Aspirante optimiste!Felicitari Angie844!!!(591)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Katy eu Naprasnic am luat de cand am cumparat si pana mi-a venit cm-ul ... asa mi-a zis tanti de la plafar, cate 3 pe zi, 2 inainte de masa de pranz si una inainte de cea de seara. E adevarat ca in sept eu nu am ovulat, dar era si prima luna dupa pastile.
Acum am incept sa iau din Z5, pana cand o sa vina sau o sa am un test pozitiv.
Apoi vreau sa trec pe Vitex, dar nu stiu unde se gaseste la noi aici. Iar medicul meu de familie zice ca astea cu plantele sunt porcarii si ca daca vreau sa ma duc sa consult un homeopat. Ceea ce o sa fac luna asta dupa ce fac analizele.


www.fertilityfriend.com/home/30fde4" target="_blank">TTC
Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Walkiria saru'mana ptr gestul tau multumim ca te-ai gandit si la noi- sa te ajute Dumnezeu sa ajungi la moastele Cv.Paraschiva.
V-am pupat pe toate



fericita 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

fetelor mi-am schimbat semnatura...din pacate

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

ajuta-ma sa devin o cu sanatos si la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

yoni

mai zi-mi te rog: doare clexane? ca nu am nici o sansa fara el si asa ma sperie lucrul asta

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

ajuta-ma sa devin o cu sanatos si la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Mai fetelor ma cam ametiti de cap.
De cand e NAPRAZNICUL progesteronic? Ca eu stiu ca e estrogenic si se ia din prima zi de ciclu pana la ovulatie,nu si dupa tocmai pt ca nu e progesteronic. Dupa ovulatie cretisoara, extract de zmeur, coacaz negru. Poate stiu eu gresit, dar am in jurul meu exemple pozitive cu napraznic. Si am si citit cateva studii. Dar mai intrebati si in alte parti.
Eu din pacate sunt ziua a 5 de CM deci nici luna asta nu s-a prins. E a doua luna cand incerc dupa pierderea sarcinii. Luna trecuta nu s-a spart folicululu si s-a transformat in chist (din cauza caruia am stat 2 zile in spital) si luna asta cu un folicul de 24,3 mm/ 22,5mm care s-a si spart nu am ramas. Cred ca trompa mea dreapta nu e in mare forma. Data trecuta am ramas pe stanga pt ca ovula numai stangul, acum ovuleaza numai dreptul ...offf

Hai inca o graviduta ca sa mai prindem curaj.
Apropo.. eu anul asta nu am mai reusit sa merg la Sf Parascheva, mergeam in fiecare an si asa rau imi pare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

buna fetele.
am venit de la dr. pana
concluzii super om. super calm,se uita cu atentie peste analize, isi subliniaza ce il int si iti zice calm ce sa faci. eu de ex nu scap de hsg, partea buna e ca mi-l face chiar el nu orice medic radiolog.mi-a zis ca luna viitoare vrea sa imi monitorizeze ovulatia, si ca unul din motivele principale pt care eu nu raman e stresul cauzat de disperarea de a avea un bebe(sunt totoa de acord cu el)
i-am aratat pastilele pe care le iau(vitex si restul) a citit pe ele si mi-a zis clar ca el nu mi le-ar recomanda pt ca nu are incredere in metodele astea.
mi-a dat sa fac doar 2 analize hormonale prolactina si nu stiu ce antispermic(asta mi-a dat-o ca a zis ca oricum imi ia sange da din cazurile lui nu a intalnit dereglari).
a si mi-a zis ca daca nu ovulez in fiecare luna nu e problema pt ca asta se poate regla, el spera sa nu fie trompele infundate.
oricum super om mi-a dat super incredere.
si spitalul filantropia e super misto nici nu zici ca e spital de stat m-am simti ca la o policlinica privata.
acum astept sa vina uratii ca sa facem hsg-ul(mi-a zis ca doare, in cazul in care sunt infundate trompele dar sa stau linistita ca oricum imi dau calmante)


aspiranta la bebik

www.fertilityfriend.com/home/31791e" target="_blank">graficul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Seara
Am intrat rapid sa felicit viitoarea mmamica,sa ai o sarcina super usoara.te pup
Lorena,sa stii ca semnatura ta arata super acum,e fr important ca ai descoperit cauzele avorturilor.Acum mergi pe siguranta si ai incredere in tine,ai sa vezi ca urmatoarea sarcina o sa rezulte cu un bebe mic care la 3 ani o sa te streseze ca vrea la net ca al meu
V apup,va citesc mereu.NB

Mami Cornelia,Tati Daniel
Puiutz mic Cristian Ionut 14.03.08




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

Buna seara fetelor

The life is too short,to have time for sadness too!

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

www.fertilityfriend.com/home/31a3b3" target="_blank">Grafic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

la toate fetele cucuietele!!
Walkiria te rog mult adauga ne si pe noi la acatist!
Mihaela si Ralph
Si sa ti dea Domnu multa sanatate, imi este tare dor de Iasi si sper sa ma ajute si pe mine Dumnezeu sa ajung pe la moastele SF Paraschiva.

MHegarty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

miha. Ce mai raportezi azi ?
Ahh sunt o nesimtita si jumatate am uitat sotului

The life is too short,to have time for sadness too!

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

www.fertilityfriend.com/home/31a3b3" target="_blank">Grafic

Mergi la inceput