Albinutze de Mai-Iunie 2009(92)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata,iau o cafeluta de la relusha,multam fain
-felicitari pentru dormitul in patut si sper sa nu fie doar o toana de o saptamana
-nu te impacienta ca atunci cand o mai creste,o sa ocupe buda si voi o sa topaiti in fata usii ca el a pus monopol pe baie si isi ia si 2 reviste ca material e inspiratie
-bun,bun...vine ea vremeacand o sa ne terorizeze cu vorbitiul
-pai e baiat marecarutul e pentru bebe care vine
-ia uite ce grasan esi o sa fie inalt
-ai grija de tine si de bebelush v-ati gandit la un nume???
noutati???e foamea in persoanaaaaaaaa...aseara ma certam cu ea ca ajunge pana pe bufet si imi fura carnaciorii si ii manca cruzi,si daca vedea ca ma duc spre ea sa-i iau,baga repede totul in gura ca sa fie sigura ca prada ea numai a eidaaaaaaaaaaa,si sa nu uitam..e o foarte mare amatoare de shopping(seamana cu ma-sa)cum aude ca e rost de cumparaturi,isi ia posetuta ei,o pune pe mana ca o tzatza,incearca sa se incalce cu papucii de casa,si e prima la usa ca sa plecam
oana ma bucur ca eduard e bine acumapoate la tine s-a acumulat oboseala,nu stiu ce sa zic..oricum,tine-ne la curent si ai grija de tinesa ne spui daca ati gasit ceva ok la dedeman
sorilea sigur nu a fost intentionatlasa ca modifica fetele listuta


LA MULTI ANI Otilia sa ai parte numai de bucurii si impliniri alaturi de familie si cei dragi

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Sori, mea culpa, am luat datele din lista de cand eram la scutece. Te rog, trimite-mi data ta de nastere si o voi adauga.
Am tot incercat sa le pun pe 2 randuri, nu mi-a iesit nicicum, daca aveti ceva idei, spuneti-mi.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

asa mai zic si eu, noutati.....bine face....lasa fata sa pape!!! mi-o si imaginez cu poseta si in papuci de casa lipita de usa.....

multumesc frumos de grija....suntem bine si eu si Bobita2....

avem noroc ca avem 2 buzi, asa ca doar sa ceara si una i-o personalizez....

nume....?! ce imi place mie, nu ii place la tati...asa ca inca suntem in negocieri....

multi

Mirela, mamica fericita de RADU-DEIAN (07.06.2009) si bebe2 e pe drum
29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Neata fetele

Dar cine a zis ca s-a suparat???
Am vazut doar ca nu sunt pe lista si m-am gandit ca nu va place de mn hi hi hi
11.09.1973

Razvan acum la 9.45 s-a trezit, dar aseara s-a culcat la 24 . A venit tati din germania (nu-l vazuse de 3 zile) si nu stia cum sa se mai rasfete si la ce jucarie sa se uite mai intai
Eu m-am trezit cu noaptea-n cap si am facut o gramada de treaba pana acum, asa ca acum incepe sa ma frece razvan.

Mergem sa papam si revin mai tarziu

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
La multi ani OTILIA!
Copii dorm, David e la gradi! Eu pe net! Ma bucur ca cel mare merge la camin! S-a schimbat mult! Incetul incepe sa manance, s-a disciplinat, si-a dat drumul la vorbit, s-a atasat de doamnele educatoare! Acum sa fie si sanatos ca totul merge bine! Matei e o zgataie! I se poate zice si "catarici"! Acum e sus, acum jos! Daca nu-s pe faza in secunda 2 e pe Maria!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

La multi ani Anda! Scuze intarzaierea!
Carla citisem repede, credeam ca e vb de tine! Felicitari finei! Si sora mea a facut copilul de tanara! Cred ca e mai bine, ai mai multa rabdare!
Relusha sarcina e joasa cred si din cauza ca-l mai tii in brate pe baiat! La mine asa a fost la Matei! Plus ca placenta era jos inserata! Dar s-a ridicat spre final!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

otilia se pare ca fara sa vrei dai si azi de bauteuite ca ma uitasi aiurea
strunfita nici eu nu stiu sa scriu pe 2 coloanedar cred ca e foarte bine si asa cum e acuma
relusha in cazul asta sunteti norocosila noi se face coada cand intra al meu la baie si deja ma gamndesc cu groaza ca si fi-mera ii calca pe urma la capitolul asta
sorilea hai acum sa fim seriosi..cred ca eu as fi stat si pana la 3 dimineata daca e rost de jucarii noi si un tati plecat 3 zile
alynta cred ca la voi toata ziua e o adevarata aventurasi restul de pozici de la botez cand ni le pui??

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Cris le-am pus, cred ca le-ai trecut cu vederea! Aici
Sorilea m-am topit dupa carliontat!
Multumim de aprecieri si vizionare!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

SoriLea, te cred si eu ca nu a avut somn Razvan..... pofta buna!

alynta, ai dreptate cu chestia ca din cauza lui Radoze e sarcina jos, mai ales ca noi am mai stat in tara 12 zile fara tati si la control am fost imediat ce am revenit in China...acuma nu il mai tin asa de mult in brate.... bebelina Maria, "catariciul" Matei si gradinarul David....

cris, da, e un noroc cu 2 wc-uri si pentru noi uneori, nu numai pentru Radoze....

Mirela, mamica fericita de RADU-DEIAN (07.06.2009) si bebe2 e pe drum
29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Neata fete dragi!
v-am citit, am citit nazbatii si m-am amuzat la cate le mai trec prin cap piticotilor nostri
noi trecem printr-o criza de supt, daca nu sta la san juma de noapte tot e una dimineata n-am mai vrut sa-i dau si-i tot ziceam sa puna capul pe perna si sa doarma si ma puneam cu spatele la dansa; ma mira ca nu zicea nimic, de obicei se revolta si trage de mine; acum nimic insa...si cand ma uit la ea, era cu ochii plini de lacrimi si-i tremura barbita de plans, dar totul era in soapta va dati seama ca mi s-a rupt sufletul cand am vazut-o asa...si-am luat-o, zic: stai mama la san cat vrei, numai sa nu te vad asa necajita
incerc sa calculez care fete mai alaptam inca si ma intreb daca nu toti copiii nostri sunt mai firavi ca si greutate posibil sa bat campii...dar la a mea parca nu se mai misca acul cantarului deloc...posibil sa fie vreo legatura?

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput