Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (62)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

roxy apropo de cosurile astea si mie imi ies pe frunte foarte mici, apar in apropierea menstrei si dispar dupa ce trece...nu mai scap de ele, seamana cu o irirtatie, dar nu e rosiatica ci alba ca pielea...eu n-am avut in viata mea acnee, nici macar in adolescenta ...ce sa zic hormonii astia isi fac de cap

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Salutare!
Fancy_Mona - ce sa mai zic...intotdeauna am zis ca este cea mai enervanta afectiune ,ca reapare si nu te lasa sau cand crezi ca s-a rezolvat apare din nou si o tot luam de la capat dar trebuie sa luptam si sa speram ca va fi bine.te pup.
Am repetat azi Beta - 327.Deci ,sigur este de bine.Am vorbit cu medicul si a zis sa ma duc la ecografie in saptamana cu 8 nov,trebuie sa ma programez .Abia astept sa vad daca sunt 2!!!!!!
La uterul meu mic ideal ar fi sa fie unul dar ne descurcam noi.
Dana - nu simt mare lucru doar obosesc .
Lalely - sa ai grija de tine,am redevenit surori ,binenteles tu esti sora mai mare.
Va pup pe toate si vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

misspii n-ai somn....culca baietiii, ....bravo pt beta si tinem pumniii sa fie asa cum trebuie pe 8, nu te stresa prea tare cu uterul poate se mareste si nu o sa ai probleme ...asa era o cunostiinta de-a mea, toti dr o strasau ca va trebui sa nasca la 7 luni ca ii plesneste uterul bla, bla , bla si a nascut la 38 de saptamani o fetita superba si uterul n-a mai avut nimic... te puuup iubita si iti doresc tot binele din lume

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

aaaaaaaaaaaaa si sa o treaca cinev ape misspii pe prima pagina, si poate intra si gravidutele cu povestile lor sa mai avem ce citiii cand ne apuca melancolia si disperarea

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Missipi...sigur ca suntem surori..doar ne-am tinut de mana si cu injectiile,ne plangeam pe aici pe site ca nu ne mai vine..si uite acum suntem amandoua gravidutze.....
Ai mare grija in perioada asta.O sa simti schimbari in organism...sa nu lasi burtica sa te doara deloc..pt ca o sa ai contractii..PP ca medicul ti-a recomandat calmante...Trebuie sa treci cu bine de aceasta perioada,fara efort,fara dusuri firbinti,fara contact sexual...Daca respecti astea o sa fie ok.Si cat mai multa odihna.Eu am luat niste ovule,Utrogestan...de la care dormeam in picioare...

Referitor la povestea de succes...si eu sunt datoare cu a mea si ma simt..Poate reusesc astazi sa incropesc ceva...nu ma certati...

14+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Hey gagicile!


Misspii inca o data FELICITARI! Ma bucur ca a crescut Beta...inseamna ca si puii cresc si se cuibaresc bine in burtica ta. Sa-ti ajute Dumnezeu si de aici incolo!
Te-am trecut pe prima pagina, ca o invingatoare ce esti!

Petruta bine ai venit si sedere cat mai scurta. Imi pare rau sa aud ca a revenit nenorocita de endometrioza. Din ce am citit eu dieta este esentiala in controlul acestei boli. Incearca sa-ti ingrijesti alimentatia in sensul asta si Doamne ajuta sa apara si rezultatele bune.

Fetelor din ce am citit eu despre endometrioza si aici, pe DC, dar si pe alte site-uri, straine si romanesti, reteta "succesului", daca o pot numi asa, este: laparoscopie, menopauza chimica, dieta + tratament homeopat.
Asta este drumul pe care il urmez si eu, sper sa ma duca la Babyboom



Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Dana....imi pare rau ca stimularea n-a avut rezultatele scontate, ba dimpotriva. Legat de endometru citisem undeva ca ceaiul de frunze de zmeur ar fi bun pentru cresterea lui. Ar mai fi si Oestrogel-ul...dar asta contine o cantitate mare de estrogen si nu e indicat in endometrioza. De fapt, daca stai sa te gandesti bine...endometrul creste de la estrogen.
Nu stiu ce sa zic...si eu aveam endoemtrul micut atunci cand faceam stimulare...poate mai creste. Macar ai prestat naturel, chiar dc nu ai facut inseminarea? Nu stii de unde sare iepurele...

Roxy si eu am aceleasi tipuri de cosuri, pe barbaie mai multe, dureroase...si pe frunte...mici si dese...in ultimul timp vad ca s-au mai dus...poate si de la dieta, poate si unde am ovulat.
Oricum, e certa treaba ca de la dezechilibrul hormonal sunt.
Poooooop!

Petruta cu morcovul si mierea sunt controverse...asa ca mai bine le eviti sau consumi cat mai putin.



Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Dana bafta multa azi la dr. Doamne ajuta sa vii cu vesti bune!

Didishor ma bucur ca ti-a trecut raceala. Ce planuri ai in continuare?


Amacuba am trecut pe prima pagina link-ul cu dieta in endometrioza, regimul Amely, ca sa-l gaseasca toate fetele.
Sa-ti ajute Dumnezeu sa-ti vezi visul implinit!

Panseluta nu cred ca am apucat sa te felicit pentru minunea ta. Sa-ti traiasca! Sa-i fie viata un lung sir de bucurii pe care sa-l impartaseasca cu voi, parintii lui!


Lalely, Lelu, Cristina, Mona

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Fetelor - va multumesc din suflet pentru tot,uneori nu realizez ca chiar s-a intamplat si sunt momente cand,sincer - uit si ma trezesc ca alerg pe scari ,sau vad verde la semafor si obisnuita mereu pe fuga alerg ca nebuna.trebuie sa ma obisnuiesc ,sa ma vedeti uneori ce calma sunt cand conduc ca nu seamana cu nebuna care fara si claxona prin oras...
Sunt cumintica acum .am vorbit ieri cu medicul si a zis ca sunt semne bune si acum iau utrogestan 2x3zi/no-spa,vit C,vit E,duphaston 2x2/zi.a zis sa ma programez in saptamana 8nov si in ziua cand ma duc la control sa repet Beta.Cred ca inca nu prea crede ca chiar sunt insarcinata o sa fiu cu burta si o sa mai ma puna sa repet Beta
oricum multe reusite la SB ,am fost 4 in ac tura (sa zic asa) si toate au reusit.
Va pup pe toate si sa aveti grija de voi ca este cel mai important.
Lalely - mersi de mesaj ,sa ai grija se tine.1000 de
Didi - sa stii ca nu am somn si baietii stiu deja de telfon (ca suna 24 din 24) si nu sunt somnorosi sunt ca mine ne culcam tarziu si ne sculam dimineata cat se poate de devreme.
Elly - mersi ca m-ai trecut pe prima pagina asa poate cred si eu ca s-a intamplat minunea.uneori noapte ma trezesc speriata si ma gandesc oare am visat?
Abia astept prima ecografie care oricum va fi dubla la SB si la mine.
La Sb ma duc si sa-i multumesc personal medicului ca asa este frumos ca dupa aceea raman la mine in oras.
Pupici!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Misspii incet incet te vei obisnui cu gandul ca vei fi mamica, mai ales cand va creste si burtica
Oricum, ai grija de tine si nu incearca sa faci efort, primele saptamani de sarcina sunt foarte importante, stii si tu.
Poooop dulce!

Acum...Panseluta, cand ai timp si te lasa flacaul...scrie cateva cuvinte despre povestea ta si cum ai reusit sa-ti tii in brate minunea.

Acelasi lucru este valabil si pentru AditaC.

Pentru noi, povestile voastre de succes sunt ca apa vie...ne dau speranta si forta sa mergem mai departe si sa luptam.
Si avem si de ce....cu atatea modele de urmat.



Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput