FIV CHISINAU

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

nr de tel al dr. GLADUN:0037369104495-il stiu pe de rost urmare a telefoanelor pe care i le-am dat si cu care l-am stresat si il stresez si acum.Pt mine acest Galdun e un om de exceptie ...si spun asta in conditiile in care timp de 10 ani de cand tot dau bani in stg si-n dreapta pe la toti dr. de care am auzit, am reusit sa ajung pe la toata sau aprox. toata protipendata romaneasca de dr renumiti si mai putini renumiti care sa ma ajute cu infertilitatea..inclusiv Marinescu, Dracea, etc. Nu stiu inca daca e bine sau rau, deocamdata sunt in perioada de asteptare de dupa ET, a 6-a zi de la ET- si caut pe toate forumurile semne prevestitoare de sarcina, pe care eu le am sau nu le am ...etc..Nu stiu daca va fi bine(sa ne ajute D-zeu) dar daca nu va fi bine, singurul regret va fi ca nu m-am trezit mai devreme sa ajung la ei si am pierdut atata timp pe la toti dr-ii care inafara de un mare gol in buget, nu mi-au lasat nici macar o impresie cat de cat; si nici timp -de alte fertilizari din cauza varstei nu mai pot sa fac la ei, de asta sigur imi va parea rau....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Denissa sa te ajute Dumnezeu sa reusesti,incearca sa iti pastrezi optimismul si sa fii linistita pt urmatoarele zile,trebuie sa fie bine,sa nu te indoiesti nici o clipa,trebuie sa crezi cu tarie ca ai reusit.Stii ca acolo sunt niste medici de exceptie,care au rezultate bune.
Au achizitionat aparatura de vitrificare a embrionilor,stii cumva?
Ai omuleti de zapada?Spune-mi te rog cam care au fost costurile?Asa-i cum se spune ca ii poti deranja cu telefoane la orice ora pt orice nelamurire?
Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

cu telefoanele exact asa este,...dr. Gladun era jenat de situatiile in care ma ruga sa nu ma supar, dar sa revin peste 10 min, pt ca ii era imposibil sa vb la tel cand as fi dorit eu. sunt asa de incantata de disponibilitatea lor si amabilitatea lor(in special a lui Gladun, pt ca mai sunt si altii, la care nu se aplica regula, si e ca la noi) incat ma gandeam daca as fi ramas insarcinata, sa nasc tot cu ei.....noroc ca m-a desmeticit o prietena si mi-a spus ca e imposibil, ca " ce vre-l faci cetatean rus, sau moldovean?" caci asa se intampla daca-l nasti acolo; da', ma rog nu stiu, eu visez ca ajung sa nasc, in conditiile in care nici nu stiu daca s-a prins ceva...Spune-mi ce altceva ai dori sa stii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

cu inghetarea embrionilor, nu am auzit sa fi achizitionat asa ceva, in conditiile in care eu as fi fost direct interesata, deoarece, sanse sa mai fac alt FIV cu alta stimulare nu mai am- din cauza varstei, am obtinut 6 blasto de ziua a 5a (e incredibil, eu nu stiu ce au facut, pentru ca la ultimul FIV pe care l-am facut, mai mult de 4 celule nu au vrut sa creasca si mi i-au tranferat in ziua a 5a) deci din acesti 6 blasto as fi vrut, daca aveau echipamente, sa congelez vreo 3, dar nu s-a pus problema.
Costurile nu sunt asa mici cum se spune, sau depinde de pe pozitia cui privesti lucrurile.FIV- ul propriu-zis nu e mult, o ok comparativ cu preturile de la noi- este 15600 Lei moldovenesti, asta inseamna cam 1000 Euro; mai pune 1000 Euro tratamentul- care la mine s-a ridicat la 2000 Euro din cauza ca nu am reactionat din cauza varstei la dozele uzuale curente si le-am facut la dublu aproape, dar asta nu e vina lor, si mai adauga cam 500 Euro, ce-i de dat la anestezie, punctie, ET, etc. restul "consumabilelor" - benzina, drumiri, atentii, nu le-am mai pus; deci o persoana tanara - poate sa puna deoparte cam 3000 de euro(cel mult), o persoana mai in varsta sau eu stiu- cu diverse disfunctii ovariene, rezerva hormonala redusa, etc. cam 4000 euro(cel mult).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

denissa
sa ti ajute d zeu sa fie bine ! vreau sa citesc ca esti graviduta si ca ti ai incheiat misiunea aici , sa mergi la odiseea gravidutelor si apoi a mamicilor! sa ne dai de stire, nu sa dispari iar
iti tin pumnii stransi

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

bruni am citit permanent despre tine si uratica, sunt la curent cu toata evolutia voastra si m-am bucurat si intristat alaturi de voi, cand a fost cazul...v-am regasit pe mai multe forumuri....mai mult Uratica cred ca a facut ET cam in aceeasi zi cu mine, sau cu o zi diferenta daca nu ma insel, si eu tot sambata vreau sa ma duc pentru B-hcg, iar in legatura cu simptomele poti sa-i transmiti ca si eu tot caut semne, dar nu simt mare lucru, decat niste sageti ocazionale sau tensiune venind dinspre ovare...in rest nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

denisule hai nu mai cauta semne, o sa fie bine! trebuie!
sa o urmezi pe uratica noastra !!! vin si eu mai din urma dar vin!
tin pumnii stransi sa se intample minunea!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hai denisule!mergi la beta!o sa fie bine!cu siguranta vor fi 2 liniute!hai ca vreau sa te iau cu mine la odisee!
Doamne ajuta!
si este adevarat-nu am avut nici un semn!nimic!!!!doar aseara am simtit ca ma doare in parte dreapta ff tare de nici nu ma puteam misca!a durat vreo jumate de ora durerea!cred ca au citi copilasii pe net ca am zis ca mi-s nesimtita-si ce au zis..ia sa-i dam niste suturi sa simta ca suntem aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_me spune:

buna denissa...sunt noua pe acest forum si in cautare de informatii..din pacate si eu am aflat ca trebuie sa apelez la FIV daca vreau bebe si acum ma interesez unde sa fac FIV..ma documentez unde e mai bine si mai ieftin...am vazut ca tu esti foarte multumita de Chisinau..asta e destinatia cea mai aproape de suceava..dar ma intereseaza totusi cat ai cheltuit pe langa cei 4000 de euro (tratament plus inseminare).. cat ai stat la chisinau si cat ai platit? cate drumuri ai facut la chisinau...scuze daca te stresez cu intrebari...dar sunt disperata sa aflu cat mai multe...mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

mai grozavie de fata ce esti, tu care nu ai avut rabdare nici 10 zile sa astepti, si te-ai dus sa vezi cum esti din ziua a 7, tu ai avut si noroc si curaj, eu nu vreau sa ma plang de noroc, dar de curaj...hm ma mai gandesc,...mai stau "oleaca". tu, daca stau bine si ma gandesc, ai facut ET in ACEEASI ZI CU MINE,....PE 21...ESTE? SAU GRESESC? cand te vei duce pt Beta? sau hai nauceste-ma iar si zi-mi c-ai fost!!!!

Mergi la inceput