sa imi spuna ele cum gatesc algele? Ca ma tenteaza...

Sper sa fi fost coerenta...sunt dupa 6 ore, o conferinta si o noapte cu doar 3 treziri de ale Isabelei.

Va pup, sper sa revin si mai pe seara (ca trebuie sa recuperez si la scris, nu?)!

de printesa Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Vik, !!!!!!!!!!
Nu stiu ce naiba ne facem cu mancarea asta!!! Chiar toata e, mai cancerigena???!!!
Mie imi vine sa ma mut la Raluk acasa, sa ma ia si pe mine bona, menajera, ce vrea ia, si sa ma plateasca in natura cu papa din aia din care mananca ea.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana


Mie imi vine sa ma mut la Raluk acasa, sa ma ia si pe mine bona, menajera, ce vrea ia, si sa ma plateasca in natura cu papa din aia din care mananca ea.




poate te pune sa i-o gatesti tu

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

cecilia draga...ce sa mai zic? ma apuca plansul. trag nadejde ca o data cu schimbarile astea in alimente se produc si schimbari in corpul nostru care sa faca fata tuturor acestor porcarii din mancare. si noi am hotarat sa renuntam la carne cat putem. dar cica Sergiu ma asteapta pe mine sa inceapa sa gateasca sanatos. dar pt mine a fost un breakthrough ca a renuntat la Mac si Dixie Chicken.

anyway...a iesit soarele putin
azi si la Bacau. Si am vorbit cu draguta de Dana. fetelor, o voce blanda si calda cum de altfel ma si asteptam de la o asemenea finete de fata.

nu mai pot scrie. imi inchide ficioru'laptopul. va pupea zi ne auzim mai pi seara.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Scriu si aici pt ca sunt multe mamici dragi mie.

Buna tuturor pentru ultima data in forma aceasta pe forum,

Incep prin a va multumi pentru sfaturile voastre date mie in ultimii doi ani. Va multumesc si pt aprecierile si pt criticile voastre tot din ultimii doi ani. Doi ani mi se pare o perioada foarte mare de timp petrecuta intr-o colectivitate. A fost frumos dar acum nu mai e. Cel putin pentru mine. Am trait clipe de neuitat aici cu voi, am cunoscut multe mamici minunate aici si chiar si in persoana, dar am observant ca in ultima vreme, de cand cu certurile, forumul asta a ajuns sa imi faca mai mult rau decat bine. Din pacate nu am reusit ca odata inchis calculatorul sa ma detasez de certurile de aici si imi manifest supararea in jurul meu si familia mea nu merita asa ceva. Drept urmare nu o sa mai scriu nimic pe forum. Asta nu inseamna ca atunci cand cineva imi va trimite un mesaj nu ii voi raspunde doar ca nu voi mai fi activa atat.

Va doresc tot binele din lume si pacea sufleteasca de care toti avem nevoie.


Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput