Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor
misspii ce sa mai zic , m-ai impresionat, sa iti pazeasca DD gemenasii, te pup si sa stai cuminte sa se prinda bine si de lunga durata, aprox 40 de saptamani
panseluta te asteptam cu povestea nasterii, pup la
fetelor eu nu mai izbutesc cu dintii astia, parca au luat-o razna, acum ma doare si partea cealalta ,de abia mananc si ca sa fie tot meniul complet in weekend am mai fost si la nunta, sa vezi ce de bunatati si eu mestecam in reluare...dar a fost frumos
va puup ca mai am ceva trebi pe la munca asta si mi-e un somn macar virtual pot dormi

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Neata fetele!



Meyyy...ce vreme urata!!! Si eu, o meteosensibila, sunt indispusa toata si adormita!

Didishor...imi pare rau ca inca n-ai rezolvat problema cu dantura. Ufff...este o problema importanta si trebuie tratata ca atare. Eu in sensul asta mereu am avut probleme pe fondul lipsei de calciu.

Misspii....mai e un pic pana pe 25
Asteptam vesti bune si un Betaaa maaare!

Lalely, Roxy, Dana, Cristina, Aditza, Lelu...muuuaah! Un pupic gras pt fiecare!

Aaaaa...despre mine am doar o informatie: mi-am facut programare pt vineri la dr sa vad ce mai stiu sa faca ovarele mele dupa menopauza chimica.

O zi frumosa si calduroasa!


Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana84 spune:

buna fetelor!!!

la mine duminica a fost prima zi de cm.nu a fost sa fie nici cu inseminarea asta.am fost foarte dezamagita...am plans foarte mult dar m-am descarcat...si a fost pt prima data cand l-am vazut si pe sotul meu plangand...

misspii multa bafta....sa te rogi la Doamne Doamne sa fie bine si sa reusiti sa va impliniti cel mai mare vis!!!

in rest astept sa treaca cm si in ziua 10 sa ma duc la monitorizare sa vedem ce zice dr sa facem luna asta.

va pup pe toate si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

buna gagici! ce faceti? pe mine ma deprima total vremea asta idioata si ma trage la somn
danutza imi pare tare rau k n-a fost sa fie noi suntem toate alaturi de tine si te ajutam cu ce putem sa depasesti acest moment hai capul sus k odata si odata trebuie sa fie bine

didi ai grija cu dintzii! eu o am pe mami mea in domeniu si nu prea am avut probleme oricum am oroare de dentist

ellyshor - sa ne tii la curent cu ce zice nenea dr :) k sa stim si noi la ce sa ne asteptam dupa diphe eu am observat ca nu mai am bufeuri asa de des

panseluta mama ne tii in tensiune asteptam vesti de la tine

va pupacesc pe toate!

Roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Fetelor cam liniste..........
Roxy - mersi frumos,trece asa de greu timpul ,am incercat sa-mi limitez mult activitatea si este cam greu ca eram obisnuita cu un program de la 8 la 24.nu am condus deloc de sambata si nu prea am facut mare lucru.cainele plange non stop si ma enerveaza ca ,saracutul,nu intelege de ce nu-l mai iau in brate.
Este greu ca nu simti nimic si toate gandurile se plimba prin capul meu blond.
Lalely - cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Dana - nici nu vreu sa-mi imaginez prin ce treceti ,tu si sotul tau,cuvintele nu au sens dar sunt alaturi de tine.
Elly - usor de zis ca mai este putin pana pe 25 dar parca ar fi un secol.
Didi - naspa cu dinti ,toata copilaria m-au chinuit durerile de dinti.
Va pup pe toate si va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amacuba spune:

buna fetele
ma primiti si pe mine?
activez si pe topicul FIV la Dr Albu, dar fiind posesoare de endometrioza m-am gandit sa vorbesc si cu voi.tocmai ce am esuat cu un FIV si sunt cam daramata.m-as fi apucat iar de naturiste dar nu stiu ce combinatii sa mai iau.
misspii bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

welcome amacuba ai nimerit in locul potrivit aici clar vei gasi sfaturi, intelegere, suport, incurajari etc
misspii sa fii cumintzik! stai in pat, odihneste-te si ai grija de tine

Roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Amacuba - cum sa nu te primim...Am auzit multe de dr Albu..
ce sa zic ,este greu sa treci peste un esec dar sansa ramane pentru fiecare.Dr I de la SB ultima data a zis: ca da este sa se intample se intampla si eu zic ca are mare dreptate ,nu depinde de noi si cu endometrioza chiar nu este usor..
Te pup si vorbim.
Mai era o tipa tare draguta Aristica - tot la dr Albu stii ceva de ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele...
Dupa o saptamana de concediu medical..(saptamana trecuta) deoarece am reusit si performanta sa racesc...am venit la munca si am foarte mult de lucru..de asta nu am mai intrat...Eu sunt totusi cu gandul la voi...

Dana...imi pare rau pt nereusita ta,dar stii tu orice sut in F..D un pas inainte.Asa ca nu te descuraja.Candva trebuie sa reusesti...nu-ti pierde speranta in Dumnenezeu,pt ca El este acolo sus si vegheaza..

Missipi...draga mea..blonda (apropos blonda sunt si eu )
Stiu cum este sa nu simti nimic..nici eu acum nu simt nimic.Stau si astept ecograful..atat si ma rog sa fie bebe bine...Pana nu misca bebe nu simti mai nimic..asa ca te inteleg.Plus ca eu nici macar nu banuiam ca am ramas..pt ca nu credeam..asa ca doar beta elucideaza misterul....Hai ca mai ai un pic!..si lasa cainele...sa planga!
Nu este ok cu animale in sarcina!

Ellyshor...bafta la eco....!Sper ca esti in stare perfecta dupa menopauza chimica..Pup

Xdidi,Panseluta

13+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput