FIV CHISINAU

FIV CHISINAU | Autor: claris

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!Poate sant printre noi fete care au facut fiv la chisinau,asteptam detalii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

vei afla f multe despre FIV chisinau..daca mergi la cap.moldovencelor...si mai ales citind din urma toate capitolele incepand cu martie 2009....'

si eu am fost candidata la FIV chisinau

viitoare mami de bebe surpriza...caci doamne doamne ne va ajuta si in curand vom fi si noi parinti


http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Thanks ! Eu sunt la capitolul interesare si luare de decizii acum.Daca nu vine barza pana la primavara atunci ma duc eu s-o caut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

este cineva in pascani care a facut la Chisinau, si i-a reusit din prima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Ce super ! O veste buna! Stii mai multe informatii?Cat a costat? Cu cat timp inainte s-a dus,orice ma poate ajuta.Cumnata mea a cunoscut pe cineva ,tot din pascani,care a facut fiv la chisinau,poate e aceeasi persoana ca orasul e mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

in jur de 1000 euro plus medicatia, care depinde de fiecare persoana in parte. Din cate stiu a fost la toate monitorizarile acolo, a facut naveta., iar la Chisninau a stat in jur de o saptamana, pana la transfer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Spune-mi te rog aadina stii cumva daca fiv-ul l-a facut cu dr mosin?cati embrioni i-a transferat?cauza infertilitatii lor care a fost de au ajuns la fiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

nu Mosin, ci Gladun. A avut vreo 5 embrioni. Cauza nu o stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

buna,
stie cineva cat costa menopur si bravelle la chisinau?
si, eventual cam la ce farmacii se gasesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

De dr Gladun am auzit si eu, stiu pe cineva care a reusit din prima, are baiat si fata -gemeni dupa 10 ani de incercari. Copii au acum 3 ani, nici in ziua de astazi nu stie cauza infertilitatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutz007ro spune:

Salut fetelor!
Eu am facut fiv la Chisinau (primul in Bucuresti, la Gynera), reusit. :) Da, procedura costa cam 1000 euro plus vreo 200-300 euro, plus medicatia. Oricum ar fi, tot e mai ieftin decat la noi, se lucreaza mai bine, medicii sunt mai apropiati de pacienti, tratamentul este mai complex.
Am procurat medicamente din Chisinau de la farmacia Ganimedus (cartierul Rascani -str. B. Voevod nr 2). Pretul la Menopur era in mai de 459 lei, si bravelle era 489 lei (pe chitantele astea nu scrie nr. de fiole ci procentul din cutie, sper ca nu am gresit preturile). La Iasi medicamentele sunt mai ieftine, menopur se gaseste in foarte multe farmacii -pe stoc, iar restul se pot comanda (eu m-am uitat pe internet sau le-am comandat din farmacii -donna, sensiblu sau helpnet). Numai Choragone sau Pregnyl nu am gasit la noi si crinone (progesteron pt sustinerea sarcinii).
Mult succes si bebei sanatosi va doresc!
24+

Mergi la inceput