FIV CHISINAU

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

multumim frumos..o crestere usoara si tie

o mamica fericita de IOANA NECTARIA


http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.png

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Pogonici,ce va face fetita?
Sa va traiasca si sa fiti fericiti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

e o dulce printesa mea..crestem avem deja 2 lunite si...

cea mai fericita mami de IOANA NECTARIA

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png


http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Sa va traiasca,ce repede a trecut timpul,parca numai acuma ne-ai zis ca s-a nascut..
Multa sanatate va doresc!
Eu am facut 2 IA,acum am zis ca mai incercam,dar daca ajung la mii de euro,adica la FIV,cred ca infiem si noi ca n-am de unde sa scot atatea mii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Fetele,CRACIUN FERICIT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Denissa ce ai mai facut ? Am primit email de la dr Moshin si din luna februarie vor putea dispune si de aparatura necesara inghetarii embrionilor.
Tuturor Sarbatori Fericite si la Multi Ani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_79 spune:

Bine v-am gasit, ma alatur si eu voua in lupta pentru bebe. Incerc de niste anisori sa raman gravi si nu am reusit asa ca ne-am hotarat sa incercam FIV la Chisinau. M-ati putea ajuta va rog din suflet cu adresa de e-mail a domnului doctor Moshin? As dori sa il sun pentru a ma programa la o prima intalnire...
Va pup si sa ne ajute Dumnezeu sa ne implinim visul cel mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Ami adresa de email a dr Mosin este: veaceslavmoshin@yahoo.com,si site-ul clinicii din chisinau:reprogenetics.md,acolo gasesti si numarul de telefon.
Cum de te-ai hotarat sa mergi acolo? Care e problema voastra de vreti sa apelati la fiv ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_79 spune:

Multumesc muuuult claris, pentru adresa.
Pai ne-am hotarat in principiu datorita spermogramei, sunt cam lenesi si putine forme normale. (ultima spermograma am facut-o in urma cu un an...) Eu am ovare polichistice, am facut celioscopie cu drilling ovarian (am facut cu dr. Mihaila, am vazut ca si tu la fel) si ar fi trebuit sa facem inseminari, insa nu am avut incredere in doctor, pentru ca pe de o parte ma grabea sa le fac desi mi-a zis de la inceput ca va fi greu, si pe de alta parte citisem si eu niste statistici cu sanse slabe la parametrii nostri. Cum nici la Omini nu am vazut sa aiba rezultate bune, cum ne-am perindat si pe la alti medici fara prea mare succes, ne-am gandit ca la Chisinau am avea sanse, este si aproape, costurile sunt ok si vad ca si rezultatele sunt bune.
Problema este ca eu cam de jumatate de an iau anticonceptionale(le-am intrerupt acum cateva zile si astept z1) pentru ca am avut o perioada foarte stresanta in care nu ne-am mai ocupat de problema(oricum incercarile dureaza de vreo 5 ani...) si ma temeam si de durerile mari de la ciclu sa nu fac din nou chisti...
Cam asta e povestea noastra, acum ar trebui sa facem analizele sa avem cu ce merge la dl. doctor. Pentru hormonale cred ca ar trebui sa mai astept o luna ca sa fie relenavte...
Tu ai reusit sa ajungi la Chisinau sau esti in faza de cercetare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Eu eram hotarata sa merg in primavara la chisinau si sa fac fiv ,acum cu legea asta despre care se discuta mi-a schimbat un pic planurile, cred ca o sa mai astept un pic sa vad ce se mai intampla pe la noi,inca nu sunt hotarata,daca tot platesc de vreo 5 ani la cas si n-am beneficiat de nimic pana acum ,macar acum cu fiv-ul asta poate imi va fi de folos.Ce stiu sigur la momentul asta e ca anul acesta voi face fiv nu stiu inca unde si cand,dar il voi face si sper din tot sufletul sa fie lozul castigator indiferent ce decizie voi lua.
Oricum chisina-ul ramane in mintea mea ,iar faptul ca de acum o sa aiba si posibilitatea de vitrificare a embrionilor este inca un plus,pe langa dr mosin care am inteles ca e f de treaba.
Cat despre dr mihaila si ominiclinic..............mai bine in alta parte.

Mergi la inceput