Burtici de nov-dec2010 - FELICITARI LIDIA_P(129)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Madalina, contractiile tot acolo sunt. Nu am avut prea mult timp sa le bag in seama ca am avut un nenea in casa care a facut reparatii si apoi am fugit cu Sofia la doctor. Ma ingrijoreaza putin ca simt cam des nevoia sa merg la si stiu ca nu e semn bun.

Acum stau putin pe canapea si cronometrez. Daca e grav, iau un diazepam.

Si noi am avut Brevi Trio B One la Sofia Sa-l stapaniti sanatosi sa se bucure bebelina din plin de el.


Victoria, mami de Anna Sofia, 35+ cu inimioara



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Joy21

Eva, cred ca am uitat sa-ti spun, great work! Imi plac pozele, arata chiar profesionale. Poti concura lejer un fotograf "cu atestat".





Joy, multumesc frumos. Pai aici nu ma intreaba nimeni oricum daca am studii in fotografie sau in altceva, vor sa iti vada site-ul sau portofoliul, acestea te reprezinta. Atestatul ala nu face doi bani. Pot sa fac un Master, cum iti ziceam candva, in Fotografie Artistica, dar mai am unul, chiar daca in Management, nu am chef de alte studii decat daca sunt sigura, sigura ca evoluez, nicidecum sa am inca o hartie in dosar de care nu are nevoie nimeni...

********************

Eva & Luca (08.09.2008) acum 28+ cu Noah (30. 12. 2010)


"To fill the hour -- that is happiness." (Ralph Waldo Emerson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Joy21

Madalina, contractiile tot acolo sunt. Nu am avut prea mult timp sa le bag in seama ca am avut un nenea in casa care a facut reparatii si apoi am fugit cu Sofia la doctor. Ma ingrijoreaza putin ca tot simt nevoia sa merg la

Acum stau putin pe canapea si cronometrez. Daca e grav, iau un diazepam.






Aaaaa, Joy, si eu am din ce in ce mai des nevoia de mers la shushu, si au inceput contactiile nedureroase, celebele B-H. Sper sa fie ok...

Vroiam sa te intreb, cum asa nu amers Sofia la medic de la 11 luni.

Noi am facut la 1 an control, la 18 luni vaccin Infanrix, apoi inca 2 Prevenar, Priorix, si la 2 ani control obligatoriu de 2 ani si rapel la Priorix. Sofia nu a facut vaccinurile sau cum? Ma bag in seama acum ce sa fac dar m-a uimit treaba asta...

********************

Eva & Luca (08.09.2008) acum 28+ cu Noah (30. 12. 2010)


"To fill the hour -- that is happiness." (Ralph Waldo Emerson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

fetele cu parola nu ii completati si Lidiei informatiile de pe prima pagina?? numele bebelusului si restul. daduse ana toate informatiile...sa le caut sa le mai scriu o data

Mami Andreea 34sapt cuHoria Paul+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

IL CHEAMA IANIS ANDREI SI A FOST NASCUT PRIN CEZARIANA

Mami Andreea 34sapt cuHoria Paul+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Aaaaa, Joy, si eu am din ce in ce mai des nevoia de mers la shushu, si au inceput contactiile nedureroase, celebele B-H. Sper sa fie ok...

Vroiam sa te intreb, cum asa nu amers Sofia la medic de la 11 luni.

Noi am facut la 1 an control, la 18 luni vaccin Infanrix, apoi inca 2 Prevenar, Priorix, si la 2 ani control obligatoriu de 2 ani si rapel la Priorix. Sofia nu a facut vaccinurile sau cum? Ma bag in seama acum ce sa fac dar m-a uimit treaba asta...

********************

Eva & Luca (08.09.2008) acum 28+ cu Noah (30. 12. 2010)


"To fill the hour -- that is happiness." (Ralph Waldo Emerson)



Am facut vaccinul de 1 an putin mai devreme, RORul cred ca-i zice. Urmatorul va fi la 4 ani, parca, Noi suntem pe schema de stat, poate de aceea e diferenta. Parca Prevenarul e optional la noi.

Victoria, mami de Anna Sofia, 35+ cu inimioara



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinaalex spune:

Madalina, multumim mult pentru cele 2 siteuri din Italia? Tie ti-au sosit deja si e ok? De pe care ai comandat - Bimbo?
Eva, te admir foarte mult pentru talentul tau fotografic. Si pe mine ma pasioneaza, insa am fost prea lenesa sa aprofundez. Poate mai tarziu. Noi avem cam aceasi termen. DPN 29.12, dar ecografic la mine e 18.12. Eu am asa un feeling ca nu ajung nici macar la mijlocul lui decembrie ca am colul scurt.
Cred ca Joy nu se referea la shushu de se panicase. Cum te mai simti Joy?
Beatrice, tu esti mai bine? Au trecut contractiile?
Fetelor, stiti in Bucuresti unde pot studia live un Brevi Ovo?

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Apar si eu la spartul targului!

Nu mai stiu ce sa raspund la cate ati scris!

Imi aduc aminte ca Doura scria de meniul ei si imi ploua in gura azi! Ce mai faceti voi fetelor? Parca nu mai scrii asa de mult in ultima vreme?

Io sunt oarescum mai happy: mi-au terminat astia termopanele, adica ieri dimineata ma vedeam prin curenti de aer si azi gata, s-a rezolvat ( asa cum era in planning).

Beatrice ai reusit sa iesi putin din pasa nasoala? Eu te inteleg, si mie imi este greu sa mai ies afara, nu mai imi vine, numai cand ma gandesc ca ma ia cu shushu la nici 5 minute de mers si renunt. Ca sa o recuperez pe fii-mea de la scoala iau in masina .....800m!

De luni o trimit in vacanta la socrii in Franta, si o las 2 saptamani, poate intre timp apare si bebe, ce bine ar fi!

Va pe toate!

Alina (36+ sapt) si Amalia 17.11.2005

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.
Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Apar si eu la spartul targului!

Nu mai stiu ce sa raspund la cate ati scris!

Imi aduc aminte ca Doura scria de meniul ei si imi ploua in gura azi! Ce mai faceti voi fetelor? Parca nu mai scrii asa de mult in ultima vreme?

Io sunt oarescum mai happy: mi-au terminat astia termopanele, adica ieri dimineata ma vedeam prin curenti de aer si azi gata, s-a rezolvat ( asa cum era in planning).

Beatrice ai reusit sa iesi putin din pasa nasoala? Eu te inteleg, si mie imi este greu sa mai ies afara, nu mai imi vine, numai cand ma gandesc ca ma ia cu shushu la nici 5 minute de mers si renunt. Ca sa o recuperez pe fii-mea de la scoala iau in masina .....800m!

De luni o trimit in vacanta la socrii in Franta, si o las 2 saptamani, poate intre timp apare si bebe, ce bine ar fi!

Va pe toate!

Alina (36+ sapt) si Amalia 17.11.2005

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.
Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Joy21

Am facut vaccinul de 1 an putin mai devreme, RORul cred ca-i zice. Urmatorul va fi la 4 ani, parca, Noi suntem pe schema de stat, poate de aceea e diferenta. Parca Prevenarul e optional la noi.

Victoria, mami de Anna Sofia, 35+ cu inimioara



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George





Da, ROR= PRIORIX, varianta privata facuta de noi. Si Priorix si Prevenar sunt optionale, da. ROR e optional, deci. Bine ca l-ai facut dar ciudat ca rapelul e la 4 ani, aici la 2 ani am facut rapel si am sacapt, e imun rubeola-oreion-rujeola pe viata. Daca face rapel la 4 ani e cam tardiv, le poate face la gradinita fara acest rapel. Ma rog, ciudat sistem, totusi. Evidet ca medicul stie mai bine dar de data asta chiar ma mir...Nu imi lua in nume de rau, please, acum am apucat sa zic am zis, nu insist insa.

********************

Eva & Luca (08.09.2008) acum 28+ cu Noah (30. 12. 2010)


"To fill the hour -- that is happiness." (Ralph Waldo Emerson)

Mergi la inceput