Timisoara Impreuna! (171) vanticel de primavara

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Eu lucrez si atata.Pe planul halalalt e tot mai naspa,dar le randuie Dumnezeu cumva
Va imbratisez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Silva, daca asa ai simtit tu ca trebuie, bine ai facut. Sunt momente in viata in care e vremea unor astfel de decizii. Abia astept sa ne revedem, mai ales ca eu nu uit ca cineva trebuie sa joace si o batacanda pe masa. Cica nu a facut-o pana acum ca nu erai tu de fata.
Si da, chiar ma intereseaza ce mai pregatesti tu prin bucatarie, si ce jocuri ai mai inventat ...

Maria, sanatate multa iti doresc. de ce ati scos voi dintisorul la dentist, era cu probleme? Pupici la podorice.

Dorisake, pai mi-au zis ca pot sa merg pana la birouri sa vad ce se mai intampla acolo, si cand eram la vreo 200 de m de carul de transmisiuni ma una si ma anunta ca intru in 30 de sec. deci: 200 de m in 30 de sec = gafait.

Deya, spor la lucru si limpezime in planul celalalt

Calin a luat un virusake de la job, vineri a fost tare rau, cu febra mare si tuse multa, a zacut practic tot weekend-ul, dar acum e spre bine. Atat doar ca am preluat eu virusakeul, am niste dureri musculare de nu mai pot, si eu am sa-l duc pe picioare, ca nu am cum sa-mi iau liber. Lori e o dulce, imi pare rau ca nu reusesc sa stau mai mult cu ea, si ea se plange de chestia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare ,

Sincer..as avea sa va povestesc , dar nu as sti de unde sa incep...apoi , daca stau bine sa ma gandesc , nu e chiar asa important si nu as face decat sa va plictisesc.
De Luana , ca tot intreba Doris , sa zic ca merge bine cu scoala.S-a inscris la Cangurul si Winners , la sfatul cerut lui Alexandru.Doamna zice ca face fata cu brio la ambele concursuri , mate si romana si ca merge cu fruntea sus cu Luana la orice concurs.Vedem ce figura va face.
Alexandru se apropie cu pasi repezi de ziua de sarbatorire...e ditai flacaul , mai inalt ca mine si cu incapatanare si ambitie cat casa...ma si enerveaza cat invata.
Noi astia batranii...ce sa va zic?Am trecut la faza in care nu ne mai dam pe net dupa prostioare fel de fel , ci am inceput sa cautam tensiometre si glucometre...imbatranim,asta este! Reducem cafea , mancaruri grase...mancam cat mai light , daca se poate si cat se poate , chiar daca mai scapam la ciocolata si placinte cu branza...
Naspa este ca ma tenteaza al dracului de tare sa iau exemplul Silvanei...dar nu ma lasa altii sa mor...adica bancile pe unde am datorii , dar o veni ea si vremea mea...
Ma bucur ca a trecut varicela Alexandrei...dar Simo draga , tare m-a miscat necazul cunostintelor voastre.Bietii oameni!
Sanatate maxima lui Calin , Danuta draga! Si tie asiderea...Sper sa nu o virusati si pe spiridusa!
Si sa sti , Deya , ca nu iti face nime' statuie pe centru pentru abnegatie in munca , din contra , vei munci si mai mult.
Pai ce sa va zic?Si-asa dau pe aici o data pe an , de Pastele Cailor... , va doresc sa fiti sanatoase si sa auzim numai de bine! Succes copiilor si voua , mamicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana68

Salutare ,


De Luana , ca tot intreba Doris , sa zic ca merge bine cu scoala.S-a inscris la Cangurul si Winners , la sfatul cerut lui Alexandru.Doamna zice ca face fata cu brio la ambele concursuri , mate si romana si ca merge cu fruntea sus cu Luana la orice concurs.Vedem ce figura va face.

Ii dorim mult succes boboacei tale! La cat mai mai multe rezultate excelente!

Alexandru se apropie cu pasi repezi de ziua de sarbatorire...e ditai flacaul , mai inalt ca mine si cu incapatanare si ambitie cat casa...ma si enerveaza cat invata.

In 18 uram la multi ani, flacaului stusios!

Noi astia batranii...ce sa va zic?Am trecut la faza in care nu ne mai dam pe net dupa prostioare fel de fel , ci am inceput sa cautam tensiometre si glucometre...imbatranim,asta este! Reducem cafea , mancaruri grase...mancam cat mai light , daca se poate si cat se poate , chiar daca mai scapam la ciocolata si placinte cu branza...

Cata dreptate ai...si noi cam idem...ne obisnuim cu o alta experienta de viata...cu mai multa grija de noi si de sanatatea noastra...

Naspa este ca ma tenteaza al dracului de tare sa iau exemplul Silvanei...dar nu ma lasa altii sa mor...adica bancile pe unde am datorii , dar o veni ea si vremea mea...

si noi si altii, chiar multi dintre cunoscuti, iau deja in calcul o astfel de escapada a vietii...



Ma bucur mult ca ai mai dat pe-aici! te pup cu drag,

Deyule, te mult si pe tine...am gatat examenele...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Ano imi place deocamdata sa lucrez.Eu te citesc cu spor.
Doris,impresii? Cum e? Asa cum se aude ffff greu?

Acuma am o intrebare stiti vreun centru de inchiriere de costume? Imi trebe niste costume de tiganci +tigani. Cam 8 bucati.Pliiizzzz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Am uitat, de Geta mai stiti careva ceva? Ca nici pe mess nu o mai vad. Dar Anda? Ca mi dor de ea. Dati-mi va rog Pm daca si-au exprimat dorinta sa nu mai fie intrebat de ele ca io nu sciu
Dani si tu esti rara la scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

La multi ani, Alexandru!

Sa fii sanatos, sa ai parte de o viata frumoasa !
Bafta la toate concursurile ce vor urma!

Ana, sa-ti traiasca minunatul adolescent! Sa va aduca multe bucurii!

Un we plin de soare va doresc!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

La multi ani Alex! Mult succes si imipliniri pe toate planurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Alex, La multi ani copil istet! Sa ai noroc sa-ti implinesti toate visele cele indraznete!
Ana, sa-ti fie sanatos si sa ti-l tina Dumnezeu la fel de ambitios mereu sa-si gaseasca cel mai bun loc in lumea asta mare!

Dana, dintisorul se misca putin de mai de mult insa atunci se jucase cu un baietel si din viteza s-a 'proptit' putin in dinte si s-a rupt de sub gingie cumva, asa ca era cel mai bine sa-l scoata dentistul.

Doris, nush ce scoli faci da' sa ai bafta si examene usoare.
Geta daca mai dai pe aici, te salut si eu si pe calea asta
Deya, Geta cred ca-i ocupata ca noi tot, de altfel, in maree viteza!
Silvana, cum esti? Tu ca tu, dar Paul??? Cred ca-i cel mai happy cu tine in zona

Noi am prins o promotie la salina din Mehala si o sa mergem 10 sedinte de luni.
Altfel suntem bine, ma tot gandesc insa legat de scoala de cand e mai bine s-o dam, de la 6,9 luni sau de la 7,9 luni...aud tot felul de versiuni si ma bucur ca inca mai avem timp sa ne hotaram...nu pot insa sa nu-mi pun tot felul de intrebari legat de asta.

Mi-ar place sa aud si experientele si parerile voastre!



- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saru-mana...multumim de uraturi! May dragelor...mai am un barbat acasa...ptiui drace , ma uit la el de jos in sus si ma intreb cu disperare unde si cand au zburat anii?!

Mergi la inceput