Sept-Oct 2010!Felicitari Dana!!(190)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mari-Mariuk

Ana, mesajul meu s-a inserat in citat, il gaseti tu

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Nasii,sunt si mai pe langa!!Nici ei,habar n-au!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Ana, cel mai sigur e sa intrebe la biserica, acolo si persoana care vinde lumanari trebuie sa stie ce trebuie. Oricum difera de la o parohie la alta. Eu am botezat in 2004 si am dus pe langa hainele bebelinei, crasma, lumanarea de botez, si vin pentru impartasanie, ulei pentru miruire si acolo am cumparat si tamaie...asa mi-au cerut, asa am facut.

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mari-Mariuk

Ana, cel mai sigur e sa intrebe la biserica, acolo si persoana care vinde lumanari trebuie sa stie ce trebuie. Oricum difera de la o parohie la alta. Eu am botezat in 2004 si am dus pe langa hainele bebelinei, crasma, lumanarea de botez, si vin pentru impartasanie, ulei pentru miruire si acolo am cumparat si tamaie...asa mi-au cerut, asa am facut.

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Multumesc pt raspuns!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Buna dimineata mamici!
Noi abia acuma ne-am trezit, Sarah a dormit foarte bine azi-noapte, abia la 6,30 a cerut si a adormit iar pana la 10,30.

Ana va pregatiti de botez?pupam gingasa Maia
Office multa sanatate.Ai incercat cu homeopate?
Mariuk merci pentru raspuns

Voi ati inceput ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

buna fetele,
vad ca au inceput pregatirile de botez
la noi se ocupa nasele, azi se duce sa vb cu preotul pt data de 7 noiembrie, vom avea in jur de 30 de familii si sper sa iasa totul ok.

Bebe Petru e bine, numai ca eu ma trezesc la fiecare miscare a lui, mi se pare ca regurgiteaza, ca se intoarce, ca plange si ma ridic mereu din pat sa verific...dimineata sunt zombi.

Ieri l-am pus in sufragerie sa asculte povesti cu Ema. Ce cuminte a stat el!!!
Sambata implinim 1luna, ne face bunica tort...nu-mi vine sa cred ca a trecut deja 1 luna

BAZAR GENERAL PE DC
ajutati la terapia pentru Ema pe DC

Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari, mami de baietel dulce PETRU MIHAI (23.09.2010) si de bomboana EMA (25.02.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

ionela ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui mari_paun

buna fetele,
vad ca au inceput pregatirile de botez
la noi se ocupa nasele, azi se duce sa vb cu preotul pt data de 7 noiembrie, vom avea in jur de 30 de familii si sper sa iasa totul ok.

Bebe Petru e bine, numai ca eu ma trezesc la fiecare miscare a lui, mi se pare ca regurgiteaza, ca se intoarce, ca plange si ma ridic mereu din pat sa verific...dimineata sunt zombi.

Ieri l-am pus in sufragerie sa asculte povesti cu Ema. Ce cuminte a stat el!!!
Sambata implinim 1luna, ne face bunica tort...nu-mi vine sa cred ca a trecut deja 1 luna

BAZAR GENERAL PE DC
ajutati la terapia pentru Ema pe DC

Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari, mami de baietel dulce PETRU MIHAI (23.09.2010) si de bomboana EMA (25.02.2002)




Mari trage patutul langa pat pe timpul noptii asa nu esti nevoita sa te ridici. Sa pui poze de la sarbatorirea primei luni a lui Petre cu tortul facut de bunica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoredanaB

Buna dimineata mamici!
Noi abia acuma ne-am trezit, Sarah a dormit foarte bine azi-noapte, abia la 6,30 a cerut si a adormit iar pana la 10,30.

Ana va pregatiti de botez?pupam gingasa Maia
Office multa sanatate.Ai incercat cu homeopate?
Mariuk merci pentru raspuns

Voi ati inceput ?


de Sarah Sophie(15.09.2010) + Eric Joshua(05.09.2008) daruri de la Dumnezeu!



Da,pe 6 noiembrie facem botezul!!
inca nu am inceput. La 40 de zile de la nastere trebuie mers la Biserica,si se face o rugaciune (molifta).Dupa aia....

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Am pus poze noi la semnatura!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

hello, am aparut si noi cu o intrebare: ati auzit de vreun doctor pediatru ortoped bun? noi am fost ieri la un control la medlife ca avem mucisori, iar dna doctor care ne-a vazut ne-a zis ca am avea displazie de sold si sa-i facem urgent in urmatoarele zile o eco la dr stamate. am facut programare dar tocmai pe 12 noiembrie am gasit liber.
sambata mergem la grigore alexandresc la prof basca, asta nu e ortoped dar e singurul medic chirurg pediatru pe care-l cunoastem.
m-am speriat tare, am plans tot drumul pana acasa, insa mi se pare imposibil, ca aceasta displazie se descopera la nastere. ma gandesc doar la sufletelul lui tudor chinuit ca ar trebui sa stea in atele cateva luni.
desi de la nastere l-a mai vazut neonatologul inca o data la 2 saptamani si medicul de familie care are inscrisi ca si pacienti 80% copii, si este foarte buna, l-a consultat timp de 2 ore cand a venit acasa. cum naiba sa nu isi dea seama ca are displazie?
bietul copil, asa mila imi e de el.

aura, mami de TUDOR 09.09.2010

Mergi la inceput