Iepurasi Martie-Aprilie 2010 (73)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Gata, pus poze si cu locul de joaca si cu tractoarele de cizme de ieri http://picasaweb.google.com/ilenuta79/PozeNoi#5529702498840435554

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Ileana frumos loc de joaca i-ai improvizat.
Si cizmulitele imi plac mult. Sa le poarte sanatoasa!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Salut cu drag toate fetele!
Denisa, parca Diana are o tenta de voce mai groasa.
Carmen (kossir), multumesc pt urarile de sanatate! Ma bucur ca micuta ta mananca mai bine, sa dea Domnul s-o tina tot asa! Si ii doresc multa sanatate si tot binele din lume fiului tau, Mihai, sper sa fie ceva de moment. Iar tu cand te arzi rau, sa-ti aplici imediat albus de ou, in 10 minute nu mai ai absolut nimic.
Am observat ca esti din Calafat, si eu am rude acolo.
Ramy, Roxana, Greenfrog, Ina, Stanucel, Ioana, Jeni, Alina, Castelana, multumesc mult pt urari!
Oana, pupici lui Eric, sper sa-l nu fi durut cand a cazut.
Roxana, se pare ca Silvana nu este de acord casca.
Jeni, oooof, acum si tu? Multa sanatate, odihneste-te mult! Las-o de carte, ce te tot stresezi, ca nu au intrat zilele in sac!
In legatura cu mulsafirii, mie imi plac toti, da sa nu faca dezordine in casa, singurii care lasa dezastru in urma lor sunt cei din familia sotului, ceilalti sunt cuminti, ca-mi stiu damblaua cu ordinea si curatenia.
Castelana, foarte tare genul de poezie romaneasca! Avem multe de "invatat"! Si multa putere tatalui tau sa treaca peste aceasta depresie, stiu ca nu este usor sa-ti pierzi jumatatea!
Si mutumesc pt retele delicioase postate! Cu siguranta le voi incerca, fiindca si aici se gasesc fructe exotice din belsug.
Despre noi, ce sa zicem, suntem mai binisor, dar, din pacate, fetita a facut o serioasa iritatie la fundulet datorita supozitoarelor, am sters-o bine si i-am aplicat pe pielea uscata un unguent triplu antibiotic, am tinut-o fara pamapers si vad ca azi iriatatia este aproape vindecata. Dar vad ca inca mai are stari de somnolenta.
Vazut noile pozici, placut, comentat.

Poze

Irene, mami de Diana

It's not how good are, it's how good you want to be.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Ileana, ce frumos loc are Kira acolo si ea ce scumpa eeee...

Avem poze noi.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Off Irene, imi pare rau ca nu scapati de probleme. Asa e, cand vin, se tin lant. Pupici la Diana scumpa.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Efectul locului de joaca :))))))))) http://picasaweb.google.com/ilenuta79/PozeNoi#5529714678728696434
Nu imi vine sa cred, ea ziua trebuia adormita si dura destul de mult. Si-a bagat suzeta, s-a lasat asa pe o parte si a inceput cu nanananana pana a adormit.

Irene, Kira a facut iritatie la fundulet pentru ca facea foarte mult kk, nu moale dar... Tot cu o crema cu antibiotic i-a trecut, eu i-am schimbat si pempersii si crema. Ma gandeam ca fara sa faca diaree sau altceva a facut desi eu o spal dupa fiecare kk dar dac era cu zece scaune/zi moi? Si ei aproape i-a trecut dar am fost tare suparata.
Oana, vazut poze
Multumim pentru complimente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Buna,

Jeni-H, imi pare tare rau ca trebuie sa opresti lactatia, indiferent de varsta bebelusului pt o mama e dureros! Multe imbratisari, sa te faci bine, bravo ca ai reusit sa alaptezi pana acum,si da-i putin timp fetitei pt ca se va acomoda si cu bibe si LP

Si eu sunt suparata. Ne-a vazut azi pediatra si mi-a zis ca vaccinul BCG aplicat de cei de la Medlife pe manuta Elizei e genocid! Sigur e facut prost sau a fost prea virulent sau mama ....
Saraca are acum o buba uriasa plina de puroi, mi-e frica cand va sparge sa nu ramana un crater Eu nu am umblat si nu umblu acolo, dar...
Deci e cat moneda de 0.5 ron si cu un cap minunat galben....
Uff...si nici nu am cu ce sa o ajut. Mereu am urat vaccinurile, si cu asta BCG am avut un feeling negativ. Doamne, sper ca nu face si boala sau vreo complicatie
Ma iertati pt tonul panicat, dar cat as vrea sa fiu de rationala, sa-mi zic ca-i doar un vaccin...tot ma trec caldurile.

Va pup!

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Fetelor e gresit daca dupa masa de legume i-am dat o jumatate de para? Mi se parea ca nu s-a saturat...

Roxana - ai PM.



Irina (8 martie 2010)


"O conversatie buna este ca un balansoir: fiecare urca si coboara la rindul lui!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Vai CORI, ce rau imi pare!
Ce tip de vaccin a facut, bulgaresc?
Stiu ca la cel bulgaresc trebuie injectat jumatate de cantitate, fata de cel romanesc.
Poate asta sa fie cauza?

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Cori, pupam Petala si pe mamica ei suparata. Stai linistita de ton, este normal, dupa asa o constatare. Am vazut si eu la un baietel o buba foarte mare, asa cum zici tu si doctorita i-a spus ca la unii asa se manifesta. Ii spunea ca si la noi semnele sunt de marimi diferite si asa e. Poate mai intrebi pe cineva, eu totusi cred ca nu se poate sa fie doze prea putenice pentru bebelusi, cum naiba, unii fabrica mai putenice si unii mai putin puternice? Nu ma pricep dar cam categorica parerea doamnei doctor. Mai intreaba si in alta parte sa te linistesti.

sa treaca supararea.



Mergi la inceput