Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Salutare mamici si bebici !

Am copil fara febra in dimineata asta si am taiat nurofenul ! Sper sa ramana asa. Aseara m-am enervat pe Florin, ca a ajuns acasa pe la noua si ceva si piticot tocmai atipise; s-a trezit cand a intrat el in casa, dar stateam langa ea sa adoarma la loc. Intra in camera, se pune pe pupat si dragalit copilul (ca a vazut-o treaza) in ciuda protestelor mele, ca vezi Doamne, murea de dorul ei . Rezultat: copil urland de oboseala pe la unspe jumate-doispe, cand abia am reusit sa o mai culc! Zau ca am vrut sa-l strang de gat, sa-i pun copila in brate si sa ma duc sa dorm pe canapea, dar mi-a fost prea mila de ea sa o las din brate!

Cata
scuze de intarziere

bebeii din 14

Mary, mersi de urare! Pana acuma in fiecare an asteptam cu infrigurare ziua mea, inca de la inceputul lunii si ma bucuram ca un copil de fiecare urare sau cadou, ba chiar si de lumanarea in plus de pe tort! Anul asta abia ieri am realizat, cand m-a intrebat cineva "vineri e ziua ta?" - am stat sa ma gandesc si am zis oarecum mirata... da !

Nico, abia acum am pus-o pe Adelina in scaun pentru ca nu l-am avut pe bumbo mai devreme. In fundulet o tin de luna trecuta (asa o si imbrac ca mi-e mult mai usor decat pe spate, ca se tine singurica ridicata, fara sprijin la spate). Oricum, nici n-a invatat sa stea bine in fundulet, ca vrea in picioare .

Cris si Ade Bebe scuipa mai rau decat obraznicaturile din fata blocului! Daca te prinde iti face dus. Si (s-)a mai invatat ceva: ma prine de nas cu o manuta, de ureche cu cealalta, ma trage si ma linge pe obraz !

Am uitat sa va spun: am facut otita pe stanga... cu mega durere, acufene, ce mai, tot tacamul... Ultima data am facut in 2007, tot la urechea stanga.

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:




LA MULTE LUNITE FRUMOASE ....
EVA PARASKEVA!!!
SEBI BABY....DE CRISTINA
EMMA...DE CUSA !!!
MARIA ...DE CORINASMILE!!!!
ANTONIA ...DE ANKAK
EVA ...DE MONICA!!!!




SA FITI SANATOSI, FRUMOSI, DESTEPTI, CUMINTI SI NOROCOSI !!!!




MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

GALERIA ZAMBETELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Sunt batrana si senila de la un timp...neuronul e in vacanta,a ramas asa din timpul sarcinii

V-am zis ca baiatul nostru ne sciupa de vreo 2 saptamani?A invatat sa faca balonase din scuipat,si dupa face din buzite brrrrrrrrrrrrrr,si ne baleste pe toti...apoi rade.Offff,neobrazat de mic
Scriu asa de aici incolo,ca imi place



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)



Asa face si Sofia . Faza cea mai tare a fost alaltaieri noapte cand s-a trezit si a inceput sa baraie si eu m-am trezit speriata ca nu stiam ce suna

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosca spune:

T Ioana

Nr. tel.0264/599226,int.236,Dr.Tintea Ioana.Cand suni o sa-ti raspunda din centrala cu Spitalul de Boli Infectioase.Ori ceri direct interiorul ,ori fisier Policlinica de Copii si intrebi cand e de serviciu deoarece e o zi dimineata ,una dupamas.Ar fi bine sa vorbesti cu ea dearece consulta un anumit nr. de copii pe zi conform noilor regulii,dar mai face si aranjamente ca sa fie bine.Sa duci si copie certificat nastere.Pe4stampila scrie:Spitalul Clinic de Boli infectioase,Ambulator Integrat,Cabinet Neurologie si Psihiatrie Pediatrica,iar adresa Str. Motilor(nu mai stiu nr.dar aproape de Primaria Cluj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Nana : asa mi-a facut si Florin al meu , acum vreo luna ... de atunci are interdictie sa intre la fata seara dupa ce adoarme ( ca mereu ba scapa ceva pe jos, ba se impiedica , ba scartie parchetul etc si tresare d-ra din somnul profund iar urmarea e ca in loc sa se trezeasca la 3-4 dimineata se trezeste pe la 12-1 noaptea ca nu mai doarme linistita ci tot foindu=-se ) sau e pe cale de a adormi si i-am zis clar si raspicat ca nu ma intereseaza cat de dor ii e de Sofia si ca daca nu mai poate de dorul ei sa ajunga acasa inainte de ora de somn . La fel azis si dansul ca nu doarme si sa o dragaleasca putin si dupa aia turbam, noroc ca s-a linistit la tziti .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Fetele help!
Saptamana trecuta Sebi bebi a fost racit(stiti ca v-am povestit ca am fost la doctor),i-am dat 3 zile Nurofen,Panadol si Humex,aproape ii trecuse dar am luat-o eu.
Asfel ieri vad ca a luat-o si el inapoi(e un schimb de virusi la noi in casaaaa,mai ceva ca la casa de schimb valutar)
Acuma ce sa fac?sa incep iar sa-i dau siropele?...pe prospect scrie sa se administreze 3 zile...Aaaa,acum e si ragusit,dar de tusit nu tuseste,doar ca e mucios si stranuta



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

'Neata! Coffee?

www.tarafashion.ro/blog/wp-content/uploads/2009/06/flori.jpg" target="_blank">LA MULTI ANI!

Sebastian Mihai de cris_09
Emma de cusa
Maria de corinasmile
Antonia de ankak
Eva Paraskeva de Monyca.C

Vero, multumim,.

Sabina, felicitari pentru dintisori fara dureri.

Ioana, nici eu nu pot vedea poza.

Bilica, bine ai revenit! Sa ne mai pui poze cu Surya.

Cordelia, cand e ziua ta sa te trecem in listuta?!

Bia, LA multi ani inainte impreuna!

Sorana, sa-ti fie de bine iesirea si la mai mare! Sunt calare pe scnarea regimului ca are multe pagini, cum termin iti trimit, da-mi un PM cu mail-ul tau, te rog. Trimis si mail la matusa sa vedem ce ne zice.

Monyca.C, ti-am trimis un PM luuunngg, ca-mi pica o fisa citind mesajul tau din cap trecut.

Vazut poze cu bebei superbi: Damian de Vivela, Antonia de Alinutzaa, Gabriel Alexandru de Gabitza1977, Mihnea de Laura_ (apropo, Laura, vad ca nu esti in lista, ai dat datele si nu te-a trecut nimeni sau nu le-ai dat?). Toti sunt niste frumosi, iti vine sa-i mananci!

Nu mai stiu ce si cum vroiam sa zic.

Edit: am inceput mesajul pe la 10 dim, s-a trezit buburuzu' intre timp si-acu' il terminai (mesajul).



Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:

Salutare mamici!

Am avut si noi sapt trecuta nunta si botezul si sunt cam in urma cu cititul(mai am un cap jumate), intre timp va las niste pozici!
http://www.facebook.com/album.php?aid=26604&id=100000879374967&l=ebcade9b61

si urez si eu la multi ani sarbatoritilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Fetelor, care sunteti interesate de blender, eu am asa ceva.
Este un mini-blender, recipientul "mare" are 0.4l, iar celelalte doua sunt si mai micute. Il am de vreo 3 ani cel putin si sunt EXTREM de multumita de el (la noi supele/ciorbele merg mai mult pasate/crema).
Ma gandesc ca e numai bun pt blenduit portii mici pt bebei. Recipientele mici au si capace din plastic, astfel incat poti pasa mancarea, intoarce vasul invers, scos partea cu cutit si hranit bebele direct, ori pus capac si bagat la frigider, pana la urmatoarea masa.
L-am luat dintr-un domo/altex cu 100 si ceva de lei, dar zau daca mi-a parut rau vreodata de banii aia. Se si spala f usor.
In combinatie cu o "floricica" de aburit de la ikea, eu zic ca ar fi o solutie rezonabil de simpla si ieftina, in comparatie cu 5-6-8 mil cat costa varianta cealalta...
E doar o idee, nu dati cu rosii


Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:



La multi ani sarbatoritilor de azi!



poza este in contul comun de poze, i-am facut un album public separat.


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput