Fluturasi de martie-aprilie 2011 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Miki1979...sper sa ai dreptate.
Sa fie el bine acolo ca eu mi-oi revenii incet,incet..
Dar nu am mai racit asa de vreo cativa ani..nu pot sa cred ca sunt acum in starea asta...
Cred ca din cauza ca nu mai mananc mare lucru..nu mai mananc fructe multe..pt ca vomit..nu mai am imunitate

12+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!


incearca si propolisul ( glicolic ) - pe mine m-a pus pe picioare

mami de Vlad 09.04.2009 si 19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna , fetelor. multumesc celor care mi-ati raspuns referitor la CIC. am urmat sfatul lui pisuc, aveam de gand sa merg de mult la rectorat, dar am amanat din cauza examenului, dar azi m-am dus acolo, ca sa ma lamuresc o data ptr totdeauna. concluzia- doctorat cu frecventa, cu bursa, dar din fonduri europene- nu de la ministerul sanatatii, asa ca nu fac parte din cei ptr care sunt valabile legile pe care le-am gasit eu pe net. universitatea nu-mi plateste nimic, asig de sanatate, somaj, pensie.treb sa le platesc singura.sunt un medic de cacat, in tara lui papura -voda.nu am post, nici carte de munca, doar bursa- care e suficienta, dar ma dezavantajeaza pe alta parte..momentan nu ma pot duce la casa de asig de sanatate, sau la oficiul - care se ocupa cu dosarele CIC - sa vad ce pot face, dupa examen imi iau liber 1 zi, sa ma duca sotul cu masina, dupa ce ca nu stiu bucurestiul, mi-e si greu sa merg cu mijloacele in comun..
dc nu si nu, am sa-mi bag cartea de munca la cineva, o sa figurez montator termopanedupa 11 ani de scoala.macar de-as rezolva sa primesc cei 6 mil. minim.am ajuns de rasul curcilor..din pacate eu am vrut medicina, asa ca acum sa ma satur.dupa ce ca m-am stresat azi din cauza examenului, si am varsat dimineata si acasa si la spital, dupa ce am iesit de la rectorat, mi s-a facut asa rau..de-abea m-am tinut pe picioare, am varsat in scara blocului, in baie- ca nu am ajuns la toaleta.. si acum imi vine sa plang..la sot se aude ceva de somaj..
si ce naiba o sa ma fac cu examenul? ca pe mine de stres ma apuca varsatul? pai eu am probe cronometrate cate 20 minute, si eu dupa 10 minute am sa vars pe pacient..dc mai si miroase a transpiratie..o sa fie ca la circ.si oare de ce mai dam si examenele astea? ca doar 3/4 ramanem fara post dupa ce terminam?
simonacip- nu treb sa te scuzi ptr nimic.ti-ai zis parerea- e ok ptr mine, si da, asa sunt , mai apriga din fire,dar doar cand sunt stresata si agitata.si mie mi se pare ok sa schimbati parola, eu dc vreau musai sa vad pe cineva, am sa-i cer pe pm personal sa-mi trimita pe mail poze.si exceptand azi, cand am intrat rau in panica,si nu am putut ajunge la intalnire, cred ca voi fi prezenta la majoritatea celoralalte care vor fi in bucuresti.am ramas placut impresionata de data trecuta, imi amintesc cu drag,si sper sa repetam aventura cu burtici mai mari, si cu bebici

16 SA+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Viss,,din pacate asta este sitemul nostru..de rahat..scuzati-mi expresia..din Romania!Nu investeste in nimic tara asta..pai cum sa se mai streseze omul sa invete atat..pt ce???

Urat,,,din partea lor

12+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele,
ma gandesc la tine viss, ce nasoala problema cu banii. Ce de kko e tara asta, la naiba! Cand eram mai tanara si am avut ocazia sa plec din tara, n-am facut-o. Eram prea legata de familie, nu concepeam sa fiu departe de ai mei. Plus ca aveam impresia ca o sa evoluam si noi... Acum pe care il prind mai tanar pe langa mine, il sfatuiesc sa plece...

Si noua trebuia sa ne intre salariul ieri. N-a intrat. Cica azi dupa 17. Eu lucrez in invatamant. Alt kkt. Am sunat la scoala sa intreb si mi-au zis ca intra banii azi, dar sa nu am un soc ca luam doar 50% din ce luam inainte de vacanta. Pt ca luna asta ne-au oprit 25% pe iulie (nu-i oprisera atunci) plus cei 25% pe sept. Asta inseamna ca iau aproape 7 milioane, daca ii iau si pe aia. Si se numeste salariu? Am niste nervi... SI sunt hotarata sa ma reorientez dupa ce nasc. Ma apuc si caut altceva, oi gasi eu pana la urma sa ies din sistemul asta. SI cand ma gandesc cat de entuziasta eram acum 10 ani, ce frumos mi se parea...

Hai sa fiu mai optimista. Ma gandesc la intalneala fetelor. Cred ca va simtiti tare bine. Abia astept poze!
Antgues, felicitari pt fetita!!!

12
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mandreeac ai PM :)

antguess, felicitari pentru fetita!!!!!!!!!!ce dragut, o sa ii iei rochite si o sa ii faci coditze vreau si euuuuuuuuu :))))

eu astazi am avut o gramada de treaba, tocmai am terminat si sunt franta :( mai tb sa merg sa cumpar niste gogosari dar imi e asa lene...stau si dormitez pe canapea intr-un extaz total

s 15, in asteptarea baietelului nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Anaxena pana la urma ai schimbat parola?
Celecare aveam poze acolo mai intram in posesia ei??
Eu am fost cea mai intarziata cu pozele...recunosc...dar v-am zis ca m-am stresat sa agat 2 poze acolo.

12+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

fetelor!!! imi pace de voi k sunettii foarte vorbarete si regret ca nu pot sa fiu la feld e activa ca si voi! in ritmul asta pana in martie-aprilie se ajunge pe putin la capr 250
pipici la toate burticie si nu numai!!!

kmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

viss ai primit Pm-ul meu??

stefy, imi pare rau ca te doare burtik. stai intinsa, linistita!

si pe mine ma cam doare burtica....am cam umblat azi... dar eu tre sa ma si joc cu fii'mea.....


mamica fericita de printesa si baietzoi 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Viss imi pare tare rau de ceea ce spui in legatura cu bursa si cic ul si da , romania nu cred ca isi va reveni nici in cel putin 50 ani, mi s-a spus ca-s prea optimista daca visez numai la 50 ani Din ce in ce mai multa lume aud ca se plange si vrea sa plece ... si am mai citit ca FMI ul spunea zilele trecute ca romania e pe ultimul loc in UE

Lalely,sper ca usor usor iti revii si da se pare ca anaxena a schimbat parola la contul de picasa, ca am incercat eu sa intru cu vechea parola si nu se poate ca imi da eroare, si noi astea de am avut poze acolo nu stim inca nimic, nu am primit nici un PM cu noua parola. Voi celelalte fete ati primit ceva?

Alina , cunosc sentimentul ca am si eu in familia din romania bugetari si abia se descurca de la o luna la alta dupa ce li s-a taiat din salarii si bonusuri si sporuri... daca nu ar fi ceva ajutor de la parinti ar fi jale cu J mare

Asteptam pozici de la intalneala Da cred ca mai tarziu ca fetele sunt inca la suc




BB on board!!! 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf, am vb cu anaxena si nu ii mergea picassa de pe laptop sa vada cine are poze acolo parca, ca sa trimita pm la fiecare. o sa trimita!

antguess felicitari pt printesa!!! ce frumos!!!

strumf felicitari pt miscarile buburuzei!!!!
mie imi trage niste picioruse in fofo...simt ca fac pe mine...


mamica fericita de printesa si baietzoi 20+

Mergi la inceput