*Cozonacei iubiti de nov-dec (120)* - LMA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Am primit mesaj de la Andreyutza si suna cam asa:

"Ieri, 14 oct, a venit pe lume Medeea, o grasunica de 3.600 kg, 51 cm, nota 10".

Felicitari Andreyutza.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008 si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Felicitari Andreyutza!!! Sa-ti traiasca micuta Medeea si sa te bucuri de ea! Refacere cat mai rapida si mult laptic!


poze august 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Andreyutza,felicitari.Recuperare rapida

Bertha, imi pare rau de patania cu ambalajul de prajitura si reactiile pe care le-a avut Ioana.Sigur e de la ce a papat ea acolo? Asa s-a manifestat enterocolita lui David.A avut 2 zile varsaturi, doar seara / noaptea si din a treia zi a inceput cu scaunele moi.Sper sa nu fie nimic grav si sa isi revina repede. Am sa te rog, cand ai timp, sa scrii si reteta de ficat cu sos.Eu parca m-am prostit definitiv cat a fost David bolnav si nu mai stiu ce sa gatesc. De servici, ce sa zic? Incep de pe 20 cateva ore pe zi, iar de pe 25 program complet. Cu bona sunt asa si asa.Am gasit-o printr-o cunostinta si pana acum nu a mai practicat.Este de fapt o familie de pensionari, 70 de ani, care se plictisesc in casa si si-au dorit sa aiba grija de un copil ca sa mai schimbe aerul.Vor amandoi sa se implice, nu doar ea.Nu o fac neaparat pt bani.Problema este ca doamna mi se pare uneori aiurita, adica...parca nu da atentie la ceea ce ii spun.Acum e posibil sa fiu si eu exagerata, dar sper sa gasesc numitorul comun.Ieri m-am necajit rau cand s-a dus sa-l ia pe David fara mine.David trece si asa prin multe schimbari si mi-as fi dorit ca sa nu mai fie nevoit sa faca fata la una tot acum, dar doamna a vrut sa-mi faca o surpriza si s-a dus singura.Mi-a zis ca aplans un pic dupa mine, dar apoi s-a linistit si a mers cu ea fara probleme. Ramane de vazut cum vor evolua lucrurile. Pupici

BraveGirl, vezi sa nu fie afte pe limba Arianei, nu muscaturi.Aftele sunt extrem de dureroase si ar explica supararea Arianei.Mai bine o duci la medic sa o vada sau cumpara glicerina cu propolis si curata-i gurita.Sanatate multa.

oceanborn, am si eu pe lista sa fac lasagna, dar...uite ca David a fost bolnav si am tot amanat.Azi ii fac paste.Oricum lasagna nu am facut niciodata si sper sa-mi reuseasca si sa ii placa.Am gasit o reteta intr-o revista si ma gandeam sa o pun in practica.

amalia, azi cand l-am lasat a plans rau de tot.Am stat acolo si timp de 20-25 de minute a strigat cat il tinea gura Mami, mami.Acum...sper ca e bine.Luca cum s-a obisnuit cu bona?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Bun venit Medeea!Andreyutza, sa-ti traiasca printesita, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!
Saptamana viitoare punem centrala si o sa ne mutam la ai mei...o sa-mi fie dor de voi...acolo n-am net.Sper sa fie vremea frumoasa sa ies cu Sara in Cismigiu.Oricum, iau aproape toate jucariile cu noi(sa nu ne plictisim)...cele de plus le spal la ai mei, ca sa le aduc acasa direct curate...o sa bag vreo 3 masini
Sper ca sambata sa fim acasa, sa facem curat si duminica sa stam linistiti cu caldurica in toata casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Neata!

bine ai venit Medeea! Andreyutza,felicitari, multa sanatate si mult laptic!

Malinas, eu nu de mult timp fac lasagna, o mancam gata facuta inainte dar de cand a mancat th cu pofta la o prietena , m-am decis sa-i fac si eu, e gustoasa si nu e greu de facut.prima oara am pus foile nefierte dar nu mai fac asa, au iesit al dente, in plus nu stii cat creste o foaie prin fierbere deci e posibil sa fie prea multa daca e pusa nefiarta dinainte.
o sa-ti iasa cu siguranta.

pupam cozonaceii chinuiti de dintisori, si pe noi ne chinuie al 2lea rand de molari, nu se mai termina o data dintii astia?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Malinas abia acum a constientizat mititelul ca ramane acolo. Se va obisnui treptat si nu va mai plange. Cu bona suntem pe drumul cel bun. Noi toata saptamana trecuta am mers amandoua sa-l luam si amandoua am stat acasa vreo ora. De saptamana asta, s-a dus numai dansa. Pentru ca miercuri l-am luat eu si am mers la doctor, ieri s-o fi asteptat sa vin tot eu...si cand a vazut-o a inceput sa urle si nu vroia sa plece de la educatoare...da' urlete, nu gluma. ..dar a reusit femeia sa-l linisteasca pana au iesit din curte si au venit linistiti acasa. L-am gasit schimbat de hainute, mancase deja un iaurt si se jucau.
La el e durere mare in continuare cu dentitia asta. De luni o tine asa....febra, dureri mari...nu l-am vazut asa niciodata...da' se face el mare.


poze august 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Bine ai venit Medeea! Felicitari Andreyutza!
Malinas, Arianna are pe lateralul limbii rani, i-a curs si sange ...si ieri, bineinteles, ca s-au infectat si am curatat-o cu glicerina cu nistatin. Bine ca sta sa o curat, ca altfel nu stiu ce faceam. Ciudat e ca mananca acceptabil, deci nu pare ca o deranjeaza. Bine,se mai smiorcaie la masa si cere mai mult paiul pt ciorba, n-a vrut legume. Dar a mancat orez si un borcanel de peste.
Multa bafta mamicilor care incep munca si piticilor sa se obisnuiasca la gradi si cu bonele. La primavarao dau si eu la gradi si caut bona pt Patrick. Nu mai vreau sa stau 2 ani acasa, desi e bine ...dar m-am prostit. Am nevoie de socializare si sa fac ceva pt mine.
E greu ca nu sunt decisa ce vreau sa fac. Financiar nu e nevoie sa contribui in casa, si ne-am obisnuit cu faptul ca putem pleca oricand, in orice zi, la orice ora, suntem stapanii timpului nostru. Parca nu as vrea sa plec de acasa dimineata sa ma intorc seara obosita, ca stiu ca asta inseaman o afacere noua. Multa munca si stress. Poate se mai schimba lucrurile si in tara asta, sa trecem odata peste greul de acum.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 37+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Felicitari, Andreyutza!!! Refacere rapida si multa sanatate!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:



Andreyutza, felicitari, refacere rapida si mult laptic. Bun venit, Medeea!

Malinas, nu cred sa fi fost enterocolita, pt ca scaune proaste nu a avut, doar luni unul putin moale si de atunci n-a mai facut deloc, mi-e si teama ca am constipat-o cu regimul. La pomana bunicii a mancat numai paine masline si o pulpa de pui. Sigur a fost de la ambalajul ala, avea crema ramasa pe el si l-a molfait ceva, pana s-o observ. Au fost si copilasi mai mari acolo, toti au mancat prajiturele de-alea, dar unul a aruncat ambalajul intr-un colt si ea l-a reperat. Eu am pazit masa, sa nu fure ceva de-acolo, nu mi-a dat prin cap ca gaseste prin colturi ceva interzis. Nu e o scuza pt mine.
Ficatul il fac asa: pun ficatul intr-un vas cu apa cat sa-l acopere bine. Adaug 1-2 linguri de ulei, pun capacul si las sa fiarba. Intre timp, toc o ceapa si un ardei si le adaug in vas. Cand sunt fierte toate, adaug pasta de rosii si sare. Cateva clocote si e gata. Sigur ca mai adaugi apa la nevoie, cand scade si in functie de cat de mult sos vrei. Fac si o mamaliguta putin mai moale. Pasez ficatul cu furculita, amestec cu sos si mamaliga si iese o bunatate.
Pregateste-te psihic sa nu-ti convina diverse aspecte la bona, se intampla indiferent cu cine ai lasa copilul. Eu nu sunt de acord cu anumite metode alei mamei si doar ea m-a crescut. Dar conteaza sa nu fie aspecte f importante in educatia copilului sau, Doamne fereste!, neglijente in ceea ce priveste securitatea lui. Restul se mai corijeaza.

Fetelor, asa ma speriati cu dintii astia, parca am uitat cum e, pt ca Ioana, mancand multa carne, avea nevoie urgenta de canini, deci am rezolvat pb la 1 an si 3 luni. Ultimii molari nu dau semne ca ar vrea sa apara. Baiatului i-au aparut la 2 ani si jumatate, fara vreo durere sau jena. Sper sa fie asa si la ea.

Peste exact o luna voi incepe serv. Am sentimente amestecate, ma simt de parca n-am avut niciodata serv. Nu stiu ce tort sa-i fac Ioanei, sunt in cautare de idei. Astept propuneri, daca aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:

va multumesc pt mesaje.
Amalia, mersi ca m-ai suportat si sustinut in ultima luna, ore in sir.
SI ca sa raspund mesajelor.... nu sunt ok deloc.
vreau doar sa uit tot ce am trait in ultima luna, si sa ramana numai amintirile frumoase.

Aici incepe sarbatoarea.
La multi ani pt cozonacei, sanatate si multa dragoste!.

Corina, crede-ma, socializarea inseamna zero. anii acestia nu se mai intorc. Mai stai pe langa copii daca iti permiti financiar. Am simtit acum pe pielea mea ce inseamna prietenii care s-au dat deoparte atunci cand am strigat dupa ajutor, si cei care s-au bucurat sa mai insface un banut din durerea noastra.

Va urez numai bine.

Mergi la inceput