cafeneaua noastra vesela !!!-2

cafeneaua noastra vesela !!!-2 | Autor: DanaAlex

Link direct la acest mesaj

salutare in capitolul 2 !!! cafeneaua noastra vesela ramane deschisa!!!

pupaturile, cafelutza shi barfele, intalnire cu vechile prietene shi socializare cu noile prietene ... in paginile ce urmeaza!!!

va ashtept cu drag!

toata lumea este bine-venita aici!!! zaharul shi voia buna le aduce fiecare, aici gasitzi cafea buuuunaaaa shi companie vesela !!!! garantat 100%

istoric:
capitolul de deschidereDana, mama Tianei (23.08.06) si a lui Tiberiu (07.07.07)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Yuuuhuuuu, primul capitol s-a incheiat,la cat mai multe de acum incolo,c\la cat mai multe cafele servite. Eu va las doamnelor,ne vedem dimineatza,a bag la margelit.Am mai copt o tura,le lacuiesc acum si le ansamblez pe unele.Abea astept sa va arat rezultatul.

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Eu azi nu mi-am baut cafeaua...
O sa servesc una cu scortisoara
Dana, iti merge tare bine afacerea, vad ca ai avut o multime de clienti la cafenea, a.i. eu citesc de zor din cap. trecut. Unde mai pui ca vizionez si clipurile..., rad la bancuri...atmosfera super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 13diana79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DanaAlex

salutare in capitolul 2 !!! cafeneaua noastra vesela ramane deschisa!!!

pupaturile, cafelutza shi barfele, intalnire cu vechile prietene shi socializare cu noile prietene ... in paginile ce urmeaza!!!

va ashtept cu drag!

toata lumea este bine-venita aici!!! zaharul shi voia buna le aduce fiecare, aici gasitzi cafea buuuunaaaa shi companie vesela !!!! garantat 100%

istoric:
capitolul de deschidere


Dana, mama Tianei (23.08.06) si a lui Tiberiu (07.07.07)

va invit la cafea aici

"...din suflet, pentru un suflet!"



Multumesc de inviatie si la cat mai multe capitole impreuna!!!!

Noapte buna!
Ma duc sa-i bag la baita si sa-i culc pe pitici si dimineata va caut sa ne cafelim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

A,Doamna Dana ,v-a cazut afisul acela bengos de la intrare,ala in care scria ca grijile ,greutatile, gandurile grele si rele se lasa afara,in cafenea se intra doar cu bunavoie,veselie si chef de glume. Si parca mai scria mic,mic undeva ca primis si suparicii cu o singura conditie : sa faca haz de necaz!

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Adinutza...spor la citit!!!...ne-am distrat copios shinoi pe parcursul celor 20 de pagini, acum urmeaza runda a doua ...cafeneaua va fi deschisa atata tim cat vor fi clientzi

vineeee shi www.bucataras.ro/retete/8980/cafea-cu-aroma-de-scortisoara.html" target="_blank">cafelutza cu scortzishoara...imediat, impreuna cu o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Diana- sanatate celor mici, sa le treaca tusea ...maine la sala aduc sirop din muguri de brad, facut de ai mei la soveja...e bun sghi cu apa plata/minerala ca suc sau pentru tuse cate o liguritza de concentrat...am pus deja in borcan

tot maine la cafea, mai aduc shi coliva facuta de mama mea, ieri a pomenit-o pe bunica la biserica shi ca sa fie o zi de luni dulce, pun shi o placinta de mere...o nebunie!!! asha ca la sala vom munci cu spor, ca sa "gustam" dupa cate ceva

www.youtube.com/watch?v=tRVMTX-PDyw&feature=related" target="_blank">dans

noapte buna, Diana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

A,Doamna Dana ,v-a cazut afisul acela bengos de la intrare,ala in care scria ca grijile ,greutatile, gandurile grele si rele se lasa afara,in cafenea se intra doar cu bunavoie,veselie si chef de glume. Si parca mai scria mic,mic undeva ca primis si suparicii cu o singura conditie : sa faca haz de necaz!


Cateva doamne serioase, frumoase shi istetze, mari amatoare de cafea shi voie buna shi-au dat intalnire in cafeneaua vesela shi au ca unic scop: distractzia!!!

in cafeneaua noastra vesela, trebuie sa ne completam reciproc, sa ne sfatuim, sa ne serbam, sa radem cu gura pana la urechi, sa spunem glume/ barfe shi mondenitatzi, sa ne bucuram impreuna de clipele petrecute aici, cu prietenele!!!

mare atentzie: in cafeneaua noastra vesela, NIMENI NU SE SUPARA!!!NIMENI NU JIGNESHTE!!!NIMENI NU STA TRIST!!!

traim vremuri tulburi, existentza pe planeta albastra ne este primejduita secunda de secunda, stressul este maxim...asha ca in cafenea ne propunem sa treacem peste momentele grele cu zambetul pe buze.

Va astept cu drag!!!

cinste din partea casei alaturi de un paharel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Ma declar rapusa de oboseala, in concluzie ma bag la somn.
Dana, daca ar fi un loc real care sa-si faca o asemenea reclama, si mai ales sa respecte cele promise, ar fi locul ideal in care sa mergem, iar afacerea aceea ar avea un real succes.
Cei mai multi sunt doar pe interes, ii preocupa doar partea materiala, mai putin sufletul si sentimentele clientului.
Va pup,
o saptamana minunata tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Loryd - shtii tu de ce! sarbatoritului!!!ne auzim dimi, dupa ce duc copiii la gradi....shi am timp de barfe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADINUTZA

Dana, daca ar fi un loc real care sa-si faca o asemenea reclama, si mai ales sa respecte cele promise, ar fi locul ideal in care sa mergem, iar afacerea aceea ar avea un real succes.
Cei mai multi sunt doar pe interes, ii preocupa doar partea materiala, mai putin sufletul si sentimentele clientului.



asha e Adinule, ar fi super !!!
pana il gasim pe cel real, il facem noi, impreuna, pe cel virtual

Mergi la inceput